Policjanci z krakowskiego oddziału prewencji w drodze do służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z krakowskiego oddziału prewencji w drodze do służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Przedwczoraj w godzinach porannych, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podjęli interwencję jeszcze przed rozpoczęciem służby. Zatrzymali pojazd, który poruszał się w sposób wzbudzający podejrzenie, że jego kierowca jest pod wpływem alkoholu. Podejrzenia były słuszne, zatrzymany mężczyzna „wydmuchał” 1,34 promila.

2 października br. po godzinie 5 rano, na krakowskim Pasterniku, policjanci OPP w Krakowie jadący do służby zauważyli pojazd marki Skoda, który nie trzymał toru jazdy, jeździł tzw. zygzakiem oraz bez powodu hamował na środku jezdni. Policjanci nabrali podejrzeń, że kierowca tego pojazdu może być nietrzeźwy. Asp. szt. Marek Pałka, mł. asp. Radosław Furlaga oraz sierż. Piotr Klatecki, widząc, że kierowca sprawia zagrożenie w ruchu drogowym postanowili zainterweniować i zatrzymali prowadzącego skodę, którym był 54-letni mieszkaniec Krakowa. Gdy policjanci otworzyli drzwi skody, poczuli silną woń alkoholu, więc nie wahając się wyciągnęli kluczyki ze stacyjki pojazdu oraz wezwali na miejsce patrol ruchu drogowego, który przebadał mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,34 promila.  54-latka czeka teraz sprawa w sądzie.  W Polsce obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Za stan nietrzeźwości uznaje się, gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi powyżej 0,5 promila (czyli 0,25 mg/l wydychanego powietrza). Za ten czyn sąd może orzec karę pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratę uprawnień do kierowania pojazdami – nawet na 15 lat.

Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie

Previous 50-lecie Centrum Sztuki Mościce
Next Oświetlenie w pokoju dziennym

Może to Ci się spodoba

Kolejna osoba zajmująca się nielegalnym procederem rozliczona przez policjantów

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przedstawili zarzuty 52-letniej mieszkance gminy Szczurowa, która wytwarzała wyroby tytoniowe bez wymaganego zezwolenia. To już kolejna w tym tygodniu sprawa dotycząca nielegalnego towaru zrealizowana

25-letni obywatel Słowacji, na parkingu jednego z marketów budowlanych w Krakowie zmusił kierowcę do zakupu taniej podróbki elektronarzędzi

W pierwszych tygodniach marca,  do klienta wychodzącego z jednego z krakowskich marketów budowlanych na Krowodrzy podszedł młody mężczyzna o śniadej cerze i łamaną polszczyzną zaproponował mu kupno wkrętarki za 200

Olkusz. Towar bez akcyzy

Tytoń i papierosy ujawnili policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w mieszkaniu 62-letniej olkuszanki. Nielegalny towar został zarekwirowany. Wstępne straty, jakie poniósł Skarb

Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali  31 – letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich.  Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny

Śmiertelny wypadek na ul. Bora-Komorowskiego w Krakowie

Wczoraj wieczorem, na ulicy Bora-Komorowskiego doszło do wypadku w którym śmierć na miejscu poniósł kierujący pojazdem osobowym. Krakowscy policjanci apelują o dostosowanie prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na

Dziesięć zarzutów usłyszał młody mężczyzna, który pobił swoją partnerkę a następnie ukradł jej telefon komórkowy

Do zdarzenia  doszło 21 lipca 2017 roku około godziny 15.40 na jednym z osiedli w Wieliczce. 28-latek pobił dotkliwie swoją partnerkę i ukradł  jej telefon komórkowy, a następnie uciekł. Kobiecie