Napadał na sklepy z nożem lub śrubokrętem

Napadał na sklepy z nożem lub śrubokrętem

Krakowscy policjanci ustali i zatrzymali sprawcę 6 napadów na sklepy sieci delikatesów.

Od końca stycznia br. krakowskie komisariaty otrzymywały zgłoszenia o napadach na sklepy spożywcze należące do jednej z popularnych sieci. Delikatesy umiejscowione były w różnych częściach Krakowa, ale sposób działania sprawcy (pomimo pewnej modyfikacji dotyczącej niebezpiecznego narzędzia) nie pozostawał wątpliwości, że jest to jedna i ta sama osoba. Również przegląd zabezpieczonych nagrań z monitoringów potwierdzał te przypuszczenia.

Z uwagi na charakter sprawy, postępowanie przejęła Komenda Miejska Policji w Krakowie. Na napad sprawca wybierał zwykle godziny późno popołudniowe lub wieczorne. Wchodził do wytypowanego sklepu i udawał, że ogląda jakiś towar, wyczekując jednocześnie  aby wszyscy klienci wyszli. Następnie podchodził do kasy z puszką  napoju czy batonikiem, a gdy pracownik myślał, że mężczyzna będzie płacić, ten wyciągał niebezpieczne narzędzie i żądał wydania utargu.

Sprawca terroryzował obsługę  raz  nożem, raz pojemnikiem z gazem a innym razem śrubokrętem.  Zwykle zabierał  utarg z kasy w wysokości kilkuset złotych, ale zdarzyło mu się zrabować produkty spożywcze czy wręcz portfel sprzedawczyni.

Intensywna praca operacyjna kryminalnych, jak również skrupulatna analiza zabezpieczonych materiałów dowodowych  skutkowała wytypowaniem sprawcy tych rozbojów.

Mężczyzna został zatrzymany 21 lutego br. w jednym z mieszkań na Prądniku Czerwonym.  Jak się okazuje, ten 25-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy Kraków – Śródmieście do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności.

W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli narzędzia służące do popełniania przestępstw, kilka telefonów komórkowych (w tym jeden pochodzący z przestępstwa) laptopy oraz pieniądze.

Na podstawie zgromadzonego materiału 25-latkowi zostało przedstawionych 5 zarzutów  dokonania  rozboju z użyciem  niebezpiecznego narzędzia (art.280 § 2 KK) oraz zarzut rozboju (art.280 § 1 KK). Za popełnione przestępstwa grozi mu do 15 lat więzienia. Decyzją Sadu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Previous Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci
Next Nietrzeźwy kierujący autobusem chciał przewozić dzieci na wycieczkę

Może to Ci się spodoba

43-letni mężczyzna odpowie za zabójstwo

W miniony czwartek krakowscy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w jednym z mieszkań w rejonie Prokocimia, podczas libacji alkoholowej, ugodził śmiertelnie swojego znajomego. Zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu kara

Przewoził narkotyki. Proponował policjantom łapówkę

Policjanci  z KPP w Krakowie zatrzymali kierującego, który miał cofnięte prawo jazdy i był pod wpływem narkotyków. W samochodzie znajdowało się 1.5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 60 000 zł. Mężczyzna

Policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie zatrzymali 32-letniego złodzieja

W nocy z piątku na sobotę (23/24.06.) oficer dyżurny krakowskiej Policji otrzymał sygnał, że na jednej z ulic Podgórza właśnie dochodzi do kradzieży. Według zgłaszającego złodzieje mieli kraść rower z

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji mierzył do nich z broni

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji zatrzymali 32-letniego mieszkańca Krakowa, który podczas interwencji mierzył do nich z broni, a następnie oddał z niej kilka strzałów. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu, gdy

Przyszła zapłacić kaucję za zatrzymanego chłopaka – zapomniała, że sama jest poszukiwana !

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 38 letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary więzienia bądź

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie ujawnili niemal 2,5 kg suszu marihuany

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 26-letniego mieszkańca krakowskiego powiatu, który pod balkonem, w swoim miejscu zamieszkania przechowywał prawie 2,5 kg  suszu marihuany, pozwalających na uzyskanie ponad 5 tys.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź