Okradli magazyn, w którym przechowywane były elektronarzędzia. Przestraszeni wizją więzienia postanowili oddać skradziony łup
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawców włamania do jednego z magazynów w centrum Krakowa, w którym były przechowywane elektronarzędzia. Wartość skradzionego sprzętu to prawie 42 tysiące złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.
Do policjantów wpłynęło zawiadomienie, że w jednym z magazynów w centrum miasta doszło do włamania, podczas którego zostały skradzione elektronarzędzia. Właściciel magazynu wycenił skradziony sprzęt budowlany na prawie 42 tysiące złotych. Policjanci ustalili, że na budynku magazynu jest zainstalowana kamera, która nagrała dwa momenty kradzieży z włamaniem.
Do pierwszego włamania doszło ok. godz. 1 w nocy. Koło magazynu zatrzymał się osobowy samochód, z którego wysiadło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Obaj włamali się do magazynu skąd wynieśli sprzęt budowalny. Z łupami zapakowanymi do samochodu odjechali z miejsca zdarzenia. O godz. 4 nad ranem kamera rejestruje podobne zdarzenie: koło magazynu ponownie zatrzymuje się samochód, z której wysiadają dwaj zamaskowani mężczyźni. Włamują się do środka, wynoszą sprzęt, który następnie chowany jest do pojazdu. Na nagraniu wyraźnie widać, że jeden ze sprawców charakterystycznie porusza się. Ten fakt skierował podejrzenia na byłego pracownika magazynu. Funkcjonariusze kryminalni z VI Komisariatu rozpoczynają poszukiwania obu podejrzewanych, ale w tym samym czasie sprawcy nawiązują kontakt z właścicielem okradzionego magazynu. Gdy sprawcy dowiedzieli się, że są w zainteresowaniu policji – wystraszeni konsekwencjami jakie mogą ponieść – postanowili oddać skradziony sprzęt. W tym celu, jako pierwszy skontaktował się z poszkodowanym były pracownik magazynu. Gdy przyjechał w umówione miejsce by oddać sprzęt – na miejscu czekali na niego policjanci. 25-letni złodziej został zatrzymany. W jego samochodzie zabezpieczono część skradzionych elektronarzędzi. Następnego dnia zatrzymano również drugiego ze złodziei – 30 letniego mieszkańca Skawiny. On również przestraszony wizją więzienia postanowił oddać – to co ukradł. Skradziony sprzęt praktycznie w całości trafił z powrotem do magazynu.
Mężczyźni (wcześniej już karani) – usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. (art. 279 kk). Decyzją Sądu zostali objęci dozorem policyjnym.
Może to Ci się spodoba
Zatrzymani do bójki z użyciem noża
Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział w bójce z udziałem niebezpiecznych narzędzi. Jeden z nich okazał się również poszukiwanym sprawcą uszkodzenia pojazdów. Wszyscy
W wyniku wspólnych działań małopolskich policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymanych zostało 15 członków grupy przestępczej, która wprowadziła do obrotu około 2 mln sztuk papierosów bez akcyzy
Od pewnego czasu, policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpracowywali nielegalny handel wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy zarówno na terenie Małopolski jak i Śląska. Pojawiające się
Uwaga na drogach
Od początku roku na małopolskich drogach doszło do 281 wypadków, w których zginęło 27 osób, a 336 zostało rannych. Porównując do analogicznego okresu roku ubiegłego, liczba wypadków i rannych uległa
Wadowice. Dwaj „złomiarze” odpowiedzą za kradzież z włamaniem do budynku, z którego ukradli elementy metalowe
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wadowic 28 i 32-letniego, podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynku, z którego skradli sprzęt AGD i elementy metalowe. 22 lutego br. wadowiccy policjanci zostali powiadomieni
17-letni Belg na wycieczce szkolnej zdemolował zaparkowany przy Rynku Głównym samochód osobowy
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego obywatela Belgi – przebywającego w Krakowie na wycieczce szkolnej. Chłopak wracając z nocnej imprezy zniszczył samochód zaparkowany na jednej z ulic
Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali 22-latka, u którego znaleziono broń i amunicję
16 marca br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali 22-letniego mieszkańca Radgoszczy , u którego w domu w trakcie przeszukania znaleziono 1 sztukę broni palnej tj.

