Okradli magazyn, w którym przechowywane były elektronarzędzia. Przestraszeni wizją więzienia postanowili oddać skradziony łup

Okradli magazyn, w którym przechowywane były elektronarzędzia. Przestraszeni wizją więzienia postanowili oddać skradziony łup

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawców włamania do jednego z magazynów w centrum Krakowa, w którym były przechowywane elektronarzędzia. Wartość skradzionego sprzętu to prawie 42 tysiące złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

Do policjantów wpłynęło zawiadomienie, że w jednym z magazynów w centrum miasta doszło do włamania, podczas którego zostały skradzione elektronarzędzia. Właściciel magazynu wycenił skradziony sprzęt budowlany  na prawie 42 tysiące złotych. Policjanci ustalili, że na budynku magazynu jest zainstalowana  kamera, która nagrała dwa momenty kradzieży z włamaniem.

Do pierwszego włamania doszło ok. godz. 1 w nocy. Koło magazynu zatrzymał się osobowy samochód, z którego wysiadło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Obaj włamali się do magazynu skąd wynieśli sprzęt budowalny. Z łupami zapakowanymi do samochodu odjechali z miejsca zdarzenia. O godz. 4 nad ranem kamera rejestruje podobne zdarzenie: koło magazynu ponownie zatrzymuje się  samochód, z której wysiadają dwaj zamaskowani mężczyźni. Włamują się do środka, wynoszą sprzęt, który następnie chowany jest do pojazdu. Na nagraniu wyraźnie widać,  że jeden ze sprawców charakterystycznie porusza się. Ten fakt skierował podejrzenia na byłego pracownika magazynu.  Funkcjonariusze kryminalni z VI Komisariatu rozpoczynają poszukiwania obu podejrzewanych,  ale w tym samym czasie sprawcy nawiązują kontakt z właścicielem okradzionego magazynu. Gdy sprawcy dowiedzieli się, że są w zainteresowaniu policji – wystraszeni konsekwencjami jakie mogą ponieść – postanowili oddać skradziony sprzęt. W tym celu, jako pierwszy skontaktował się z poszkodowanym były pracownik magazynu. Gdy przyjechał w umówione miejsce by oddać sprzęt – na miejscu czekali na niego policjanci. 25-letni złodziej został zatrzymany. W jego samochodzie zabezpieczono część skradzionych elektronarzędzi. Następnego dnia zatrzymano również drugiego ze złodziei – 30 letniego mieszkańca Skawiny. On również przestraszony wizją więzienia postanowił oddać – to co ukradł. Skradziony sprzęt praktycznie w całości trafił z powrotem do magazynu.

Mężczyźni (wcześniej już karani) – usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. (art. 279 kk). Decyzją Sądu zostali objęci dozorem policyjnym.

Previous Praca w Małopolsce czeka – co piąta firma będzie zatrudniać!
Next "Bezpieczny Senior" - spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

Może to Ci się spodoba

Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych

Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 – to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa.

Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali  31 – letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich.  Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny

Wadowice. Dwaj „złomiarze” odpowiedzą za kradzież z włamaniem do budynku, z którego ukradli elementy metalowe

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wadowic 28 i 32-letniego, podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynku, z którego skradli sprzęt AGD i elementy metalowe. 22 lutego br. wadowiccy policjanci zostali powiadomieni

Policjanci krakowskiej drogówki otrzymali dwa nowe motocykle marki BMW

Zakup motocykli marki BMW R1250RT został zrealizowany ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Nowe pojazdy posiadają

KPP Kraków. Dozory i poręczenia majątkowe za posiadanie narkotyków

Kryminalni z Komisariatu Policji w Słomnikach zatrzymali dwie osoby: kobietę w wieku 44 lat oraz 27 – letniego mężczyznę, trudniących się narkotykowym biznesem. Proceder miał miejsce w budynku mieszkalnym w

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich na terenie powiatu wadowickiego

Kilka dni temu policjanci z Referatu Kryminalnego w Kalwarii Zebrzydowskiej uzyskali informację, że na nieużytkach rolnych na terenie gminy Lanckorona mają być posadzone konopie indyjskie. Funkcjonariusze pojawili się wytypowanym miejscu