Krakowscy policjanci zatrzymali mieszkaniowego włamywacza

Krakowscy policjanci zatrzymali mieszkaniowego włamywacza

Policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie zatrzymali 52-latka, który w sierpniu br. włamał się i okradł jedno z mieszkań na terenie Grzegórzek. Łupem złodzieja padł wówczas laptop oraz dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 3700 zł. Funkcjonariusze zatrzymali włamywacza oraz odzyskali skradziony sprzęt.

17 sierpnia br. miało miejsce włamanie do jednego z mieszkań na terenie Grzegórzek. Z mieszkania skradziono wówczas m.in. laptop oraz dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 3700 zł. Kradzież z włamaniem została zgłoszona w Komisariacie Policji II w Krakowie. Funkcjonariusze zajęli się sprawą i w toku dochodzenia jako sprawcę wytypowali 52-letniego mieszkańca Krakowa. Był on także osobą poszukiwaną do odbycia kary aresztu za wykroczenie.
27 września br. w godzinach porannych policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie pojechali do mieszkania w rejonie  Kurdwanowa, w którym mógł przebywać poszukiwany. Kiedy dotarli pod wskazany adres zastali tam i wylegitymowali 52-latka. Ponieważ mężczyźnie przysługiwała możliwość wpłacenia grzywny w celu uniknięcia aresztu zdecydował się na skorzystanie z tej opcji. Na tym jednak nie zakończyły się jego perypetie w wymiarem sprawiedliwości. Kryminalni badając jego związek włamaniem w Grzegórzkach przeszukali mieszkanie 52-latka, gdzie znaleźli i zabezpieczyli dwa telefony komórkowe oraz laptop pochodzące z sierpniowej kradzieży. 52-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ul. Lubicz w Krakowie. Mężczyzna usłyszał tam zarzut kradzieży z włamaniem, za co  grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie

Previous Oświetlenie w pokoju dziennym
Next Policjanci krakowskiej drogówki otrzymali dwa nowe motocykle marki BMW

Może to Ci się spodoba

Nowotarscy policjanci zatrzymali dwóch Duńczyków, którzy napadli na 66 latkę

26 stycznia 2017 roku przed godziną 10:00 nowotarscy policjanci zatrzymali w Zakopanem dwóch obywateli Danii w wieku 39 i 40 lat, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie Nowego Targu.

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali 22-latka, u którego znaleziono broń i amunicję

16 marca br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji  w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali 22-letniego mieszkańca Radgoszczy , u którego w domu w trakcie przeszukania znaleziono 1 sztukę broni palnej tj.

Dwaj mężczyźni podejrzewani o przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości seksualnej w rękach olkuskich policjantów

Policjanci Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości seksualnej. Jeden z nich,  66–letni mieszkaniec gminy Klucze,  przez Internet umawiał się na spotkanie z

20-latek zatrzymany z narkotykami

Analiza i ciągłe monitorowanie środowiska związanego z handlem narkotykami przynosi efekty w postacie udaremniania wprowadzania ich do obrotu. Długotrwała praca policjantów z VIII Komisariatu Policji w Krakowie dotycząca rozpracowania środowiska

Ustalono sprawcę dewastacji 28 samochodów osobowych w Krakowie

29 kwietnia br. około godz. 4:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o odgłosach tłuczonego szkła  na ul. Władysława Szafera w Krakowie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ujawnili, że n/n sprawca dokonał wybicia

Policjanci III Komisariatu Policji w Krakowie w jednym z mieszkań na Prądniku Czerwonym znaleźli dużą ilość narkotyków oraz poszukiwaną17-latkę, która uciekła z ośrodka szkolno – wychowawczego

Funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Krakowie rozpracowując przestępczość narkotykową na swoim terenie działania uzyskali informację, że w jednym z bloków na Czerwonym Prądniku  dochodzi do rozprowadzania środków odurząjących. Kilka