Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie ustalili i zatrzymali seryjnego włamywacza
4 sierpnia br. w godzinach rannych, policjanci z VI KP w Krakowie zatrzymali na terenie Wieliczki 42-letniego meżczyznę, którego podejrzewali o kilkanaście kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów oraz innych obiektów na terenie Podgórza. 42-latek bez stałego miejsca zamieszkania, ukrywał się przed organami ścigania w wielickich pustostanach.
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie analizując poszczególne zgłoszenia o kradzieżach czy kradzieżach z włamaniem szczegónie do pojazdów mieli pewność że stoi za nimi jeden i ten sam człowiek. Sprawca zwykle włamywał się do samochodów zaparkowanych na chodnikach czy parkingach osiedlowych. Na początku sprawdzał, czy aby właściciel nie zapomniał zamknąć samochodu (zdarzały się i takie przypadki ) a następnie rozbijał szybę albo wyłamywał zamek w drzwiach. Z pojazdu kradł wszystko co właściciel w nim zostawił. W jednym przypadku była to nawigacja, w innym radio CB, czasami łupem padało tylko piwo, czy płyn do spryskiwaczy.
Na swoim koncie mężczyzna ma również kradzież dwóch telefonów komórkowych ze jednej ze szkół podstawowych w Bieżanowie. Jak ustalili policjanci, telefony pozostawili na ławkach w klasie uczniowie, a sprawca wszedł do wnętrza przez otwarte okno i je ukradł.
Zatrzymany jest dobrze znany Policji z przestępstw przeciwko mieniu. Kilkanaście lat spędził w zakładzie karnym właśnie za tego typu czyny. Sprawcy przedstawiono 13 zarzutów kradzieży ( art.278 KK ) i kradzieży z włamaniem ( art.279 KK ) w multirecydywie ( art.64 par. 2 KK). Podczas czynnosci procesowych podejrzany przyznał się do kolejnych kradziezy i kradzieży z włamaniem, które nie zostały zgłoszone.. Policjanci ustalają teraz osoby pokrzywdzone. W stosunku do podejrzanego Sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.
Może to Ci się spodoba
Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem
W połowie marca br. do Komisariatu Policji II w Krakowie zaczęła napływać większa ilości zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic oraz komórek lokatorskich położonych na nowopowstałych osiedlach mieszkaniowych krakowskiej dzielnicy Grzgórzki.
16-letni dealer narkotykowy
Pomimo że nie miał przy sobie narkotyków, zdradziła go woń marihuany, którąprzesiąknięte było jego ubranie. 16-letni dealer zatrzymany przez policjantów IV Komisariatu Policji w Krakowie odpowie za ponad 100 czynów
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie w trakcie kontroli drogowej ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy
W ubiegłą sobotę tj. 15 lipca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej BMW poruszające się w rejonie Alei Pokoju. W trakcie sprawdzenia bagażnika pojazdu – policjanci
Kolejna osoba zajmująca się nielegalnym procederem rozliczona przez policjantów
Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przedstawili zarzuty 52-letniej mieszkance gminy Szczurowa, która wytwarzała wyroby tytoniowe bez wymaganego zezwolenia. To już kolejna w tym tygodniu sprawa dotycząca nielegalnego towaru zrealizowana
Uderzenie w przestępczość gospodarczą. Zabezpieczono papierosy oraz krajankę tytoniową warte prawie 14 tysięcy złotych
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KP I w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dystrybucję wyrobami tytoniowy. Sprawą zajmuję się Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie. Policjanci ustalili, że
Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali 22-latka, u którego znaleziono broń i amunicję
16 marca br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali 22-letniego mieszkańca Radgoszczy , u którego w domu w trakcie przeszukania znaleziono 1 sztukę broni palnej tj.

