W odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe uszkodzili trzy samochody – policjanci ustalili sprawców wandalizmu

W odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe uszkodzili trzy samochody – policjanci ustalili sprawców wandalizmu

Praca operacyjna brzeskich kryminalnych zaowocowała zatrzymaniem i rozliczeniem dwóch młodych mężczyzn, którzy uszkodzili trzy samochody. Sprawcy w odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe porysowali kamieniem karoserie pojazdów. Straty sięgają ponad 5,5 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło z 31 lipca/1 sierpnia w jednej z miejscowości na terenie gminy Dębno. Pod osłoną nocy nieznani sprawcy porysowali trzy samochody stojące na prywatnej posesji. Pokrzywdzeni zawiadomili Policję, a kryminalni rozpoczęli czynności operacyjne, aby ustalić kto stoi za aktem wandalizmu. Dzięki informacjom zdobytym przez policjantów sprawcy są już znani i odpowiedzą za szkody.

Okazało się, że za uszkodzeniem pojazdów stoi 18-letni mieszkaniec gminy Czchów. To on tamtej nocy podjechał na posesję zamieszkiwaną przez mężczyznę, z którym miał nieuregulowane kwestie finansowe. Chwycił za kamień i w złości porysował karoserie wszystkich samochodów stojących na posesji. Podczas wandalizmu towarzyszył mu jego o rok młodszy kolega pochodzący z sąsiedniej gminy Dębno. Śledczy zdobyli dowody, że obaj mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu dokonując uszkodzeń. Straty, jakie powstały sięgają ponad 5,5 tys. złotych.

18- i 17 – latek usłyszeli już zarzuty uszkodzenia mienia. Przestępstwo to jest zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sprawcy będą musieli naprawić wyrządzone szkody.

Previous Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN
Next Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Może to Ci się spodoba

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili narkotyki. Jeden z nich posiadał również znaczne ilości środków odurzających w miejscu zamieszkania

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Patrol wywiadowców zauważył zaparkowany w osiedlu samochód. W środku siedziało kilku mężczyzn. Jeden z nich kilka razy wychodził z pojazdu udając się do pobliskiego

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany na autostradzie

W niedzielę 26 marca 2017 roku około godziny 22:00 na autostradzie A4 w miejscowości Balice policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie podjęli czynności w stosunku do kierującego pojazdem marki Volkswagen

Nietrzeźwy kierujący autobusem chciał przewozić dzieci na wycieczkę

W ostatni weekend ferii zimowych, tj. w sobotę 25 lutego br. o godz. 8.50 w Oświęcimiu, policjanci przeprowadzili kontrolę autobusu przed wyjazdem z dziećmi na wycieczkę do Bielska Białej. W

20-latek zatrzymany z narkotykami

Analiza i ciągłe monitorowanie środowiska związanego z handlem narkotykami przynosi efekty w postacie udaremniania wprowadzania ich do obrotu. Długotrwała praca policjantów z VIII Komisariatu Policji w Krakowie dotycząca rozpracowania środowiska

Policjanci z wizytą u przedszkolaków

Krakowscy policjanci odwiedzili przedszkolaki i uczyli ich bezpiecznych zachowań na drodze oraz podczas zabawy w domu i na podwórku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału

Małopolscy policjanci zapobiegli kibolskiej ustawce

W niedzielę policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Krakowie oraz funkcjonariusze pionu prewencji z innych krakowskich jednostek zapobiegli potencjalnej konfrontacji siłowej pseudokibiców Wisły Kraków wyjeżdżających na mecz