Czym się kierować wynajmując mieszkanie w Kielcach?

Czym się kierować wynajmując mieszkanie w Kielcach?

Kielce są najważniejszym ośrodkiem turystycznym i gospodarczym położonym w samym sercu Gór Świętokrzyskich. W porównaniu do lat wcześniejszych widoczny jest wzrost zainteresowania nieruchomościami w tym rejonie. Ponad 40% kupionych lokali poświęconych jest pod wynajem lub sprzedaż. Pozostała część wykorzystywana jest na użytek własny. Podpowiadamy, więc czym się kierować decydując się na wynajęcie mieszkania lub domu w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Na początek trochę o mieście

Miasto jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce. Stwarza bardzo dobre perspektywy dla mieszkańców – zarówno zawodowe, jak i prywatne. Kielce są najważniejszym ośrodkiem oświatowym, kulturalnym i sportowym w tym rejonie, przez co zapewniają wysoki poziom życia mieszkańców. Jest to także coraz atrakcyjniejszy teren pod nowe inwestycje. Siedziby swoich firm mają tutaj duże marki, jak np. Kolporter i Cersanit.

Ważną rolę odgrywają władze miasta, które stworzyły wizję „Smart City 2030+”. Celem jest podniesienie jakości życia poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technologii. Szukają długofalowych rozwiązań w obszarach, jak gospodarka, ład przestrzenny, społeczeństwo, bezpieczeństwo, innowacje i środowisko. Zlokalizowany jest tutaj np. Kielecki Park Technologiczny oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna, która umożliwia prowadzenie biznesu na preferencyjnych warunkach.

Kielce to również jedno z najbardziej zielonych miejsc w Polsce. Zaraz za Koszalinem i Zieloną Górą wygrywają pod względem dostępności terenów zielonych i miejsc przeznaczonych do rekreacji. Są to m.in. Park Miejski, skwery, a także ogród botaniczny, rezerwaty czy Świętokrzyski Park Narodowy. Znajduje się tu również kilka obiektów sportowych, jak pływalnie, stadiony oraz hale. Lubiący historię i zabytki mogą odwiedzić m.in. Pałac Biskupów Krakowskich, Bazylikę Katedralną oraz Muzeum Zabawek i Zabawy.

Mieszkania do wynajęcia Kielce

Kielce to ledwie dwustutysięczne miasto, ale z roku na rok przyciąga coraz więcej mieszkańców, w tym studentów. To oni napędzają rynek wynajmu. To na co trzeba zwrócić uwagę to stosunkowa niskie stawki czynszu i opłat. Najchętniej wybierane są lokale na osiedlu Bocianek, KSM czy Sady. Są one najpopularniejsze, ponieważ stąd można w krótkim czasie dostać się na uczelnie, do centrum lub nocnych atrakcji miasta. Najniższe ceny są w dzielnicy Herby i Czarnów. Wpływa na to specyficzne sąsiedztwo oraz wiekowa zabudowa.

Budynki o nowoczesnej bryle architektonicznej i kameralnym charakterze, które zdecydowanie wyróżniają się na tle wielkopłytowej zabudowy miasta powstają na nowych osiedlach. Najdroższe są lokale zlokalizowane przy ulicach Staszica i Solnej, mieszkania do wynajęcia w Kielcach, w ścisłym centrum miasta przy ul. Planty, a najbardziej pożądane osiedla to Baranówek, Ślichowice, Witosa.

Wynajem odpowiedniego mieszkania zależy od preferencji. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odpowiednią lokalizację, która zapewni łatwy dojazd na uczelnię czy do pracy. W dalszej kolejności w grę wchodzi cena i opłaty oraz dostęp do infrastruktury, które zapewniają Kielce. Warto natomiast pamiętać, że jest ono na tyle dobrze skomunikowane, że dojazd z jednego końca miasta na drugi nie jest problematyczny.

Previous DR Construct - Montaż Komórek Lokatorskich
Next Jak zoptymalizować stronę WWW pod kątem szybkości ładowania

Może to Ci się spodoba

Jak urządzić przestrzeń mieszkalną z sypialnią?

Dziś domy i mieszkania są niezwykle drogie. Co gorsza, ceny wciąż rosną i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie ten trend miał się odwrócić. Nic więc dziwnego,

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Dlaczego Polacy najchętniej budują domy średniej wielkości?

Ostatnie lata przyniosły bardzo duże skoki cen w wielu aspektach życia, a w tym także w branży budowlanej. Rosnące koszty materiałów budowlanych, inflacja, wyższe rachunki i bardzo drogie działki, domy

Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD

26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych

Restauracja Esterante – obowiązkowy punkt na gastronomicznej mapie Krakowa

Kraków to jedno z najpopularniejszych miast w Polsce, tłumnie przyciągające turystów, zarówno z kraju, jak i innych stron świata. Lokalizacja ta kusi swoją bogatą historią, wyjątkowymi zabytkami oraz unikatowym klimatem.

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź