Msza święta w intencji małopolskiej Policji w Katedrze Królewskiej na Wawelu

Msza święta w intencji małopolskiej Policji w Katedrze Królewskiej na Wawelu

Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęła uroczysta msza święta w Katedrze Wawelskiej, która odbyła się  w niedzielę, 16 lipca 2017 r. o godz.10.00. Mszę celebrował  Krajowy Duszpasterz Policji, Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.   W mszy uczestniczył także  ks. prałat Zdzisław Sochacki, proboszcz Katedry Wawelskiej jak również ks. Krzysztof Bogdał, kapelan garnizonu małopolskiego Policji. Kazanie wygłosił biskup Grzegorz Ryś.

W nabożeństwie  uczestniczyli policjanci i pracownicy cywilni Policji oraz ich rodziny,  jak również osoby reprezentujące instytucje współpracujące z małopolską Policją. Poczty sztandarowe wystawiła KWP w Krakowie oraz KMP w Krakowie.

Dalszy ciąg wojewódzkich  uroczystości z okazji 98. rocznicy powstania Policji odbędzie  się 18 lipca 2017 r. /wtorek/ o godz. 12.00 na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury.  Będzie tam miał miejsce uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych oraz awansów na wyższe stopnie policyjne. Podczas uroczystości wręczone zostaną również nagrody w plebiscycie „Policjant Roku 2017”.

W programie przewidziano występ orkiestry reprezentacyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach,  pokaz sprzętu policyjnego – uzbrojenia, wyposażenia specjalnego i pojazdów i inne atrakcje dla wszystkich mieszkańców i gości.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji odbywają się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Previous Policjanci krakowskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój
Next Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie w trakcie kontroli drogowej ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy

Może to Ci się spodoba

Rozpoczęło się Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski

W Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczęło się trzydniowe Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. Pierwszego dnia wręczone zostały nagrody dla laureatów Konkursu Prezesa GUS „Cyfrowa Gmina NSP 2021”. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda

Porozumienie Akademii Górniczo- Hutniczej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Tadeusz Słomka oraz Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Olkusz. Handel nielegalną odzieżą

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i  zabezpieczyli pod koniec stycznia 2017r. Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często