Policjanci z Komisariatu Wodnego w Krakowie uratowali z wody dwie nastolatki

Policjanci z Komisariatu Wodnego w Krakowie uratowali z wody dwie nastolatki

Reakcja przechodnia i szybka oraz sprawna akcja ratunkowa funkcjonariuszy z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie uratowała życie dwóm nastolatkom. Jedna z nich pod wpływem alkoholu wpadła do Wisły, a druga wskoczyła ja ratować. Obydwie trafiły do szpitala – jedna nieprzytomna, druga wyziębnięta i przestraszona.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Około godziny 17:30 dyżurny Komisariatu Wodnego w Krakowie otrzymał zgłoszenie, że w Wiśle znajdują się dwie osoby. Na miejscu (rejon bulwaru Rodła) błyskawicznie pojawiła się policyjna motorówka. Funkcjonariusze przy brzegu zauważyli dwie młode kobiety. Jedna z nich z trudem utrzymywała się na powierzchni wody – jedną ręką podtrzymując koleżankę a  drugą trzymając się kurczowo betonowego nadbrzeża.  Policjanci wciągnęli kobiety na łódkę. Jedna z nich była nieprzytomna więc funkcjonariusze przystąpili do czynności ratunkowych. Po chwili  pogotowanie ratunkowe, które przyjechało na miejsce zabrało obie poszkodowane do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie 15-latki na brzegu Wisły spożywały alkohol. Gdy jedna z nich wstała, nagle straciła równowagę, zatoczyła się i wpadła do wody. Dziewczyna próbowała ratować się ale bardzo szybko zniknęła pod taflą wody. Druga nastolatka wskoczyła do wody na ratunek koleżance. Wydobyła ją z nurtu rzeki, jednak z powodu wysokiego betonowego nadbrzeża trzymając koleżankę już nie była wstanie wydostać się na brzeg.  Wołając o pomoc – z trudem utrzymywała się na wodzie i podtrzymywała nieprzytomną już koleżankę. Na szczęście jej wołanie usłyszał przechodzień, który zaalarmował służby ratunkowe. Jego reakcja i szybkie działanie policjantów z komisariatu wodnego bez wątpienia uratowało życie nastolatkom.
Sprawą teraz zajmą się policjanci do spraw nieletnich i patologii oraz sąd rodzinny.

Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie

Previous 95 lat Radia Kraków
Next Dzień Strażaka w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie

Może to Ci się spodoba

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował okraść klienta w kantorze wymiany walut

Policjanci z 4 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który pod koniec lutego próbował okraść  klienta wymieniającego gotówkę w kantorze. Poszukiwania mężczyzny trwały kilka dni. Zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania

Niepołomice. Mężczyzna zamówił narkotyki przez internet

Niepołomice – 9 lutego 2017 roku pracownik firmy kurierskiej podczas przepakowywania towaru na stanowisku weryfikacyjnym ujawnił uszkodzony pakunek, w którym znajdował się susz roślinny koloru brunatno-zielonego. Na miejsce został skierowany

Kraków. 15 kg narkotyków, trzech zatrzymanych dilerów i osoby ukrywającej się od 13 lat

Zatrzymanie 3 dilerów narkotykowych oraz osoby ukrywającej się od 13 lat przez organami ścigania, a także zabezpieczenie ponad 15 kilogramów marihuany to efekt działań w ostatnich dniach krakowskich  policjantów zwalczających

34-latek biegał z nożem po ulicy. Został tymczasowo aresztowany

W zeszłym tygodniu, krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na ul. Dobrego Pasterza uszkodził dwa pojazdy, a do kierującej jednym z nich kierował groźby pozbawienia życia. Ponadto, na przystanku autobusowym uderzył

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali 22-latka, u którego znaleziono broń i amunicję

16 marca br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji  w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali 22-letniego mieszkańca Radgoszczy , u którego w domu w trakcie przeszukania znaleziono 1 sztukę broni palnej tj.

Nietrzeźwy pasażer wszczął awanturę w nocnym autobusie na krakowskich Dębnikach. Kiedy policjanci znaleźli u niego narkotyki, chciał zwalić winę na kierowcę

2 kwietnia br. około godz.1:30 w nocy oficer dyżurny Policji w Krakowie przyjął zgłoszenie o awanturującym się pasażerze autobusu, który nie chce opuścić pojazdu. Na ul. Barską, gdzie autobus miał