Krakowscy policjanci walczą z nielegalnymi wyścigami
W miniony piątek, w godzinach wieczornych policjanci z krakowskiej drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie procederu nielegalnych wyścigów w stolicy Małopolski.
9 czerwca br., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w godzinach wieczorno-nocnych przeprowadzili działania, mające na celu eliminowanie zjawiska „nielegalnych wyścigów” na terenie miasta. Funkcjonariusze pojawili się m.in. na ulicach, na których według zebranych informacji dochodziło wcześniej do organizowania nielegalnych wyścigów. Ich uczestnicy niejednokrotnie po zmroku zakłócali spokój mieszkańców Krakowa, a ich niebezpieczne zachowanie powodowało przede wszystkim zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Piątkowe działania skoncentrowane były głównie we wschodniej części miasta. Podczas trwania akcji krakowscy policjanci nałożyli na kierujących 43 mandaty karne (na łączną kwotę 24 000 złotych), 1 kierujący został pouczony, a w 24 przypadkach interwencje zakończyły się sporządzeniem dokumentacji, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów, a 1 kierowca, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, został zatrzymany.
W nielegalnych wyścigach biorą udział przede wszystkim młodzi niedoświadczeni kierowcy, którzy szukają w nich szybkości, adrenaliny i dużej dawki emocji. Policjanci apelują o doskonalenie sportowych umiejętności prowadzenia samochodu w miejscach do tego przeznaczonych, tj. ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Na sportową jazdę samochodem w otwartym ruchu ulicznym nie ma miejsca, dlatego funkcjonariusze krakowskiej drogówki zapowiadają zwiększoną ilość podobnych działań. Pamiętajmy, że wyścigi w mieście niosą ze sobą poważne ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo.
Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Krakowscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ścisłej współpracy z Prokuraturą Rejonową Kraków-Podgórze przeprowadzili działania wymierzone w zorganizowaną grupę przestępczą zajmująca się handlem
Trzej bezdomni pobili siedzącego na ławce młodego mężczyznę
Policjanci z 1 Komisariatu Policji zatrzymali trzech sprawców brutalnej napaści na młodym mężczyźnie. Dzięki reakcji świadków zdarzenia – spłoszono przestępców, a następnie wskazano agresorów, którzy decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani
Policjanci zatrzymali zuchwałego złodzieja papierosów
W poniedziałek (tj. 3 lipca 2017 r.), w godzinach wczesnoporannych, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 50 – letniego złodzieja wyrobów tytoniowych. Mężczyzna kradł kartony z paczkami papierosów z
Ukradł i groził. Został zatrzymany przez krakowskich policjantów
Policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który skradł sześć piw z jednego ze sklepów spożywczych, a po zwróceniu uwagi przez pracownika sklepu –
Samochód wpadł do rowu. Za kółkiem pijany kierowca
Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej oraz kierowania bez uprawnień usłyszał 44-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w Podchybiu. Dyżurny policji otrzymał informacje, że
Sukces chrzanowskich policjantów w walce z przestępczością narkotykową
03 marca b.r. policjanci z Rewiru Dzielnicowych KPP Chrzanów odnieśli kolejny sukces w walce z przestępczością narkotykową. Wyeliminowali z obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości ok. 15500zł. Tego dnia zatrzymali do

