Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych
Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował paliwo prawdopodobnie do umieszczonej w przedziale ładunkowym beczki. Policjanci ustalili, że takich kradzieży mogło zostać dokonanych więcej.
Komendant Komisariatu Policji III w Krakowie zorganizował spotkanie z dyrektorem ds. ochrony przedmiotowej sieci. Uczestniczyło w nim kierownictwo Wydziałów ds. Prewencji i Kryminalnego. Opracowano wspólny plan działania. Zorganizowane również zostało spotkanie z kierownikami Stacji Paliw, na którym omówiono zasady współpracy oraz przeprowadzono szkolenie z zakresu postępowania w razie ujawnienia czynów zabronionych.
Do prowadzenia przedmiotowej sprawy wyznaczeni zostali policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji III w Krakowie. Ustalili i przeanalizowali wszystkie kradzieże z udziałem przedmiotowego pojazdu. Sprawca działał na terenie całego Krakowa i okolic. Łącznie było 10 kradzieży a łączna wartość skradzionego paliwa wyniosła ponad 20000 zł.
Tzw. „krótka ścieżka” łączności pomiędzy Komisariatem a Stacjami Paliw zaczęła przynosić pierwsze efekty. Policjanci zawęzili okręg działania sprawców, ustalili gdzie może być parkowany samochód. Następnie ustalili dane dwóch mężczyzn, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogli być sprawcami kradzieży, jak również, że mężczyźni pozbyli się już „trefnego” samochodu. Obaj byli poszukiwani przez inne jednostki Policji w celu zatrzymania i osadzenia w zakładzie karnym z uwagi na orzeczone kary za kradzieże towaru w sklepach (dokonane na terenie województwa małopolskiego).
W dniu 13 marca br. został zatrzymany pierwszy ze sprawców. Drugiego, który był mózgiem całej operacji, kryminalni z „trójki” zatrzymali 15 marca. Pierwszy przyznał się do współudziału w dwóch kradzieżach, natomiast drugi do udziału we wszystkich 10-ciu kradzieżach (przedstawiono mu także zarzut posiadania środków odurzających). Taką konfigurację działania sprawców potwierdzał również monitoring ze stacji paliw. Zatrzymani zostali przewiezieni do zakładu karnego celem odbycia kary zaległej kary pozbawienia wolności.
Trwają ustalenia, czy swoim przestępczym działaniem sprawcy obejmowali tylko jedną z sieci Stacji Paliw, czy dokonywali również kradzieży na innych stacjach.
Może to Ci się spodoba
Dozór dla młodego narkotykowego dilera z powiatu krakowskiego
16 czerwca br. przed północą w Nowej Górze dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zauważyli trzy młode osoby, które na widok mundurowych zaczęły zachowywać się nerwowo i niepewnie. Funkcjonariusze podjęli
W odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe uszkodzili trzy samochody – policjanci ustalili sprawców wandalizmu
Praca operacyjna brzeskich kryminalnych zaowocowała zatrzymaniem i rozliczeniem dwóch młodych mężczyzn, którzy uszkodzili trzy samochody. Sprawcy w odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe porysowali kamieniem karoserie pojazdów. Straty sięgają ponad 5,5
Próbował uciec przed policjantami bo miał przy sobie środku odurzające
Policjanci Ogniwa Wywiadowczo Patrolowego Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na widok policjantów chciał odjechać z miejsca legitymowania. Okazało się , że miał przy sobie
Policjanci zatrzymali sprawców napadu
26 stycznia br. ok. godz. 17.40 w Rząsce trzech mężczyzn ubranych w pomarańczowe kombinezony z założonymi na twarzach maskami, wtargnęło do hurtowni motoryzacyjnej, po czym sterroryzowało gazem łzawiącym oraz przedmiotem
Krakowscy policjanci zatrzymali mieszkaniowego włamywacza
Policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie zatrzymali 52-latka, który w sierpniu br. włamał się i okradł jedno z mieszkań na terenie Grzegórzek. Łupem złodzieja padł wówczas laptop oraz dwa
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie ustalili i zatrzymali seryjnego włamywacza
4 sierpnia br. w godzinach rannych, policjanci z VI KP w Krakowie zatrzymali na terenie Wieliczki 42-letniego meżczyznę, którego podejrzewali o kilkanaście kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów oraz

