Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany

Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali  31 – letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich.  Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny rynek ponad 10 tysięcy porcji narkotyku.

W trakcie podejmowanych czynności policjanci ustalili, że  31 – latek,  na terenie jednej z podoświęcimskich miejscowości, prowadzi uprawę konopi indyjskich. Aby przerwać ten nielegalny proceder funkcjonariusze wkroczyli na teren dwóch posesji, gdzie w specjalnie przygotowanych przydomowych szklarniach, ujawnili ponad  400 krzaków konopi indyjskich, w różnych stadiach rozwoju. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za uprawę konopi indyjskich, natomiast w trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą, czy  trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków.

Policjanci oszacowali, że plantator z zabezpieczonych roślin mógł uzyskać, ponad 10 tysięcy porcji narkotyku, o szacowanej wartości blisko 300  tysięcy złotych. Jednakże dzięki likwidacji uprawy funkcjonariusze nie dopuścili, aby marihuana trafiła do obrotu.

Za uprawę konopi indyjskich grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Previous KPP Kraków. Dozory i poręczenia majątkowe za posiadanie narkotyków
Next Uderzenie w przestępczość gospodarczą. Zabezpieczono papierosy oraz krajankę tytoniową warte prawie 14 tysięcy złotych

Może to Ci się spodoba

Złodziejska szajka

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali trzech sprawców, którzy od maja do października br. z placu budowy dokonali kradzieży kabli  elektrycznych na łączną wartość blisko 200 tysięcy złotych.

Zatrzymany za posiadanie środków odurzających

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. To kolejna

Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych

Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 – to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa.

Policjanci CBŚP udaremnili wprowadzenie na rynek 18 kilogramów amfetaminy

Ponad 13 litrów oleju amfetaminowego, kilogram gotowej amfetaminy, 670 tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina u 36-letniego mężczyzny. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 6 mln złotych. Mieszkaniec Małopolski usłyszał zarzuty

34-latek biegał z nożem po ulicy. Został tymczasowo aresztowany

W zeszłym tygodniu, krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na ul. Dobrego Pasterza uszkodził dwa pojazdy, a do kierującej jednym z nich kierował groźby pozbawienia życia. Ponadto, na przystanku autobusowym uderzył

Małopolscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która była prowadzona przez dwóch sprawców w bloku mieszkalnym w Bochmi

31 lipca, w wyniku wspólnie prowadzonych działań przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Bochni oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie zatrzymano dwóch sprawców, którzy  w wynajmowanym