Policjanci z krakowskiego oddziału prewencji w drodze do służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Przedwczoraj w godzinach porannych, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podjęli interwencję jeszcze przed rozpoczęciem służby. Zatrzymali pojazd, który poruszał się w sposób wzbudzający podejrzenie, że jego kierowca jest pod wpływem alkoholu. Podejrzenia były słuszne, zatrzymany mężczyzna „wydmuchał” 1,34 promila.
2 października br. po godzinie 5 rano, na krakowskim Pasterniku, policjanci OPP w Krakowie jadący do służby zauważyli pojazd marki Skoda, który nie trzymał toru jazdy, jeździł tzw. zygzakiem oraz bez powodu hamował na środku jezdni. Policjanci nabrali podejrzeń, że kierowca tego pojazdu może być nietrzeźwy. Asp. szt. Marek Pałka, mł. asp. Radosław Furlaga oraz sierż. Piotr Klatecki, widząc, że kierowca sprawia zagrożenie w ruchu drogowym postanowili zainterweniować i zatrzymali prowadzącego skodę, którym był 54-letni mieszkaniec Krakowa. Gdy policjanci otworzyli drzwi skody, poczuli silną woń alkoholu, więc nie wahając się wyciągnęli kluczyki ze stacyjki pojazdu oraz wezwali na miejsce patrol ruchu drogowego, który przebadał mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,34 promila. 54-latka czeka teraz sprawa w sądzie. W Polsce obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Za stan nietrzeźwości uznaje się, gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi powyżej 0,5 promila (czyli 0,25 mg/l wydychanego powietrza). Za ten czyn sąd może orzec karę pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratę uprawnień do kierowania pojazdami – nawet na 15 lat.
Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Bocheńscy policjanci likwidują nielegalne uprawy konopi indyjskich
W dniach od 25 do 29 lipca biocheńscy policjanci prowadzili intensywne czynności ukierunkowane na likwidację upraw konopii indyjskich na terenie powiatu. 25.07. w Bochni w rejonie pustostanu , na nieogrodzonej,
Zatrzymany za posiadanie środków odurzających
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. To kolejna
Usiłował sprzedać narkotyki osobom bawiącym się w pubie
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 25-letniego dilera, którzy będąc w jednym z krakowskich pubów proponował klientom tego lokalu sprzedaż środków odurzających. Zdemaskowany mężczyzna uciekł z klubu –
Podsumowanie czerwcowego weekendu na Małopolskich drogach
Ze wstępnych danych statystycznych wynika, że tegoroczny wydłużony weekend czerwcowy był bezpieczniejszy od ubiegłorocznego. Odnotowano bowiem spadek wypadków o połowę a liczba osób rannych zmniejszyła się o prawie 60%. W
Dzielnicowi z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który we własnym mieszkaniu urządził plantację marihuany
Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców krakowskiego Podgórza może zajmować się handlem narkotykami. Zebrane informację potwierdziły, że to 28-letni mężczyzna. Policjanci poszli pod
Sukces chrzanowskich policjantów w walce z przestępczością narkotykową
03 marca b.r. policjanci z Rewiru Dzielnicowych KPP Chrzanów odnieśli kolejny sukces w walce z przestępczością narkotykową. Wyeliminowali z obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości ok. 15500zł. Tego dnia zatrzymali do

