17-letni Belg na wycieczce szkolnej zdemolował zaparkowany przy Rynku Głównym samochód osobowy
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego obywatela Belgi – przebywającego w Krakowie na wycieczce szkolnej. Chłopak wracając z nocnej imprezy zniszczył samochód zaparkowany na jednej z ulic dochodzącej do Rynku Głównego. Dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali nastoletniego wandala.
4 kwietnia Policjanci otrzymali zawiadomienie o zniszczeniu mienia. Według relacji zgłaszającej wynikało, że najprawdopodobniej w nocy zniszczono jej samochód marki Ford Focus, który pozostawiony był na parkingu nieopodal Rynku Głównego. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że pokrzywdzona kobieta znalazła schowaną za wycieraczką karteczkę z numerem telefonu. Gdy zadzwoniła tam okazało się, że ma do czynienia ze świadkiem, który widział jak niszczono jej pojazd. Na podstawie tych informacji funkcjonariusze dotarli do hotelu – w którym miał przebywać rzekomy sprawca wandalizmu. Chłopak jak się okazało jest obywatelem Belgii i wraz ze swoją szkołą przyjechał do Krakowa na wycieczkę. Gdy wracał do hotelu z nocnej imprezy wpadł na pomysł, że wskoczy na samochód i będzie po nim skakał. Skutkiem chuligańskiego wybryku była rozbita przednia szyba oraz uszkodzenia karoserii. Po zdarzeniu sprawca oddalił się z miejsca. Świadkiem całego zajścia był przypadkowy przechodzień, który zostawił za wycieraczką szyby kartkę z numerem – aby właściciel skontaktował się z nim w sprawie zniszczonego pojazdu. Świadek zorientował się również do jakiego hotelu udała się grupa imprezowiczów. Zdobyte informację przekazał pokrzywdzonej kobiecie.
Przedwczoraj policjanci ustalili tożsamość wandala, który został zatrzymany. To 17-letni obywatel Belgii. Chłopak usłyszał już zarzuty zniszczenie mienia za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca zobowiązany jest pokryć koszt naprawy pojazdu. Wstępnie straty wyceniono na 6 tysięcy złotych.
Może to Ci się spodoba
Dozór dla młodego narkotykowego dilera z powiatu krakowskiego
16 czerwca br. przed północą w Nowej Górze dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zauważyli trzy młode osoby, które na widok mundurowych zaczęły zachowywać się nerwowo i niepewnie. Funkcjonariusze podjęli
Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych
Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował
Krakowscy policjanci zatrzymali pseudografficiarza odpowiedzialnego za 15 przypadków dewastacji
Kilka dni temu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Krakowie zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za zniszczenie elewacji kilkunastu budynków na terenie Śródmieścia i Podgórza. W minioną środę,
W wyniku wspólnych działań małopolskich policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymanych zostało 15 członków grupy przestępczej, która wprowadziła do obrotu około 2 mln sztuk papierosów bez akcyzy
Od pewnego czasu, policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpracowywali nielegalny handel wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy zarówno na terenie Małopolski jak i Śląska. Pojawiające się
Piętnastolatek pobity przez rówieśników
W dniu 19 maja br. w późnych godzinach wieczornych, w zagajniku leśnym przy os. Podwawelskim pobity został przez rówieśników piętnastolatek, u którego w szpitalu lekarze stwierdzili wstrząśnienie mózgu. Małoletni posiadał
Trzej bezdomni pobili siedzącego na ławce młodego mężczyznę
Policjanci z 1 Komisariatu Policji zatrzymali trzech sprawców brutalnej napaści na młodym mężczyźnie. Dzięki reakcji świadków zdarzenia – spłoszono przestępców, a następnie wskazano agresorów, którzy decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani

