Krakowscy policjanci walczą z nielegalnymi wyścigami

Krakowscy policjanci walczą z nielegalnymi wyścigami

W miniony piątek, w godzinach wieczornych policjanci z krakowskiej drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie procederu nielegalnych wyścigów w stolicy Małopolski.

9 czerwca br., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w godzinach wieczorno-nocnych przeprowadzili działania, mające na celu eliminowanie zjawiska „nielegalnych wyścigów” na terenie miasta. Funkcjonariusze pojawili się m.in. na ulicach, na których według zebranych informacji dochodziło wcześniej do organizowania nielegalnych wyścigów. Ich uczestnicy niejednokrotnie po zmroku zakłócali spokój mieszkańców Krakowa, a ich niebezpieczne zachowanie powodowało przede wszystkim zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piątkowe działania skoncentrowane były głównie we wschodniej części miasta. Podczas trwania akcji krakowscy policjanci nałożyli na kierujących 43 mandaty karne (na łączną kwotę 24 000 złotych), 1 kierujący został pouczony, a w 24 przypadkach interwencje zakończyły się sporządzeniem dokumentacji, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów, a 1 kierowca, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, został zatrzymany.

W nielegalnych wyścigach biorą udział przede wszystkim młodzi niedoświadczeni  kierowcy, którzy szukają w nich szybkości, adrenaliny i dużej dawki emocji.  Policjanci apelują o doskonalenie sportowych umiejętności prowadzenia samochodu w miejscach do tego przeznaczonych, tj. ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Na sportową jazdę samochodem w otwartym ruchu ulicznym nie ma miejsca, dlatego funkcjonariusze krakowskiej drogówki zapowiadają zwiększoną ilość podobnych działań. Pamiętajmy, że wyścigi w mieście niosą ze sobą poważne ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo.

Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie

Previous Zapraszamy na krakowskie uroczystości upamiętniające ofiary pierwszego masowego transportu Polaków do KL Auschwitz
Next Zdarzenie dwóch nietrzeźwych kierowców

Może to Ci się spodoba

Uderzenie w przestępczość gospodarczą. Zabezpieczono papierosy oraz krajankę tytoniową warte prawie 14 tysięcy złotych

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KP I w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dystrybucję wyrobami tytoniowy. Sprawą zajmuję się Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie. Policjanci ustalili, że

Przez kilka tygodni nękał swoją dziewczynę

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który nękał byłą partnerkę. Stalker nękał kobietę SMS-ami, telefonami, a także nachodził ją w miejscu zamieszkania i w pracy.  Decyzją

Krakowscy policjanci zatrzymali dilera amfetaminy

Kryminalni z Komisariatu VI Policji w Krakowie wpadli na trop narkotykowego dilera. Podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli blisko 2 kilogramy amfetaminy. 37-latek został tymczasowo aresztowany. Kilka dni temu kryminalni z

Podczas kontroli pojazdu policjanci zabezpieczyli dwie sztuki broni ukryte w samochodowym schowku

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie podczas kontroli pojazdu znaleźli dwie sztuki broni, które właściciel ukrył w samochodowym schowku. Broń została zabezpieczona do badań balistycznych. Policjanci z V Komisariatu

Małopolscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która dokonała 4 napadów rabunkowych na sklepy spożywcze w Małopolsce

27.07. około godz. 20 policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 3 sprawców napadu na sklep spożywczy, do którego doszło kilkadziesiąt minut wcześniej w miejscowości Janowiczki koło Miechowa. Sprawcy

Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych

Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował