Wadowice. Dwaj „złomiarze” odpowiedzą za kradzież z włamaniem do budynku, z którego ukradli elementy metalowe
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wadowic 28 i 32-letniego, podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynku, z którego skradli sprzęt AGD i elementy metalowe.
22 lutego br. wadowiccy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z budynków mieszkalnych w Wadowicach.
Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zabezpieczyli ślady działania włamywaczy, zebrali wszystkie niezbędne informacje i zajęli się poszukiwaniami sprawców. Już następnego dnia trafili na trop włamywaczy. Łupem złodziei padł przede wszystkim sprzęt AGD i elementy metalowe w śród których znalazła się armatura.
Podejrzani część skradzionego mienia oddali do punktu skupu złomu otrzymując za nie kilkanaście złotych. Natomiast pozostała część skradzionego mienia została odzyskana i przekazana właścicielowi. Zatrzymani byli już karani za podobne przestępstwa. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego włamania.
Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
„Przedświąteczne porady Policji – działania prewencyjno-profilaktyczne”
W dniu 17 grudnia 2016 roku policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przeprowadzili działania prewencyjne dotyczące bezpiecznych zakupów przedświątecznych w krakowskich galeriach handlowych. Mundurowi przypominali o zasadach bezpiecznego kupowania i
34-latek podejrzany o czyn o charakterze pedofilskim został aresztowany
8 stycznia funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Krakowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zaczepić na terenie Olszy dziewczynkę i obnażyć się przed nią. 11 stycznia policjanci zatrzymali wytypowanego
Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych
Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował
Oszustwa, narkotyki, broń
Kilka dni temu policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspolnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, działając pod nadzorem Prokuratury
Wadowice. Obywatel uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie
55 – letni mieszkaniec Skawiny nie bacząc na konsekwencje karne, ani zagrożenie, które mógł stworzyć na drodze, wsiadł do samochodu mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna kierował samochodem
Olkusz. Towar bez akcyzy
Tytoń i papierosy ujawnili policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w mieszkaniu 62-letniej olkuszanki. Nielegalny towar został zarekwirowany. Wstępne straty, jakie poniósł Skarb

