Małopolscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która dokonała 4 napadów rabunkowych na sklepy spożywcze w Małopolsce

Małopolscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która dokonała 4 napadów rabunkowych na sklepy spożywcze w Małopolsce

27.07. około godz. 20 policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 3 sprawców napadu na sklep spożywczy, do którego doszło kilkadziesiąt minut wcześniej w miejscowości Janowiczki koło Miechowa.

Sprawcy zamaskowani kominiarkami, w rękawiczkach na dłoniach, weszli do pomieszczeń sklepu, kiedy w środku była tylko ekspedientka.  Wobec kobiety użyli  gazu, po czym zrabowali 7 kartonów papierosów oraz ok. 1300 złotych utargu z kasy. Po napadzie odjechali z miejsca zdarzenia. Informacja o rozboju  natychmiast trafiła do policjantów w całym województwie.  W działania włączyli się policjanci wydziału kryminalnego i wydziału dochodzeniowo – śledczego KWP w Krakowie,  którzy ustalili jakim pojazdem mogą poruszać się sprawcy a następnie  zatrzymali wytypowany pojazd – samochód marki Hyundai, którym jechało 3 mężczyzn –  około godz. 20 w miejscowości Wrocimice. Kiedy policjanci zablokowali przejazd  sprawcy usiłowali jeszcze przebić się, taranując radiowóz, ale ich pojazd został unieruchomiony przez policjantów.  Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Krakowa  i okolic, w wieku 33, 29 i 25 lat. Co ciekawe, dwóch z nich jest pracownikami ochrony.

Z cała trójką przeprowadzono czynności procesowe zarówno w KWP w Krakowie jak i Prokuraturze Rejonowej w Miechowie. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie zatrzymanym dokonania jeszcze 3 innych napadów. Do pierwszego rozboju doszło 16 maja br. w miejscowości Tarnawa. Sprawcy zterroryzowali ekspedientkę sklepu wielobranżowego przedmiotem przypominjacym broń palną i użyli wobec niej gazu. Zabrali gotówkę oraz papierosy. Do drugiego napadu doszło w tym samym dniu ( 16.05.) w miejscowości Gołyszyn. Tu także po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronnosci ekspedientki sprawcy zrabowali gotówkę, sejf z zawartoscią kilkuset złotych, papierosy oraz alkohol. Po raz trzeci grupa uderzyła 30 czerwca, w miejscowości Imbramowice. Ich łupem padła gotówka z kasy sklepu , karty telefoniczne oraz papierosy.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty działu w zorganizowanej grupoie przestępczej oraz rozbojów. Decyzją Sadu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Previous Policjanci III Komisariatu Policji w Krakowie w jednym z mieszkań na Prądniku Czerwonym znaleźli dużą ilość narkotyków oraz poszukiwaną17-latkę, która uciekła z ośrodka szkolno – wychowawczego
Next Bocheńscy policjanci likwidują nielegalne uprawy konopi indyjskich

Może to Ci się spodoba

Policjanci krakowskiej drogówki edukowali przedszkolaki z zakresu bezpieczeństwa

27 września br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, przyjęli zaproszenie salonu samochodowego, do uczestnictwa we wspólnym promowaniu wśród dzieci bezpieczeństwa na drogach. Policjanci spotkali się

Policjanci krakowskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój

W nocy z niedzieli na poniedziałek 38-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego w oczekiwaniu na odjazd pociągu spędzał czas w okolicy galerii handlowej. Mężczyzna zauważył, ze jest obserwowany przez trzech mężczyzn, którzy

Zatrzymany za narkotyki

18 sierpnia 2017 roku w Chabówce Policjanci z KP w Rabce Zdrój  zatrzymali 18 letniego mieszkańca Raby Wyżnej przy którym w trakcie kontroli drogowej ujawniono środki odurzające w postaci marihuany

Policjanci z wizytą u przedszkolaków

Krakowscy policjanci odwiedzili przedszkolaki i uczyli ich bezpiecznych zachowań na drodze oraz podczas zabawy w domu i na podwórku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.

Policjanci z wydziału dw z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie systematycznie eliminują z przestrzeni publicznej zjawisko produkcji środków odurzających  jak również handlu nimi. Dobre policyjne rozpoznanie przestępczego środowiska

Nowotarscy policjanci zatrzymali dwóch Duńczyków, którzy napadli na 66 latkę

26 stycznia 2017 roku przed godziną 10:00 nowotarscy policjanci zatrzymali w Zakopanem dwóch obywateli Danii w wieku 39 i 40 lat, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie Nowego Targu.