Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców uszkodzenia kilku samochodów
Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców uszkodzenia pięciu samochodów osobowych na terenie Bieżanowa. Łączne straty jakie spowodowali mężczyźni wyniosły ponad 3 tysiące złotych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
9 sierpnia br. około godziny 19, dyżurny krakowskiej policji został poinformowany, że na ulicy Prokocimskiej nieznani sprawcy dewastują zaparkowane tam samochody. Przybyli na miejsce policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie potwierdzili, że pięć pojazdów ma uszkodzenia w postaci wybitej szyby, zarysowań lakierniczych, wgnieceń oraz urwanych lusterek. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz rozpytali świadków zdarzenia, dzięki czemu szybko ustalili wygląd wandali i tę informację przekazali drogą radiową pozostałym załogom. Na efekty pracy policjantów nie trzeba było długo czekać. Inny patrol, pełniący służbę w tym rejonie w okolicach Cmentarza Podgórskiego zauważył osoby, które swym wyglądem odpowiadały rysopisowi sprawców. Mężczyźni na widok mundurowych przyśpieszyli i zaczęli oddalać się w przeciwnym kierunku. Wówczas to policjanci podjęli interwencję, w trakcie której mężczyźni stali się agresywni, wulgarni wobec mundurowych. Policjanci obezwładnili a następnie zatrzymali agresorów, którzy przewiezieni zostali do pobliskiego komisariatu.
Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Krakowa w wieku 28 oraz 33 lat. W trakcie ich przeszukania policjanci zabezpieczyli butlę z gazem pieprzowym, metalowy toporek oraz pałkę teleskopową. Jeden z nich, 33-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
Właściciele uszkodzonych pojazdów wycenili straty na ponad 3 tysiące złotych.
11 sierpnia br. na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych 28 oraz 33-latek usłyszeli zarzuty uszkodzenia cudzego mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy. Starszy z nich odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. W związku z koniecznością odbycia 74 dni zastępczej kary pozbawienia wolności 33-latek został przewieziony do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.
Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono rośliny oraz gotowy susz o łącznej wartości prawie 80 tysięcy złotych.
Piętnastolatek pobity przez rówieśników
W dniu 19 maja br. w późnych godzinach wieczornych, w zagajniku leśnym przy os. Podwawelskim pobity został przez rówieśników piętnastolatek, u którego w szpitalu lekarze stwierdzili wstrząśnienie mózgu. Małoletni posiadał
Śmiertelny wypadek na ul. Bora-Komorowskiego w Krakowie
Wczoraj wieczorem, na ulicy Bora-Komorowskiego doszło do wypadku w którym śmierć na miejscu poniósł kierujący pojazdem osobowym. Krakowscy policjanci apelują o dostosowanie prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na
Krakowski dzielnicowy pilotował samochód z kobietą, u której rozpoczęła się akcja porodowa
Dzielnicowy z Komisariatu VI Policji w Krakowie sierż. szt. Michał Wójcik w trakcie pełnionej służby udzielił pomocy rodzącej kobiecie. Dzięki szybkiej reakcji i doświadczeniu funkcjonariusza przyszła mama trafiła na czas
Małopolscy policjanci zapobiegli kibolskiej ustawce
W niedzielę policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Krakowie oraz funkcjonariusze pionu prewencji z innych krakowskich jednostek zapobiegli potencjalnej konfrontacji siłowej pseudokibiców Wisły Kraków wyjeżdżających na mecz
Policjanci z wizytą u przedszkolaków
Krakowscy policjanci odwiedzili przedszkolaki i uczyli ich bezpiecznych zachowań na drodze oraz podczas zabawy w domu i na podwórku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału

