Policjanci z Komisariatu Wodnego w Krakowie uratowali z wody dwie nastolatki
Reakcja przechodnia i szybka oraz sprawna akcja ratunkowa funkcjonariuszy z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie uratowała życie dwóm nastolatkom. Jedna z nich pod wpływem alkoholu wpadła do Wisły, a druga wskoczyła ja ratować. Obydwie trafiły do szpitala – jedna nieprzytomna, druga wyziębnięta i przestraszona.
Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Około godziny 17:30 dyżurny Komisariatu Wodnego w Krakowie otrzymał zgłoszenie, że w Wiśle znajdują się dwie osoby. Na miejscu (rejon bulwaru Rodła) błyskawicznie pojawiła się policyjna motorówka. Funkcjonariusze przy brzegu zauważyli dwie młode kobiety. Jedna z nich z trudem utrzymywała się na powierzchni wody – jedną ręką podtrzymując koleżankę a drugą trzymając się kurczowo betonowego nadbrzeża. Policjanci wciągnęli kobiety na łódkę. Jedna z nich była nieprzytomna więc funkcjonariusze przystąpili do czynności ratunkowych. Po chwili pogotowanie ratunkowe, które przyjechało na miejsce zabrało obie poszkodowane do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie 15-latki na brzegu Wisły spożywały alkohol. Gdy jedna z nich wstała, nagle straciła równowagę, zatoczyła się i wpadła do wody. Dziewczyna próbowała ratować się ale bardzo szybko zniknęła pod taflą wody. Druga nastolatka wskoczyła do wody na ratunek koleżance. Wydobyła ją z nurtu rzeki, jednak z powodu wysokiego betonowego nadbrzeża trzymając koleżankę już nie była wstanie wydostać się na brzeg. Wołając o pomoc – z trudem utrzymywała się na wodzie i podtrzymywała nieprzytomną już koleżankę. Na szczęście jej wołanie usłyszał przechodzień, który zaalarmował służby ratunkowe. Jego reakcja i szybkie działanie policjantów z komisariatu wodnego bez wątpienia uratowało życie nastolatkom.
Sprawą teraz zajmą się policjanci do spraw nieletnich i patologii oraz sąd rodzinny.
Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Zatrzymani dwaj dilerzy
Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się sprzedażą środków odurzających. Mężczyźni w wieku 21 i 22 lat usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków za co
Policjanci CBŚP udaremnili wprowadzenie na rynek 18 kilogramów amfetaminy
Ponad 13 litrów oleju amfetaminowego, kilogram gotowej amfetaminy, 670 tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina u 36-letniego mężczyzny. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 6 mln złotych. Mieszkaniec Małopolski usłyszał zarzuty
Nowy Sącz. Promile za kółkiem
W miniony weekend sądeccy funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko
Krakowscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ścisłej współpracy z Prokuraturą Rejonową Kraków-Podgórze przeprowadzili działania wymierzone w zorganizowaną grupę przestępczą zajmująca się handlem
20-latek zatrzymany z narkotykami
Analiza i ciągłe monitorowanie środowiska związanego z handlem narkotykami przynosi efekty w postacie udaremniania wprowadzania ich do obrotu. Długotrwała praca policjantów z VIII Komisariatu Policji w Krakowie dotycząca rozpracowania środowiska
Nietrzeźwy kierujący zatrzymany na autostradzie
W niedzielę 26 marca 2017 roku około godziny 22:00 na autostradzie A4 w miejscowości Balice policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie podjęli czynności w stosunku do kierującego pojazdem marki Volkswagen

