Dozór dla młodego narkotykowego dilera z powiatu krakowskiego
16 czerwca br. przed północą w Nowej Górze dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zauważyli trzy młode osoby, które na widok mundurowych zaczęły zachowywać się nerwowo i niepewnie. Funkcjonariusze podjęli względem nich czynności służbowe w postaci legitymowania. Podczas weryfikacji ich danych osobowych, jeden z mężczyzn odrzucił od siebie pudełko po telefonie, a następnie zbiegł w pobliskie zarośla. Jak się okazało, w tekturowym opakowaniu znajdowało się 14 woreczków foliowych z zawartością suszu roślinnego. Policjanci zatrzymali pozostałych mężczyzn oraz zabezpieczyli podejrzany towar. Następnie ustalili i zatrzymali 19 – letniego właściciela porzuconych woreczków. Wynik przeprowadzonego badania potwierdził, iż susz roślinny znajdujący się w woreczkach to niemal 13 g marihuany, której czarnorynkowa wartość wynosi 520 zł. Narkotyk był już poporcjowany i przygotowany do sprzedaży. Dodatkowo w miejscu zamieszkania 19 – latka funkcjonariusze znaleźli kolejną „dilerską działkę”, wagę elektroniczną oraz puste woreczki foliowe. Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów, w tym jeden dotyczył posiadania, a pozostałe odpłatnego udzielania środków odurzających. Decyzją Prokuratury, wobec zatrzymanego, został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Czyny popełnione przez podejrzanego są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich na terenie powiatu wadowickiego
Kilka dni temu policjanci z Referatu Kryminalnego w Kalwarii Zebrzydowskiej uzyskali informację, że na nieużytkach rolnych na terenie gminy Lanckorona mają być posadzone konopie indyjskie. Funkcjonariusze pojawili się wytypowanym miejscu
Znalezione pieniądze trafiły z powrotem do właściciela
Wczoraj policjanci z krakowskiej drogówki pełniąc służbę w rejonie Ruczaju, na jednej z tamtejszych ulic zauważyli rozrzucone banknoty. Funkcjonariusze natychmiast zebrali i zabezpieczyli gotówkę, która trafiła z powrotem do właściciela.
Zatrzymani do bójki z użyciem noża
Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział w bójce z udziałem niebezpiecznych narzędzi. Jeden z nich okazał się również poszukiwanym sprawcą uszkodzenia pojazdów. Wszyscy
Małopolscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która dokonała 4 napadów rabunkowych na sklepy spożywcze w Małopolsce
27.07. około godz. 20 policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 3 sprawców napadu na sklep spożywczy, do którego doszło kilkadziesiąt minut wcześniej w miejscowości Janowiczki koło Miechowa. Sprawcy
20-letni kierowca jechał bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków. Kiedy policjanci weszli z nim do mieszkania po dowód osobisty aby potwierdzić jego tożsamość na stole zauważyli narkotyki
W nocy z wtorku na środę, na ul. Fredry policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie patrolujący ten rejon zatrzymali do rutynowej kontroli samochód, którym kierował 20-latek. Mężczyzna od razu
34-latek biegał z nożem po ulicy. Został tymczasowo aresztowany
W zeszłym tygodniu, krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na ul. Dobrego Pasterza uszkodził dwa pojazdy, a do kierującej jednym z nich kierował groźby pozbawienia życia. Ponadto, na przystanku autobusowym uderzył

