34-latek podejrzany o czyn o charakterze pedofilskim został aresztowany

34-latek podejrzany o czyn o charakterze pedofilskim został aresztowany

8 stycznia funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Krakowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zaczepić na terenie Olszy dziewczynkę i obnażyć się przed nią. 11 stycznia policjanci zatrzymali wytypowanego 34-latka. 13 stycznia usłyszał on w Prokuraturze Rejonowej Kraków Śródmieście – Wschód zarzut w tej sprawie. Dziś na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Jak wynika z otrzymanego zgłoszenia, 8  stycznia 2022 roku około godziny 13:15 na terenie Olszy, 10-latka  została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę , który  ostentacyjnie obnażył  się przed nią  i zwrócił się do niej nieprzyzwoitymi słowami. Małoletnia ominęła  nieznajomego  i skierowała się do domu gdzie poinformowała bliskich o sytuacji.  Ojciec małoletniej  udał się do komisariatu III w celu poinformowania o zajściu. Jeden z krakowskich radnych opublikował na portalu społecznościowym film z monitoringu, na którym zarejestrowano przebieg zdarzenia.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji III w Krakowie przeprowadzili w tej sprawie szereg czynności operacyjnych, które pozwoliły na weryfikację  własnych ustaleń i otrzymanych doniesień w tej sprawie oraz wytypowanie osoby, której wizerunek zarejestrował monitoring.  11 stycznia, po południu dokonali zatrzymania tego mężczyzny  w jego krakowskim mieszkaniu. Zebrane w sprawie materiały zostały przesłane do prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Wschód . Wczoraj doprowadzono tam 34-latka na przesłuchanie. Prokurator  przedstawił mu zarzut z art. 13 §1 kk w zw. art. 200 § 1kk. tj. usiłowanie doprowadzenie małoletniej osoby do poddania się tzw. innej  czynności seksualnej, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Dziś na wniosek prokuratury, Sąd  Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie

Previous Co możemy zrobić dla osoby uzależnionej od alkoholu?
Next Wysokie mandaty za szybką jazdę po krakowskich ulicach

Może to Ci się spodoba

Krakowscy policjanci zatrzymali dilera, który próbował wyrzucić przez okno walizkę z 14 kg mefedronu

19 września br. krakowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 33-letniego dilera, który próbował wyrzucić przez okno walizkę wypełnioną prawie 14 kilogramami mefedronu, o czarnorynkowej wartości około miliona złotych. Mężczyźnie grozi

Ukradł i groził. Został zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który skradł sześć piw z jednego ze sklepów spożywczych, a po zwróceniu uwagi przez pracownika sklepu  –

Nowotarscy policjanci zatrzymali dwóch Duńczyków, którzy napadli na 66 latkę

26 stycznia 2017 roku przed godziną 10:00 nowotarscy policjanci zatrzymali w Zakopanem dwóch obywateli Danii w wieku 39 i 40 lat, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie Nowego Targu.

Zdarzenie dwóch nietrzeźwych kierowców

W sobotę wieczorem na ul. Pasternik w Krakowie doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły pojazd osobowy oraz motocykl. Kierowcy tych pojazdów byli nietrzeźwi. Motocyklista miał blisko 1,4 promila a

41-latek odpowie za kradzież z włamaniem do sklepu z elektroniką

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w lutym br. włamał się do jednego ze sklepów z elektroniką, a następnie skradł 12 telefonów komórkowych. Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. 6 sierpnia br.

Zatrzymany mężczyzna rozprowadzający nielegalne wyroby tytoniowe

15 marca br. w godzinach wieczornych, policjanci  Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego z VIII Komisariatu Policji w Krakowie na Al. Przyjaźni w Nowej Hucie zatrzymali do kontroli kierującego Audi A6.  Policjanci