Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców uszkodzenia kilku samochodów
Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców uszkodzenia pięciu samochodów osobowych na terenie Bieżanowa. Łączne straty jakie spowodowali mężczyźni wyniosły ponad 3 tysiące złotych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
9 sierpnia br. około godziny 19, dyżurny krakowskiej policji został poinformowany, że na ulicy Prokocimskiej nieznani sprawcy dewastują zaparkowane tam samochody. Przybyli na miejsce policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie potwierdzili, że pięć pojazdów ma uszkodzenia w postaci wybitej szyby, zarysowań lakierniczych, wgnieceń oraz urwanych lusterek. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz rozpytali świadków zdarzenia, dzięki czemu szybko ustalili wygląd wandali i tę informację przekazali drogą radiową pozostałym załogom. Na efekty pracy policjantów nie trzeba było długo czekać. Inny patrol, pełniący służbę w tym rejonie w okolicach Cmentarza Podgórskiego zauważył osoby, które swym wyglądem odpowiadały rysopisowi sprawców. Mężczyźni na widok mundurowych przyśpieszyli i zaczęli oddalać się w przeciwnym kierunku. Wówczas to policjanci podjęli interwencję, w trakcie której mężczyźni stali się agresywni, wulgarni wobec mundurowych. Policjanci obezwładnili a następnie zatrzymali agresorów, którzy przewiezieni zostali do pobliskiego komisariatu.
Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Krakowa w wieku 28 oraz 33 lat. W trakcie ich przeszukania policjanci zabezpieczyli butlę z gazem pieprzowym, metalowy toporek oraz pałkę teleskopową. Jeden z nich, 33-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
Właściciele uszkodzonych pojazdów wycenili straty na ponad 3 tysiące złotych.
11 sierpnia br. na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych 28 oraz 33-latek usłyszeli zarzuty uszkodzenia cudzego mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy. Starszy z nich odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. W związku z koniecznością odbycia 74 dni zastępczej kary pozbawienia wolności 33-latek został przewieziony do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.
Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 31 – letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny
Dziesięć zarzutów usłyszał młody mężczyzna, który pobił swoją partnerkę a następnie ukradł jej telefon komórkowy
Do zdarzenia doszło 21 lipca 2017 roku około godziny 15.40 na jednym z osiedli w Wieliczce. 28-latek pobił dotkliwie swoją partnerkę i ukradł jej telefon komórkowy, a następnie uciekł. Kobiecie
Oszustwa, narkotyki, broń
Kilka dni temu policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspolnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, działając pod nadzorem Prokuratury
Przewoził narkotyki. Proponował policjantom łapówkę
Policjanci z KPP w Krakowie zatrzymali kierującego, który miał cofnięte prawo jazdy i był pod wpływem narkotyków. W samochodzie znajdowało się 1.5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 60 000 zł. Mężczyzna
Uderzenie w szajkę pedofilską
W toku śledztwa Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Wschód, a następnie Prokuratury Okręgowej w Krakowie, policjanci z komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej w Krakowie zatrzymali 5 mężczyzn, którzy posiadali i
Krzewy konopi indyjskich w polanowickim lesie
W minioną środę (5 lipca br.) w polanowickim lesie policjanci zlikwidowali hodowlę krzewów konopi indyjskich. Na nielegalną uprawę roślin natknął się podczas obchodu, jeden z opiekunów kniei. Podleśniczy z Nadleśnictwa w Miechowie o swoim odkryciu powiadomił stróżów prawa. Mundurowi z

