Ile kosztuje prawo jazdy w Krakowie?

Ile kosztuje prawo jazdy w Krakowie?

Gdzie najlepiej zdawać egzamin na prawo jazdy w Krakowie? Jeżeli planujesz zdobyć dokument prawa jazdy to na pewno zastanawiasz się ile to będzie kosztować. Ile kosztują testy na prawo jazdy i egzamin praktyczny? Pomożemy Ci oszacować całkowity koszt od formalności przez kurs na prawo jazdy, aż do odbioru dokumentów. Warto ustalić budżet jeszcze przed przystąpieniem do egzaminu. Dowiesz się w przybliżeniu ile kosztuje prawo jazdy w Krakowie.

Końcowa kwota jaką wydasz, co warto zauważyć zależy od wielu czynników, natomiast w tym artykule postaramy się zebrać je w porządku chronologicznym, następnie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje kurs na prawo jazdy kat b. Cena może zdecydowanie się od siebie różnić nawet ze względu na renomę i ofertę ośrodka szkolenia kierowców jaki wybierzesz.

Jakie koszty krok po kroku należy ponieść?

  • Badania lekarskie. Trzeba wykonać obowiązkowe badanie u lekarza, który potwierdzi Twoje predyspozycje zdrowotne do prowadzenia pojazdów. Koszt takiej wizyty to ok. 200 zł.
  • Zdjęcie do dokumentu. Musisz wykonać odpowiednie zdjęcie do prawa jazdy, ale każdy profesjonalny fotograf będzie wiedział jakie zdjęcie wykonać na potrzeby prawa jazdy. Koszt waha się od 20 zł do 50 zł.
  • Materiały dydaktyczne do nauki teorii i przepisów ruchu drogowego, czyli podręcznik kursanta z aktualnymi testami na prawo jazdy. Jeżeli sam zdecydujesz się przygotowywać do egzaminu teoretycznego musisz zakupić materiały. Ceny dobrych zestawów np. książka z testami online i w aplikacji na smartfon wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. ZdamyTo oferuje także Pakiet z lekcjami live z instruktorem przez internet. Zobacz pakiet Platynowy lub Diamentowy Zdamyto. Jak zdać testy na prawo jazdy? Egzamin z teorii nie jest trudny, ale trzeba solidnie podejść do nauki i po prostu się przygotować.
  • Koszt kursu w szkole jazdy (ośrodku szkolenia kierowców). Koszt należy do najbardziej zróżnicowanych i zależy przede wszystkim od renomy danej szkoły, ale także jej lokalizacji. Ile kosztuje dobry kurs na prawo jazdy? Ceny wahają się w przedziale od 2200 zł do 3100 zł.
  • Koszt egzaminu z teorii: 30 zł. Cena jest ustalona i równa w całym kraju.
  • Koszt egzaminu praktycznego: 140 zł. Podobnie jak w przypadku testów cena jest stała. Nie zdając egzaminu należy liczyć się z kolejnym tego rzędu wydatkiem.
  • Wydanie dokumentu prawa jazdy: 100,50 zł. Ostatni i najprzyjemniejszy koszt – czyli zamówienie tzw. “plastiku”.

Ile są ważne testy na prawo jazdy?

Zdana teoria jest ważne bezterminowo! Od 24 sierpnia 2014 roku raz zaliczony egzamin teoretyczny na prawo jazdy nie ma terminu ważności. Nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami zniosła sześciomiesięczny czas na zaliczenie egzaminu praktycznego.
Rozpocznij naukę od solidnego przygotowania się do egzaminu teoretycznego. Gdzie kupić testy na prawo jazdy i podręczniki dla kursantów? Zapoznaj się z pełną ofertą portalu Zdamyto.com
Dzięki tym zmianom potencjalny koszt zdobycia prawa jazdy obniżył się dla osób, które kilkukrotnie podchodziły do egzaminu państwowego lub wydłużały czas pomiędzy zdanym egzaminem z teorii a egzaminem praktycznym.

Ile kosztuje prawo jazdy? Podsumujemy wydatki uśrednione dla Krakowa:

+ badanie lekarskie: 200 zł,

+ zdjęcie: 30 zł,

+ kurs w szkole plus materiały: 2500 zł

+ 2 godziny dodatkowych jazd: 120 zł

+ egzamin z teorii: 30 zł

+ egzamin praktyczny: 140 zł

+ opłata za wydanie dokumentu 100,50 zł

Suma = 3120,50 zł ( W założeniu zdania egzaminów za pierwszym razem i przy dokupieniu tylko dwóch dodatkowych jazd przed egzaminem).

Pamiętaj, że im więcej razy zdajesz tym całkowity koszt rośnie nie tylko o kolejne egzaminy za które należy zapłacić, ale często także za dodatkowe godziny szkolenia praktycznego. Często na wolny termin egzaminu praktycznego trzeba czekać kilka tygodni, a w takim przypadku dokupienie dodatkowych godzin w OSK może okazać się koniecznością.

Previous Święto Wojska Polskiego w Centrum Operacji Lądowych
Next Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców uszkodzenia kilku samochodów

Może to Ci się spodoba

Rośnie zainteresowanie zabytkowymi samochodami

Przybywa pasjonatów klasycznej motoryzacji. Liczba aut zabytkowych wzrosła w ciągu roku nawet o 25 proc. do 55 tys. egzemplarzy. W najbliższych latach eksperci spodziewają się dynamicznego wzrostu. Zakup samochodu to nie tylko realizacja

Jest szansa na ograniczenie korków na A4 między Krakowem a Katowicami

Polska spóźniła się z przejściem na elektroniczny system poboru opłat, który działa już w innych krajach UE – ocenia prof. Wojciech Suchorzewski z Politechniki Warszawskiej. Zgodnie z zapowiedziami rządu powszechny system dla aut osobowych na

Samochód z wypożyczalni

Na naszym rynku mamy rzeczywiście wiele wypożyczalni samochodów. Oferty jak się okazuje są różne i nie ma sensu decydować się na pierwszą lepszą jaką będziemy mogli zobaczyć. Czym kierować się

Elektroniczny pobór opłat rozwiązałby problem zatorów przed autostradowymi bramkami

Od 20 lipca za przejazd autostradą A4 między Krakowem a Katowicami kierowcy nie będą musieli płacić na bramkach. Dzięki urządzeniu A4Go będą mogli uiścić opłatę elektronicznie. To dobra inicjatywa, ale nowy

Młodzi kierowcy spowodowali w ubiegłym roku ponad 5,5 tys. wypadków

Młodzi kierowcy mają często zbyt duże zaufanie do swoich umiejętności, a z drugiej strony nie potrafią zapanować nad pojazdem. Za ponad 20 proc. wypadków, do których dochodzi z winy kierowców, odpowiadają młode osoby.

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź