Małopolscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która była prowadzona przez dwóch sprawców w bloku mieszkalnym w Bochmi

Małopolscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która była prowadzona przez dwóch sprawców w bloku mieszkalnym w Bochmi

31 lipca, w wyniku wspólnie prowadzonych działań przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Bochni oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie zatrzymano dwóch sprawców, którzy  w wynajmowanym przez jednego z nich mieszkaniu w Bochni, prowadzili profesjonalnie przygotowaną uprawę konopi indyjskich.

W mieszkaniu policjanci ujawnili foliowy tunel do uprawy, wentylatory, przetwornice, filtry i lampy grzewcze. Zabezpieczono również 38 sztuk doniczek z wystającymi, odciętymi łodygami- co sugerowało,  iż  sprawcy zdołali  już ściąć wyrosłe krzewy i wysuszyć. W toku przeszukania mieszkania zabezpieczono

2260 gramów suszu  konopi indyjskich  o wartości rynkowej co najmniej 50.000 zł.

Podejrzani to dwaj  mieszkańcy  Bochni w wieku 31 i 32 lat, uprzednio nie karani. Jak podają, jeden z nich utrzymuje się z prac dorywczych, drugi nie ma stałego źródła utrzymania.

Zebrane materiały przesłano do Prokuratury z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w sprawie oraz zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci dozorów policyjnych.

Za posiadania znacznych ilości środków odurzających  grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Previous Właściciel warsztatu mechanicznego ukrywał narkotyki w wynajmowanym garażu oraz pojazdach zaparkowanych obok
Next Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Może to Ci się spodoba

Krakowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia drzwi biura poselskiego

Policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie ustalili i zatrzymali mężczyznę, który zdewastował drzwi małopolskiego biura PiS w Krakowie. 35-latkowi przedstawiono zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu kara od

Wadowice. Dwaj „złomiarze” odpowiedzą za kradzież z włamaniem do budynku, z którego ukradli elementy metalowe

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wadowic 28 i 32-letniego, podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynku, z którego skradli sprzęt AGD i elementy metalowe. 22 lutego br. wadowiccy policjanci zostali powiadomieni

Dzielnicowi zatrzymali złodzieja sklepowego

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 26-letniego mieszkańca Krakowa podejrzanego o szereg kradzieży do jednego ze znanych dyskontów spożywczych. Mężczyzna usłyszał także zarzuty posiadania znacznej ilość narkotyków. Policjanci

Policjanci krakowskiej drogówki otrzymali dwa nowe motocykle marki BMW

Zakup motocykli marki BMW R1250RT został zrealizowany ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Nowe pojazdy posiadają

Krakowscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zabezpieczyli lawetę oraz 3 samochody ukryte w dziupli samochodowej. Zatrzymano  2 mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty kradzieży tych pojazdów.   1 maja br. około godz. 2 w

41-latek odpowie za kradzież z włamaniem do sklepu z elektroniką

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w lutym br. włamał się do jednego ze sklepów z elektroniką, a następnie skradł 12 telefonów komórkowych. Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. 6 sierpnia br.