Czym się kierować wynajmując mieszkanie w Kielcach?

Czym się kierować wynajmując mieszkanie w Kielcach?

Kielce są najważniejszym ośrodkiem turystycznym i gospodarczym położonym w samym sercu Gór Świętokrzyskich. W porównaniu do lat wcześniejszych widoczny jest wzrost zainteresowania nieruchomościami w tym rejonie. Ponad 40% kupionych lokali poświęconych jest pod wynajem lub sprzedaż. Pozostała część wykorzystywana jest na użytek własny. Podpowiadamy, więc czym się kierować decydując się na wynajęcie mieszkania lub domu w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Na początek trochę o mieście

Miasto jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce. Stwarza bardzo dobre perspektywy dla mieszkańców – zarówno zawodowe, jak i prywatne. Kielce są najważniejszym ośrodkiem oświatowym, kulturalnym i sportowym w tym rejonie, przez co zapewniają wysoki poziom życia mieszkańców. Jest to także coraz atrakcyjniejszy teren pod nowe inwestycje. Siedziby swoich firm mają tutaj duże marki, jak np. Kolporter i Cersanit.

Ważną rolę odgrywają władze miasta, które stworzyły wizję „Smart City 2030+”. Celem jest podniesienie jakości życia poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technologii. Szukają długofalowych rozwiązań w obszarach, jak gospodarka, ład przestrzenny, społeczeństwo, bezpieczeństwo, innowacje i środowisko. Zlokalizowany jest tutaj np. Kielecki Park Technologiczny oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna, która umożliwia prowadzenie biznesu na preferencyjnych warunkach.

Kielce to również jedno z najbardziej zielonych miejsc w Polsce. Zaraz za Koszalinem i Zieloną Górą wygrywają pod względem dostępności terenów zielonych i miejsc przeznaczonych do rekreacji. Są to m.in. Park Miejski, skwery, a także ogród botaniczny, rezerwaty czy Świętokrzyski Park Narodowy. Znajduje się tu również kilka obiektów sportowych, jak pływalnie, stadiony oraz hale. Lubiący historię i zabytki mogą odwiedzić m.in. Pałac Biskupów Krakowskich, Bazylikę Katedralną oraz Muzeum Zabawek i Zabawy.

Mieszkania do wynajęcia Kielce

Kielce to ledwie dwustutysięczne miasto, ale z roku na rok przyciąga coraz więcej mieszkańców, w tym studentów. To oni napędzają rynek wynajmu. To na co trzeba zwrócić uwagę to stosunkowa niskie stawki czynszu i opłat. Najchętniej wybierane są lokale na osiedlu Bocianek, KSM czy Sady. Są one najpopularniejsze, ponieważ stąd można w krótkim czasie dostać się na uczelnie, do centrum lub nocnych atrakcji miasta. Najniższe ceny są w dzielnicy Herby i Czarnów. Wpływa na to specyficzne sąsiedztwo oraz wiekowa zabudowa.

Budynki o nowoczesnej bryle architektonicznej i kameralnym charakterze, które zdecydowanie wyróżniają się na tle wielkopłytowej zabudowy miasta powstają na nowych osiedlach. Najdroższe są lokale zlokalizowane przy ulicach Staszica i Solnej, mieszkania do wynajęcia w Kielcach, w ścisłym centrum miasta przy ul. Planty, a najbardziej pożądane osiedla to Baranówek, Ślichowice, Witosa.

Wynajem odpowiedniego mieszkania zależy od preferencji. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odpowiednią lokalizację, która zapewni łatwy dojazd na uczelnię czy do pracy. W dalszej kolejności w grę wchodzi cena i opłaty oraz dostęp do infrastruktury, które zapewniają Kielce. Warto natomiast pamiętać, że jest ono na tyle dobrze skomunikowane, że dojazd z jednego końca miasta na drugi nie jest problematyczny.

Previous DR Construct - Montaż Komórek Lokatorskich
Next Jak zoptymalizować stronę WWW pod kątem szybkości ładowania

Może to Ci się spodoba

Kolejna inwestycja przeciwpowodziowa w Krakowie

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o pozwoleniu na realizację inwestycji przeciwpowodziowej w Krakowie. Prace dotyczą Dłubni – lewego dopływu Wisły. Przedmiotem inwestycji jest budowa nowego odcinka wału Dłubni, tj.

Ponad 8,4 mln zł z budżetu państwa dla uzdrowisk w Małopolsce

8 gmin województwa małopolskiego otrzymało dotację z budżetu państwa na realizację zadań związanych z utrzymaniem funkcji leczniczych uzdrowisk. Rządowe środki w łącznej kwocie 8 409 000 zł trafią do uzdrowiska

Rusza budowa nowego komisariatu policji w Krakowie

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zawarła z wykonawcą umowę na budowę nowej siedziby komisariatu V w Krakowie. Komisariat obsługujący dzielnice Dębniki, Łagiewniki i Podgórze będzie miał siedzibę przy zbiegu ulic

Policjanci edukują amatorów białego szaleństwa

Policjanci z sądeckiej komendy w dniu 26 stycznia2017 r. na stokach w Cieniawie i Kamiannej, edukowali  amatorów białego szaleństwa. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” rozdawali narciarzom i

Kąpieliska w Krakowie i okolicach – co warto wiedzieć na ten temat?

Podczas wakacji wiele osób swój wolny czas najchętniej spędza nad wodą. Co zatem warto wiedzieć na temat kąpielisk znajdujących się w Krakowie i jego okolicy? Gdzie wybrać się, kiedy upał

Rozpoczęło się Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski

W Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczęło się trzydniowe Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. Pierwszego dnia wręczone zostały nagrody dla laureatów Konkursu Prezesa GUS „Cyfrowa Gmina NSP 2021”. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź