Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem
W połowie marca br. do Komisariatu Policji II w Krakowie zaczęła napływać większa ilości zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic oraz komórek lokatorskich położonych na nowopowstałych osiedlach mieszkaniowych krakowskiej dzielnicy Grzgórzki. Funkcjonariusze pionu kryminalnego KP II Kraków od razu zainteresowali się tym problemem. Policjanci podjęli czynności operacyjne, dzięki którym wytypowali sprawców włamań. Efektem działań były zatrzymania trzech osób, dwóch mężczyzn i kobiety, do jakich doszło w dniach 21.03-24.03.2017r. na terenie Krakowa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 31-letniej mieszkance Krakowa przedstawiono 9 zarzutów kradzieży z włamaniem, natomiast dwóm mieszkającym również w Krakowie braciom w wieku 34 i 20 lat przedstawiono 42 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Jak ustalili policjanci, łupem przestępców padły rzeczy codziennego użytku, których łączna wartość przekroczyła 23000 zł. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów, złożyli obszerne wyjaśnienia i dobrowolnie poddali się karze. W wyniku przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez zatrzymanych odzyskano część skradzionych przedmiotów.
Prokurator na wniosek Komisariatu Policji II w Krakowie zastosował wobec podejrzanych dozory policyjne. Osobom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ze względu na duże prawdopodobieństwo, iż sprawcy dopuścili się innych, podobnych przestępstw, w sprawie prowadzone są dalsze czynności operacyjne i procesowe.
Może to Ci się spodoba
Nietrzeźwy za kółkiem
Mając w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu prowadził samochód osobowy. Stracił prawo jazdy, 5 tysięcy złotych i uprawnienia do prowadzenia wszelkich pojazdów. W jednym ze sklepów w Bogoniowicach podczas
Policjanci z krakowskiego oddziału prewencji w drodze do służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Przedwczoraj w godzinach porannych, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podjęli interwencję jeszcze przed rozpoczęciem służby. Zatrzymali pojazd, który poruszał się w sposób wzbudzający podejrzenie, że jego kierowca jest
Podsumowanie „Ferii 2017” na małopolskich drogach
W okresie od 16 stycznia do 26 lutego 2017 roku zostały przeprowadzone policyjne działania „Bezpieczne ferie 2017”. Z uwagi na duże natężenie ruchu, a co za tym idzie wzrost zagrożenia
Kraków. Nielegalny tytoń nie trafi do klientów
Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz celnikami zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który handlował nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Zabezpieczono 4,5 tys. papierosów bez polskiej akcyzy oraz prawie kilogram tytoniu. Z informacji, którymi dysponowali
Policjanci zlikwidowali kolejną, dużą nielegalną uprawę konopi indyjskich, zatrzymali plantatorów i zabezpieczyli narkotyki o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną dużą plantację marihuany, którą prowadzili dwaj mieszkańcy jednej z podoświęcimskich miejscowości. Likwidując ich uprawę funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich,
Obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę
Dzięki czujności i odważnej postawie mieszkańca gminy Biecz udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Mężczyzna ujął mieszkańca gminy Lipinki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie

