47-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa policjanta
W zeszły czwartek policjanci wezwani do sąsiedzkiego konfliktu zostali zaatakowani przez mężczyznę, wobec którego podjęli interwencję. Jeden z policjantów został kilkanaście razy ugodzony nożem w brzuch i okolice klatki piersiowej przez 47-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
22 lipca br. około godziny 13:00 policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymali wezwanie do jednego z bloków w rejonie Mistrzejowic, gdzie jeden z sąsiadów miał wylewać nieczystości na okno zgłaszającego.
Po chwili policjanci zjawili się na miejscu, aby rozwiązać sąsiedzki konflikt. Gdy tylko weszli do mieszkania, w którym zamieszkiwał sprawiający sąsiedzkie kłopoty mężczyzna, zostali przez niego zaatakowani. 47-latek kilkanaście razy ugodził w brzuch oraz okolice klatki piersiowej jednego z interweniujących policjantów. Na miejscu obecna była także matka mężczyzny, która również uczestniczyła w napaści na mundurowych. Agresywne osoby zostały obezwładnione przez drugiego funkcjonariusza, a na miejsce wezwane zostały dodatkowe patrole policji. Przybyły zespół ratownictwa medycznego zabrał rannego policjanta do szpitala, gdzie konieczna była interwencja chirurgiczna. 28 lipca br. policjant opuścił szpital, dzięki fachowej pomocy lekarskiej powoli wraca do zdrowia.
47-latek oraz jego matka zostali zatrzymani. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, natomiast jego matka odpowie za czynną napaść na policjanta oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe funkcjonariusza. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.
28 lipca br. na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta sąd zastosował wobec 47-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec kobiety zastosowany został policyjny dozór.
Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Policjanci zlikwidowali kolejną, dużą nielegalną uprawę konopi indyjskich, zatrzymali plantatorów i zabezpieczyli narkotyki o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną dużą plantację marihuany, którą prowadzili dwaj mieszkańcy jednej z podoświęcimskich miejscowości. Likwidując ich uprawę funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich,
Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 33-letniego dealera
Z informacji posiadanych przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wynikało, że od pewnego czasu w rejonie Prądnika Czerwonego w Krakowie może działać diler
Akcja krakowskich policjantów z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka krakowscy policjanci z pionu prewencji zorganizowali akcję skierowaną do seniorów, której celem było ostrzeganie osób starszych przed działaniem oszustów. W dniu dzisiejszym obchodzony
Kraków. Sprawca napadu na bank zatrzymany
W piątek około godz. 10, do placówki bankowej koło Nowego Kleparza w Krakowie wszedł mężczyzna, który miał czapkę z daszkiem nasunięta poniżej czoła, okulary przeciwsłoneczne oraz sztuczne wąsy. Mężczyzna wyciągnął
Przez kilka tygodni nękał swoją dziewczynę
Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który nękał byłą partnerkę. Stalker nękał kobietę SMS-ami, telefonami, a także nachodził ją w miejscu zamieszkania i w pracy. Decyzją
Olkusz. Towar bez akcyzy
Tytoń i papierosy ujawnili policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w mieszkaniu 62-letniej olkuszanki. Nielegalny towar został zarekwirowany. Wstępne straty, jakie poniósł Skarb

