Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2017” z sądeckimi policjantami

Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2017” z sądeckimi policjantami

Bezpieczne Wakacje 2017 uważamy za otwarte! Takim okrzykiem w minioną sobotę (24 czerwca), zainaugurowano rozpoczynające się wakacje. Festyn na płycie rynku odbył się z udziałem sądeckich policjantów, którzy promowali zasady bezpieczeństwa, radzili jak uniknąć zagrożeń, a także przeprowadzili dla dzieci i młodzieży quiz i loterię fantową.

Apelujemy o rozsądne korzystanie z wszelkich uciech, zarówno zorganizowanych, jak i przygotowanych we własnym zakresie. Przestrzegamy przed zagrożeniami na drogach, w sieci, nad wodą i w wodzie. Życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji i zapraszamy do korzystania z naszych porad – mówił w imieniu Kierownictwa i policjantów Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Zastępca Komendanta – mł. insp. Jerzy Polczyk.

Życzenia wszystkim Sądeczanom przekazali również:  Wojciech Piech – Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Grzegorz Chochla – dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej, w imieniu Rady Miasta radny Patryk Wicher oraz Marcin Kałużny – prezes Stowarzyszenia „Sursum Corda”.

Dla uczestników „Bezpiecznych Wakacji 2017” sądeccy policjanci przygotowali szereg atrakcji. Długie kolejki ustawiały się do quizu i loterii fantowej. „W jakich miejscach możemy bezpiecznie się kąpać?, „Jaki jest numer telefonu na policję?”, „Jesteś sam w domu. Co robisz gdy ktoś zapuka do domu?” – na te i inne pytania dzieci odpowiadały bezbłędnie i z wielką radością losowały nagrody. Frajdę sprawiły też policyjny radiowóz i motocykl – każdy mógł usiąść za kierownicą i wyobrazić sobie, że jedzie na patrol lub miejsce jakiegoś zdarzenia. Uczestnicy na krok nie odstępowali technika kryminalistyki, który pomagał odbić ślady linii papilarnych na dyplomie, który potem każdy mógł zabrać na pamiątkę.

Latem zwiększa się liczba wypadków drogowych, utonięć, nieszczęśliwych zdarzeń związanych z pracami gospodarskimi, na roli i innych z udziałem najmłodszych, u których źródeł leży nie tylko brawura, lekkomyślność, ale i niedostateczna opieka ze strony dorosłych. Żeby zminimalizować zagrożenia, przeciwdziałać zjawiskom negatywnie oddziałującym na dzieci i młodzież, a przede wszystkim zapewnić im bezpieczeństwo, sądeccy policjanci będą prowadzić różnorodne działania kontrolne, profilaktyczne i edukacyjne podczas całych wakacji.

Previous Policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie zatrzymali 32-letniego złodzieja
Next Wspólne przedsięwzięcie policji małopolskiej i holenderskiej

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci zabezpieczali „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR”

Od 29 lipca do 4 sierpnia 2017 roku na terenie woj. małopolskiego odbyło się pięć etapów „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR” – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce. W

iPhone 15 Pro vs. 16 Pro – różnice, które mają znaczenie

Zastanawiasz się, czy warto zamienić swojego iPhone’a 15 Pro na najnowszy model 16 Pro? A może dopiero planujesz zakup i chcesz wiedzieć, który z tych flagowców będzie lepszy dla Ciebie?

Stop. Agresji Drogowej. Widzisz? Reaguj – każdy może pomóc w walce z piratami drogowymi

Od sierpnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje  Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach. W skład Zespołu działającego wchodzą zarówno policjanci z wydziału ruchu drogowego

Czy warto postawić dom bez pozwolenia? Plusy i minusy

Budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Dla wielu inwestorów barierą bywa czasochłonny i kosztowny proces uzyskiwania pozwolenia na budowę. Od 2022 roku polskie prawo umożliwia stawianie domów

Czy są jeszcze spokojne miejscowości nad Bałtykiem? Odkrywamy uroki Bobolina

Wakacje nad Bałtykiem od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Niestety, to co dla jednych jest oznaką atrakcyjności, dla innych bywa zniechęcające – tłumy, hałas, długie kolejki do smażalni, parawanowe wojny

Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD

26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych