Czym się kierować wynajmując mieszkanie w Kielcach?

Czym się kierować wynajmując mieszkanie w Kielcach?

Kielce są najważniejszym ośrodkiem turystycznym i gospodarczym położonym w samym sercu Gór Świętokrzyskich. W porównaniu do lat wcześniejszych widoczny jest wzrost zainteresowania nieruchomościami w tym rejonie. Ponad 40% kupionych lokali poświęconych jest pod wynajem lub sprzedaż. Pozostała część wykorzystywana jest na użytek własny. Podpowiadamy, więc czym się kierować decydując się na wynajęcie mieszkania lub domu w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Na początek trochę o mieście

Miasto jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce. Stwarza bardzo dobre perspektywy dla mieszkańców – zarówno zawodowe, jak i prywatne. Kielce są najważniejszym ośrodkiem oświatowym, kulturalnym i sportowym w tym rejonie, przez co zapewniają wysoki poziom życia mieszkańców. Jest to także coraz atrakcyjniejszy teren pod nowe inwestycje. Siedziby swoich firm mają tutaj duże marki, jak np. Kolporter i Cersanit.

Ważną rolę odgrywają władze miasta, które stworzyły wizję „Smart City 2030+”. Celem jest podniesienie jakości życia poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technologii. Szukają długofalowych rozwiązań w obszarach, jak gospodarka, ład przestrzenny, społeczeństwo, bezpieczeństwo, innowacje i środowisko. Zlokalizowany jest tutaj np. Kielecki Park Technologiczny oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna, która umożliwia prowadzenie biznesu na preferencyjnych warunkach.

Kielce to również jedno z najbardziej zielonych miejsc w Polsce. Zaraz za Koszalinem i Zieloną Górą wygrywają pod względem dostępności terenów zielonych i miejsc przeznaczonych do rekreacji. Są to m.in. Park Miejski, skwery, a także ogród botaniczny, rezerwaty czy Świętokrzyski Park Narodowy. Znajduje się tu również kilka obiektów sportowych, jak pływalnie, stadiony oraz hale. Lubiący historię i zabytki mogą odwiedzić m.in. Pałac Biskupów Krakowskich, Bazylikę Katedralną oraz Muzeum Zabawek i Zabawy.

Mieszkania do wynajęcia Kielce

Kielce to ledwie dwustutysięczne miasto, ale z roku na rok przyciąga coraz więcej mieszkańców, w tym studentów. To oni napędzają rynek wynajmu. To na co trzeba zwrócić uwagę to stosunkowa niskie stawki czynszu i opłat. Najchętniej wybierane są lokale na osiedlu Bocianek, KSM czy Sady. Są one najpopularniejsze, ponieważ stąd można w krótkim czasie dostać się na uczelnie, do centrum lub nocnych atrakcji miasta. Najniższe ceny są w dzielnicy Herby i Czarnów. Wpływa na to specyficzne sąsiedztwo oraz wiekowa zabudowa.

Budynki o nowoczesnej bryle architektonicznej i kameralnym charakterze, które zdecydowanie wyróżniają się na tle wielkopłytowej zabudowy miasta powstają na nowych osiedlach. Najdroższe są lokale zlokalizowane przy ulicach Staszica i Solnej, mieszkania do wynajęcia w Kielcach, w ścisłym centrum miasta przy ul. Planty, a najbardziej pożądane osiedla to Baranówek, Ślichowice, Witosa.

Wynajem odpowiedniego mieszkania zależy od preferencji. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odpowiednią lokalizację, która zapewni łatwy dojazd na uczelnię czy do pracy. W dalszej kolejności w grę wchodzi cena i opłaty oraz dostęp do infrastruktury, które zapewniają Kielce. Warto natomiast pamiętać, że jest ono na tyle dobrze skomunikowane, że dojazd z jednego końca miasta na drugi nie jest problematyczny.

Previous DR Construct - Montaż Komórek Lokatorskich
Next Jak zoptymalizować stronę WWW pod kątem szybkości ładowania

Może to Ci się spodoba

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

Msza święta w intencji małopolskiej Policji w Katedrze Królewskiej na Wawelu

Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęła uroczysta msza święta w Katedrze Wawelskiej, która odbyła się  w niedzielę, 16 lipca 2017 r. o godz.10.00. Mszę celebrował  Krajowy Duszpasterz Policji, Biskup

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

Benefit w postaci owoców dla pracowników – poznaj jego zalety!

Istnieje wiele sposobów na zmotywowanie lub wynagrodzenie pracowników. Do niedawna najpopularniejszą metodą była premia lub podwyżka, jednak obecnie pracodawcy szukają nieraz bardziej kreatywnych i nieoczywistych sposobów. Jednym z nich może

Kolejna inwestycja przeciwpowodziowa w Krakowie

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o pozwoleniu na realizację inwestycji przeciwpowodziowej w Krakowie. Prace dotyczą Dłubni – lewego dopływu Wisły. Przedmiotem inwestycji jest budowa nowego odcinka wału Dłubni, tj.

3 proste kroki do zarabiania, łatwiejsze niż zamawianie Ubera

Nawet 80% polskiego społeczeństwa ma obawy, że w obliczu stale rosnącej inflacji, ich podstawowe wynagrodzenie nie wystarczy do życia na oczekiwanym poziomie. A co gdyby w 3 prostych krokach, bez

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź