Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków
U pasażera znaleziono 275 tabletek ekstasy oraz około 30 g marihuany.
W niedzielę ( 26.03.) w godzinach przedpołudniowych, policjanci z IV Komisariatu Policji pełnili służbę w okolicach Alei Trzech Wieszczów. Około godz. 10 na alei Słowackiego zauważyli jadącego mazdą młodego człowieka, którego sposób kierowania wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem czy to alkoholu lub środków odurzających. Policjanci zatrzymali samochód a 24-letni mieszkaniec Bielska – Białej został wylegitymowany. Podczas kontroli dokumentów mężczyzna oświadczył, że nie ma przy sobie prawa jazdy, bo nigdy go nie posiadał. W czasie czynności policjanci zauważyli, że kierowca zachowuje się bardzo nerwowo i odpowiada nielogicznie na zadawane pytania. Policjanci postanowili więc przebadać 24-latka na zawartość alkoholu i narkotyków. Wstępne badanie śliny wskazało, obecność w jego organizmie marihuany oraz amfetaminy. W związku z tym faktem, kierowcy pobrano krew do badań. Ich wyniki zadecydują czy będzie mu stawiany zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających ( art.178 a KK ) – za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Podczas przeprowadzania kontroli policjanci bacznie przyglądali się też pasażerowi samochodu, którego zachowanie wzbudziło ich czujność bowiem próbował ukryć pod nogami swój plecak. W związku z tym mężczyzna został wylegitymowany oraz postanowiono sprawdzić co tak skrzętnie stara się ukryć.
Jak się okazało, pasażer Mazdy, 22-letni mieszkaniec Bielska – Białej studiujący obecnie w Krakowie miał przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz tabletek ekstasy. W związku z tym został zatrzymany a policjanci przeszukali wynajmowany przez niego pokój w krakowskich Bronowicach. Tu również znaleziono pewną ilość marihuany oraz dalsze tabletki ekstasy a także wagę elektroniczną oraz młynek służący do przerobu narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 30 g marihuany, 275 sztuk tabletek ekstasy oraz sprzęty do konfekcjonowania narkotyków. Mężczyzna przyznał, że marihuana była dla jego użytku natomiast tabletkami ekstasy handlował. 22-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających ( art. 62 ust.2 Uopn) a także posiadania przyrządów do przetwarzania narkotyków ( art.54 ust1 Uopn) oraz udzielania narkotyków w celu osiągniecia korzyści majątkowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Kolejne uderzenie w krakowski nielegalny rynek gier hazardowych
Od kwietnia tego roku policjanci Wydziału do walki z przestępczością GospodarcząKomendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Krakowie prowadzą działania wymierzone
Dwaj mężczyźni podejrzewani o przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości seksualnej w rękach olkuskich policjantów
Policjanci Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości seksualnej. Jeden z nich, 66–letni mieszkaniec gminy Klucze, przez Internet umawiał się na spotkanie z
Policjanci zlikwidowali kolejną, dużą nielegalną uprawę konopi indyjskich, zatrzymali plantatorów i zabezpieczyli narkotyki o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną dużą plantację marihuany, którą prowadzili dwaj mieszkańcy jednej z podoświęcimskich miejscowości. Likwidując ich uprawę funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich,
Zatrzymany 24-letni mieszkaniec Krakowa, który posiadał narkotyki
Policjanci z 6 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 24-letniego mieszkańca Krakowa, który w mieszkaniu posiadał znaczne ilości środków odurzających.. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci kryminalni zajmujący się zwalczaniem
Jedna z największych od kilku lat plantacja konopi indyjskich została zlikwidowana
Małopolscy policjanci zlikwidowali jedną z największych od kilku lat plantacjikonopi indyjskich w naszym województwie. Zatrzymano właściciela posesji oraz pracujących przy uprawie dwóch mężczyzn. Zabezpieczono ponad 2800 krzaków konopi oraz 36,5
Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych
Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 – to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa.

