Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków
U pasażera znaleziono 275 tabletek ekstasy oraz około 30 g marihuany.
W niedzielę ( 26.03.) w godzinach przedpołudniowych, policjanci z IV Komisariatu Policji pełnili służbę w okolicach Alei Trzech Wieszczów. Około godz. 10 na alei Słowackiego zauważyli jadącego mazdą młodego człowieka, którego sposób kierowania wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem czy to alkoholu lub środków odurzających. Policjanci zatrzymali samochód a 24-letni mieszkaniec Bielska – Białej został wylegitymowany. Podczas kontroli dokumentów mężczyzna oświadczył, że nie ma przy sobie prawa jazdy, bo nigdy go nie posiadał. W czasie czynności policjanci zauważyli, że kierowca zachowuje się bardzo nerwowo i odpowiada nielogicznie na zadawane pytania. Policjanci postanowili więc przebadać 24-latka na zawartość alkoholu i narkotyków. Wstępne badanie śliny wskazało, obecność w jego organizmie marihuany oraz amfetaminy. W związku z tym faktem, kierowcy pobrano krew do badań. Ich wyniki zadecydują czy będzie mu stawiany zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających ( art.178 a KK ) – za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Podczas przeprowadzania kontroli policjanci bacznie przyglądali się też pasażerowi samochodu, którego zachowanie wzbudziło ich czujność bowiem próbował ukryć pod nogami swój plecak. W związku z tym mężczyzna został wylegitymowany oraz postanowiono sprawdzić co tak skrzętnie stara się ukryć.
Jak się okazało, pasażer Mazdy, 22-letni mieszkaniec Bielska – Białej studiujący obecnie w Krakowie miał przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz tabletek ekstasy. W związku z tym został zatrzymany a policjanci przeszukali wynajmowany przez niego pokój w krakowskich Bronowicach. Tu również znaleziono pewną ilość marihuany oraz dalsze tabletki ekstasy a także wagę elektroniczną oraz młynek służący do przerobu narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 30 g marihuany, 275 sztuk tabletek ekstasy oraz sprzęty do konfekcjonowania narkotyków. Mężczyzna przyznał, że marihuana była dla jego użytku natomiast tabletkami ekstasy handlował. 22-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających ( art. 62 ust.2 Uopn) a także posiadania przyrządów do przetwarzania narkotyków ( art.54 ust1 Uopn) oraz udzielania narkotyków w celu osiągniecia korzyści majątkowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Dzielnicowi z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który we własnym mieszkaniu urządził plantację marihuany
Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców krakowskiego Podgórza może zajmować się handlem narkotykami. Zebrane informację potwierdziły, że to 28-letni mężczyzna. Policjanci poszli pod
Przewoził narkotyki. Proponował policjantom łapówkę
Policjanci z KPP w Krakowie zatrzymali kierującego, który miał cofnięte prawo jazdy i był pod wpływem narkotyków. W samochodzie znajdowało się 1.5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 60 000 zł. Mężczyzna
Dozór dla młodego narkotykowego dilera z powiatu krakowskiego
16 czerwca br. przed północą w Nowej Górze dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zauważyli trzy młode osoby, które na widok mundurowych zaczęły zachowywać się nerwowo i niepewnie. Funkcjonariusze podjęli
Jedna z największych od kilku lat plantacja konopi indyjskich została zlikwidowana
Małopolscy policjanci zlikwidowali jedną z największych od kilku lat plantacjikonopi indyjskich w naszym województwie. Zatrzymano właściciela posesji oraz pracujących przy uprawie dwóch mężczyzn. Zabezpieczono ponad 2800 krzaków konopi oraz 36,5
Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem
W połowie marca br. do Komisariatu Policji II w Krakowie zaczęła napływać większa ilości zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic oraz komórek lokatorskich położonych na nowopowstałych osiedlach mieszkaniowych krakowskiej dzielnicy Grzgórzki.
41-latek odpowie za kradzież z włamaniem do sklepu z elektroniką
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w lutym br. włamał się do jednego ze sklepów z elektroniką, a następnie skradł 12 telefonów komórkowych. Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. 6 sierpnia br.

