Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 31 – letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny rynek ponad 10 tysięcy porcji narkotyku.
W trakcie podejmowanych czynności policjanci ustalili, że 31 – latek, na terenie jednej z podoświęcimskich miejscowości, prowadzi uprawę konopi indyjskich. Aby przerwać ten nielegalny proceder funkcjonariusze wkroczyli na teren dwóch posesji, gdzie w specjalnie przygotowanych przydomowych szklarniach, ujawnili ponad 400 krzaków konopi indyjskich, w różnych stadiach rozwoju. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za uprawę konopi indyjskich, natomiast w trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą, czy trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków.
Policjanci oszacowali, że plantator z zabezpieczonych roślin mógł uzyskać, ponad 10 tysięcy porcji narkotyku, o szacowanej wartości blisko 300 tysięcy złotych. Jednakże dzięki likwidacji uprawy funkcjonariusze nie dopuścili, aby marihuana trafiła do obrotu.
Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Złodziejska szajka
Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali trzech sprawców, którzy od maja do października br. z placu budowy dokonali kradzieży kabli elektrycznych na łączną wartość blisko 200 tysięcy złotych.
Zatrzymany za posiadanie środków odurzających
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. To kolejna
Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych
Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 – to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa.
Policjanci CBŚP udaremnili wprowadzenie na rynek 18 kilogramów amfetaminy
Ponad 13 litrów oleju amfetaminowego, kilogram gotowej amfetaminy, 670 tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina u 36-letniego mężczyzny. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 6 mln złotych. Mieszkaniec Małopolski usłyszał zarzuty
34-latek biegał z nożem po ulicy. Został tymczasowo aresztowany
W zeszłym tygodniu, krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na ul. Dobrego Pasterza uszkodził dwa pojazdy, a do kierującej jednym z nich kierował groźby pozbawienia życia. Ponadto, na przystanku autobusowym uderzył
Małopolscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która była prowadzona przez dwóch sprawców w bloku mieszkalnym w Bochmi
31 lipca, w wyniku wspólnie prowadzonych działań przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Bochni oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie zatrzymano dwóch sprawców, którzy w wynajmowanym

