47-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa policjanta
W zeszły czwartek policjanci wezwani do sąsiedzkiego konfliktu zostali zaatakowani przez mężczyznę, wobec którego podjęli interwencję. Jeden z policjantów został kilkanaście razy ugodzony nożem w brzuch i okolice klatki piersiowej przez 47-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
22 lipca br. około godziny 13:00 policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymali wezwanie do jednego z bloków w rejonie Mistrzejowic, gdzie jeden z sąsiadów miał wylewać nieczystości na okno zgłaszającego.
Po chwili policjanci zjawili się na miejscu, aby rozwiązać sąsiedzki konflikt. Gdy tylko weszli do mieszkania, w którym zamieszkiwał sprawiający sąsiedzkie kłopoty mężczyzna, zostali przez niego zaatakowani. 47-latek kilkanaście razy ugodził w brzuch oraz okolice klatki piersiowej jednego z interweniujących policjantów. Na miejscu obecna była także matka mężczyzny, która również uczestniczyła w napaści na mundurowych. Agresywne osoby zostały obezwładnione przez drugiego funkcjonariusza, a na miejsce wezwane zostały dodatkowe patrole policji. Przybyły zespół ratownictwa medycznego zabrał rannego policjanta do szpitala, gdzie konieczna była interwencja chirurgiczna. 28 lipca br. policjant opuścił szpital, dzięki fachowej pomocy lekarskiej powoli wraca do zdrowia.
47-latek oraz jego matka zostali zatrzymani. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, natomiast jego matka odpowie za czynną napaść na policjanta oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe funkcjonariusza. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.
28 lipca br. na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta sąd zastosował wobec 47-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec kobiety zastosowany został policyjny dozór.
Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych
Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
Rankiem, 4 lipca br., funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krzeszowicach w m. Dubie, zatrzymali do kontroli drogowej niepewnie kierującego samochodem osobowym m-ki Opel. Wynik badania przeprowadzonego na zawartość narkotyków w organizmie wskazał, iż
Odprawa roczna w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie
12 stycznia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w regionie, omówiono efekty pracy małopolskich policjantów w minionym roku, przedstawiono
Dozór dla młodego narkotykowego dilera z powiatu krakowskiego
16 czerwca br. przed północą w Nowej Górze dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zauważyli trzy młode osoby, które na widok mundurowych zaczęły zachowywać się nerwowo i niepewnie. Funkcjonariusze podjęli
W odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe uszkodzili trzy samochody – policjanci ustalili sprawców wandalizmu
Praca operacyjna brzeskich kryminalnych zaowocowała zatrzymaniem i rozliczeniem dwóch młodych mężczyzn, którzy uszkodzili trzy samochody. Sprawcy w odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe porysowali kamieniem karoserie pojazdów. Straty sięgają ponad 5,5
Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków
U pasażera znaleziono 275 tabletek ekstasy oraz około 30 g marihuany. W niedzielę ( 26.03.) w godzinach przedpołudniowych, policjanci z IV Komisariatu Policji pełnili służbę w okolicach Alei Trzech Wieszczów.

