Policjanci z Komisariatu Wodnego w Krakowie uratowali z wody dwie nastolatki
Reakcja przechodnia i szybka oraz sprawna akcja ratunkowa funkcjonariuszy z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie uratowała życie dwóm nastolatkom. Jedna z nich pod wpływem alkoholu wpadła do Wisły, a druga wskoczyła ja ratować. Obydwie trafiły do szpitala – jedna nieprzytomna, druga wyziębnięta i przestraszona.
Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Około godziny 17:30 dyżurny Komisariatu Wodnego w Krakowie otrzymał zgłoszenie, że w Wiśle znajdują się dwie osoby. Na miejscu (rejon bulwaru Rodła) błyskawicznie pojawiła się policyjna motorówka. Funkcjonariusze przy brzegu zauważyli dwie młode kobiety. Jedna z nich z trudem utrzymywała się na powierzchni wody – jedną ręką podtrzymując koleżankę a drugą trzymając się kurczowo betonowego nadbrzeża. Policjanci wciągnęli kobiety na łódkę. Jedna z nich była nieprzytomna więc funkcjonariusze przystąpili do czynności ratunkowych. Po chwili pogotowanie ratunkowe, które przyjechało na miejsce zabrało obie poszkodowane do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie 15-latki na brzegu Wisły spożywały alkohol. Gdy jedna z nich wstała, nagle straciła równowagę, zatoczyła się i wpadła do wody. Dziewczyna próbowała ratować się ale bardzo szybko zniknęła pod taflą wody. Druga nastolatka wskoczyła do wody na ratunek koleżance. Wydobyła ją z nurtu rzeki, jednak z powodu wysokiego betonowego nadbrzeża trzymając koleżankę już nie była wstanie wydostać się na brzeg. Wołając o pomoc – z trudem utrzymywała się na wodzie i podtrzymywała nieprzytomną już koleżankę. Na szczęście jej wołanie usłyszał przechodzień, który zaalarmował służby ratunkowe. Jego reakcja i szybkie działanie policjantów z komisariatu wodnego bez wątpienia uratowało życie nastolatkom.
Sprawą teraz zajmą się policjanci do spraw nieletnich i patologii oraz sąd rodzinny.
Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Policjanci zatrzymali sprawców napadu
26 stycznia br. ok. godz. 17.40 w Rząsce trzech mężczyzn ubranych w pomarańczowe kombinezony z założonymi na twarzach maskami, wtargnęło do hurtowni motoryzacyjnej, po czym sterroryzowało gazem łzawiącym oraz przedmiotem
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju na 59-letnim mężczyźnie
Do zdarzenia doszło kilka dni temu na krakowskim Prokocimiu. Do stojącego na przystanku autobusowym 59-latka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich zażądał od niego wydania wszystkich cennych przedmiotów
Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem
W połowie marca br. do Komisariatu Policji II w Krakowie zaczęła napływać większa ilości zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic oraz komórek lokatorskich położonych na nowopowstałych osiedlach mieszkaniowych krakowskiej dzielnicy Grzgórzki.
Zatrzymany za narkotyki
18 sierpnia 2017 roku w Chabówce Policjanci z KP w Rabce Zdrój zatrzymali 18 letniego mieszkańca Raby Wyżnej przy którym w trakcie kontroli drogowej ujawniono środki odurzające w postaci marihuany
23-latek z amfetaminą i marihuaną zatrzymany przez bocheńskich policjantów
Policjanci wydziału kryminalnego z bocheńskiej policji zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego, który posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Dzień później w ręce policjantów wpadł również mężczyzna, który udzielał narkotyki zatrzymanemu
Nietrzeźwy za kółkiem
Mając w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu prowadził samochód osobowy. Stracił prawo jazdy, 5 tysięcy złotych i uprawnienia do prowadzenia wszelkich pojazdów. W jednym ze sklepów w Bogoniowicach podczas

