Policjanci zlikwidowali kolejną, dużą nielegalną uprawę konopi indyjskich, zatrzymali plantatorów i zabezpieczyli narkotyki o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną dużą plantację marihuany, którą prowadzili dwaj mieszkańcy jednej z podoświęcimskich miejscowości. Likwidując ich uprawę funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich, specjalistyczny sprzęt, a także przejęli blisko 150g gotowego do sprzedaży suszu marihuany.
W trakcie podejmowanych czynności policjanci ustalili, że dwaj mężczyźni 19 i 24 – letni, na terenie jednej z miejscowości w pobliżu Oświęcimia wspólnie prowadzą uprawę konopi indyjskich. Posiadając tę informację funkcjonariusze przeszukali najpierw tereny przyległe do posesji jednego z podejrzanych, gdzie w zaroślach ujawnili ponad 200 krzewów konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju. Następnie wkroczyli na teren posesji przy której mieściła się uprawa. W trakcie przeszukania domu znajdującego się na posesji w jednym z pokojów policjanci znaleźli 100 młodych sadzonek konopi indyjskich. Rośliny znajdowała się w specjalnie przygotowanej szafie wyposażonej w profesjonalną aparaturę wspomagającą wegetację roślin. Kolejne dowody świadczące o tym, że podejrzani przygotowywali się do wprowadzenia na czarny rynek większej ilości marihuany funkcjonariusze znaleźli w toku dalszego przeszukania ujawniając dwa worki foliowe z zawartością gotowego już suszu marihuany. W związku z powyższym obaj plantatorzy zostali zatrzymani.
Policjanci oszacowali, że z zabezpieczonego suszu oraz roślin mężczyźni mogli uzyskać około 8 tysięcy porcji narkotyku o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Poprzez zatrzymanie plantatorów i zabezpieczenie ich towaru funkcjonariusze nie dopuścili, aby narkotyki trafiły do obrotu.
Za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Miechów. Przewozili w samochodzie amfetaminę, zostali zatrzymani przez policjantów
Miechowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, kobietę i mężczyznę, którzy przewozili samochodem amfetaminę. Policjanci zabezpieczyli prawie 35 gramów narkotyku i przedstawili sprawcom zarzuty. Kilka dni temu miechowscy policjanci zatrzymali do kontroli
Krakowscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową
Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zabezpieczyli lawetę oraz 3 samochody ukryte w dziupli samochodowej. Zatrzymano 2 mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty kradzieży tych pojazdów. 1 maja br. około godz. 2 w
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju na 59-letnim mężczyźnie
Do zdarzenia doszło kilka dni temu na krakowskim Prokocimiu. Do stojącego na przystanku autobusowym 59-latka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich zażądał od niego wydania wszystkich cennych przedmiotów
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował okraść klienta w kantorze wymiany walut
Policjanci z 4 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który pod koniec lutego próbował okraść klienta wymieniającego gotówkę w kantorze. Poszukiwania mężczyzny trwały kilka dni. Zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania
Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem
W połowie marca br. do Komisariatu Policji II w Krakowie zaczęła napływać większa ilości zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic oraz komórek lokatorskich położonych na nowopowstałych osiedlach mieszkaniowych krakowskiej dzielnicy Grzgórzki.
Wysokie mandaty za szybką jazdę po krakowskich ulicach
Od 1 stycznia br. obowiązuje nowy taryfikator mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Piraci drogowi za łamanie przepisów i zbyt szybką jazdę mogą zapłacić teraz nawet 5 000 złotych. Tym, którzy

