17-letni Belg na wycieczce szkolnej zdemolował zaparkowany przy Rynku Głównym samochód osobowy
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego obywatela Belgi – przebywającego w Krakowie na wycieczce szkolnej. Chłopak wracając z nocnej imprezy zniszczył samochód zaparkowany na jednej z ulic dochodzącej do Rynku Głównego. Dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali nastoletniego wandala.
4 kwietnia Policjanci otrzymali zawiadomienie o zniszczeniu mienia. Według relacji zgłaszającej wynikało, że najprawdopodobniej w nocy zniszczono jej samochód marki Ford Focus, który pozostawiony był na parkingu nieopodal Rynku Głównego. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że pokrzywdzona kobieta znalazła schowaną za wycieraczką karteczkę z numerem telefonu. Gdy zadzwoniła tam okazało się, że ma do czynienia ze świadkiem, który widział jak niszczono jej pojazd. Na podstawie tych informacji funkcjonariusze dotarli do hotelu – w którym miał przebywać rzekomy sprawca wandalizmu. Chłopak jak się okazało jest obywatelem Belgii i wraz ze swoją szkołą przyjechał do Krakowa na wycieczkę. Gdy wracał do hotelu z nocnej imprezy wpadł na pomysł, że wskoczy na samochód i będzie po nim skakał. Skutkiem chuligańskiego wybryku była rozbita przednia szyba oraz uszkodzenia karoserii. Po zdarzeniu sprawca oddalił się z miejsca. Świadkiem całego zajścia był przypadkowy przechodzień, który zostawił za wycieraczką szyby kartkę z numerem – aby właściciel skontaktował się z nim w sprawie zniszczonego pojazdu. Świadek zorientował się również do jakiego hotelu udała się grupa imprezowiczów. Zdobyte informację przekazał pokrzywdzonej kobiecie.
Przedwczoraj policjanci ustalili tożsamość wandala, który został zatrzymany. To 17-letni obywatel Belgii. Chłopak usłyszał już zarzuty zniszczenie mienia za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca zobowiązany jest pokryć koszt naprawy pojazdu. Wstępnie straty wyceniono na 6 tysięcy złotych.
Może to Ci się spodoba
Zaatakowali pracownika ochrony gazem i maczetą. Zostali wczoraj zatrzymani przez policjantów z VI Komisariatu Policji w Krakowie
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali dwie osoby, które brały udział w pobiciu pracownika ochrony. Jeden z zatrzymanych usłyszał już zarzuty z art. 158. § 1 KK (Kto
Miechów. Przewozili w samochodzie amfetaminę, zostali zatrzymani przez policjantów
Miechowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, kobietę i mężczyznę, którzy przewozili samochodem amfetaminę. Policjanci zabezpieczyli prawie 35 gramów narkotyku i przedstawili sprawcom zarzuty. Kilka dni temu miechowscy policjanci zatrzymali do kontroli
23-latek z amfetaminą i marihuaną zatrzymany przez bocheńskich policjantów
Policjanci wydziału kryminalnego z bocheńskiej policji zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego, który posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Dzień później w ręce policjantów wpadł również mężczyzna, który udzielał narkotyki zatrzymanemu
Piętnastolatek pobity przez rówieśników
W dniu 19 maja br. w późnych godzinach wieczornych, w zagajniku leśnym przy os. Podwawelskim pobity został przez rówieśników piętnastolatek, u którego w szpitalu lekarze stwierdzili wstrząśnienie mózgu. Małoletni posiadał
Usiłował sprzedać narkotyki osobom bawiącym się w pubie
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 25-letniego dilera, którzy będąc w jednym z krakowskich pubów proponował klientom tego lokalu sprzedaż środków odurzających. Zdemaskowany mężczyzna uciekł z klubu –
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o pranie pieniędzy
Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w 2014 r. przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie po złożeniu zawiadomienia przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Postępowanie prowadzone przez małopolskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą

