Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.

Policjanci z wydziału dw z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie systematycznie eliminują z przestrzeni publicznej zjawisko produkcji środków odurzających  jak również handlu nimi. Dobre policyjne rozpoznanie przestępczego środowiska przekłada się na skuteczność działania w  karnym rozliczaniu sprawców oraz niedopuszczaniu do obiegu kolejnych partii narkotyków.

Pod koniec marca, policjanci uzyskali informację, że 36-letni mężczyzna mieszkający w krakowskich Łagiewnikach, może posiadać znaczne ilości środków odurzających i wraz ze swoim  kolegą przygotowuje się do uprawy konopi indyjskich. Policjanci wyczekali na odpowiedni moment, kiedy obaj panowie będą w mieszkaniu i postanowili sprawdzić te informacje.

Podczas przeszukania u gospodarza mieszkania ujawniono 670 g marihuany oraz ok. 40 g białej skrystalizowanej substancji, która trafiła do badań  do laboratorium kryminalistycznego. Natomiast 29-letni „gość” miał przy sobie pewną ilość mefedronu. Oprócz narkotyków policjanci ujawnili także 3 młynki oraz wagę do porcjowania narkotyków. W jednym z pomieszczeń natrafiono na specjalistyczny sprzęt  w postaci urządzeń do wentylacji, lamp do nagrzewania itp.  służący do uprawy konopi indyjskich.

29-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków ( art. 62 ust.1 Uopn) natomiast 36-latek zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także czynienia przygotowań do wprowadzenia tychże do obrotu i posiadania przyrządów do wytwarzania i przerobu narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Spożywał alkohol pod sklepem – okazało się, że jest poszukiwany
Next Na bankowych promocjach zarobił 15 tys. Złotych

Może to Ci się spodoba

Andrychowscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia i kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5

Kilka dni temu w Andrychowie na ul. Krakowskiej mężczyźni w wieku 35 i 50 lat pobili przypadkowo napotkanego mężczyznę, po czym zabrali mu portfel z całą jego zawartością. Następnie mężczyźni

Ustalono sprawcę dewastacji 28 samochodów osobowych w Krakowie

29 kwietnia br. około godz. 4:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o odgłosach tłuczonego szkła  na ul. Władysława Szafera w Krakowie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ujawnili, że n/n sprawca dokonał wybicia

Policjanci krakowskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój

W nocy z niedzieli na poniedziałek 38-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego w oczekiwaniu na odjazd pociągu spędzał czas w okolicy galerii handlowej. Mężczyzna zauważył, ze jest obserwowany przez trzech mężczyzn, którzy

Bocheńscy policjanci likwidują nielegalne uprawy konopi indyjskich

W dniach od 25 do 29 lipca biocheńscy policjanci prowadzili intensywne czynności ukierunkowane na likwidację upraw konopii indyjskich na terenie powiatu. 25.07. w Bochni  w rejonie pustostanu  , na nieogrodzonej, 

Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków za posiadanie narkotyków

W Niepołomicach w ostatni weekend policjanci zatrzymali dwóch nastolatków za posiadanie narkotyków. W sobotę 11 lutego br. dyżurnego Komisariatu w Niepołomicach powiadomił ojczym 16-latka, że jego pasierb od kilku dni

Policjanci z krakowskiego oddziału prewencji w drodze do służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Przedwczoraj w godzinach porannych, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podjęli interwencję jeszcze przed rozpoczęciem służby. Zatrzymali pojazd, który poruszał się w sposób wzbudzający podejrzenie, że jego kierowca jest