Wadowice. Dwaj „złomiarze” odpowiedzą za kradzież z włamaniem do budynku, z którego ukradli elementy metalowe

Wadowice. Dwaj „złomiarze” odpowiedzą za kradzież z włamaniem do budynku, z którego ukradli elementy metalowe

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wadowic 28 i 32-letniego, podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynku, z którego skradli sprzęt AGD i elementy metalowe.

22 lutego br. wadowiccy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z budynków mieszkalnych w Wadowicach.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zabezpieczyli ślady działania włamywaczy, zebrali wszystkie niezbędne informacje i zajęli się poszukiwaniami sprawców. Już następnego dnia trafili na trop włamywaczy. Łupem złodziei padł przede wszystkim sprzęt AGD i elementy metalowe w śród których znalazła się armatura.

Podejrzani część skradzionego mienia oddali  do punktu skupu złomu otrzymując za nie kilkanaście złotych. Natomiast pozostała część skradzionego mienia została odzyskana i przekazana właścicielowi. Zatrzymani byli już karani za podobne przestępstwa. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego włamania.

Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Wadowice. Kolejne uderzenie w nielegalny biznes tytoniowy
Next Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali kwestującego na rzecz nieistniejącej fundacji

Może to Ci się spodoba

„Przedświąteczne porady Policji – działania prewencyjno-profilaktyczne”

W dniu 17 grudnia 2016 roku policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przeprowadzili działania prewencyjne dotyczące bezpiecznych zakupów przedświątecznych w krakowskich galeriach handlowych. Mundurowi przypominali o zasadach bezpiecznego kupowania i

34-latek podejrzany o czyn o charakterze pedofilskim został aresztowany

8 stycznia funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Krakowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zaczepić na terenie Olszy dziewczynkę i obnażyć się przed nią. 11 stycznia policjanci zatrzymali wytypowanego

Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych

Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował

Oszustwa, narkotyki, broń

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspolnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, działając pod nadzorem Prokuratury

Wadowice. Obywatel uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie

55 – letni mieszkaniec Skawiny nie bacząc na konsekwencje karne, ani zagrożenie, które mógł stworzyć na drodze, wsiadł do samochodu mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna kierował samochodem

Olkusz. Towar bez akcyzy

Tytoń i papierosy ujawnili policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w mieszkaniu 62-letniej olkuszanki. Nielegalny towar został zarekwirowany. Wstępne straty, jakie poniósł Skarb