Małopolscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która dokonała 4 napadów rabunkowych na sklepy spożywcze w Małopolsce

Małopolscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która dokonała 4 napadów rabunkowych na sklepy spożywcze w Małopolsce

27.07. około godz. 20 policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 3 sprawców napadu na sklep spożywczy, do którego doszło kilkadziesiąt minut wcześniej w miejscowości Janowiczki koło Miechowa.

Sprawcy zamaskowani kominiarkami, w rękawiczkach na dłoniach, weszli do pomieszczeń sklepu, kiedy w środku była tylko ekspedientka.  Wobec kobiety użyli  gazu, po czym zrabowali 7 kartonów papierosów oraz ok. 1300 złotych utargu z kasy. Po napadzie odjechali z miejsca zdarzenia. Informacja o rozboju  natychmiast trafiła do policjantów w całym województwie.  W działania włączyli się policjanci wydziału kryminalnego i wydziału dochodzeniowo – śledczego KWP w Krakowie,  którzy ustalili jakim pojazdem mogą poruszać się sprawcy a następnie  zatrzymali wytypowany pojazd – samochód marki Hyundai, którym jechało 3 mężczyzn –  około godz. 20 w miejscowości Wrocimice. Kiedy policjanci zablokowali przejazd  sprawcy usiłowali jeszcze przebić się, taranując radiowóz, ale ich pojazd został unieruchomiony przez policjantów.  Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Krakowa  i okolic, w wieku 33, 29 i 25 lat. Co ciekawe, dwóch z nich jest pracownikami ochrony.

Z cała trójką przeprowadzono czynności procesowe zarówno w KWP w Krakowie jak i Prokuraturze Rejonowej w Miechowie. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie zatrzymanym dokonania jeszcze 3 innych napadów. Do pierwszego rozboju doszło 16 maja br. w miejscowości Tarnawa. Sprawcy zterroryzowali ekspedientkę sklepu wielobranżowego przedmiotem przypominjacym broń palną i użyli wobec niej gazu. Zabrali gotówkę oraz papierosy. Do drugiego napadu doszło w tym samym dniu ( 16.05.) w miejscowości Gołyszyn. Tu także po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronnosci ekspedientki sprawcy zrabowali gotówkę, sejf z zawartoscią kilkuset złotych, papierosy oraz alkohol. Po raz trzeci grupa uderzyła 30 czerwca, w miejscowości Imbramowice. Ich łupem padła gotówka z kasy sklepu , karty telefoniczne oraz papierosy.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty działu w zorganizowanej grupoie przestępczej oraz rozbojów. Decyzją Sadu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Previous Policjanci III Komisariatu Policji w Krakowie w jednym z mieszkań na Prądniku Czerwonym znaleźli dużą ilość narkotyków oraz poszukiwaną17-latkę, która uciekła z ośrodka szkolno – wychowawczego
Next Bocheńscy policjanci likwidują nielegalne uprawy konopi indyjskich

Może to Ci się spodoba

Krakowski dzielnicowy pilotował samochód z kobietą, u której rozpoczęła się akcja porodowa

Dzielnicowy z Komisariatu VI Policji w Krakowie sierż. szt. Michał Wójcik w trakcie pełnionej służby udzielił pomocy rodzącej kobiecie. Dzięki szybkiej reakcji i doświadczeniu funkcjonariusza przyszła mama trafiła na czas

47-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa policjanta

W zeszły czwartek policjanci wezwani do sąsiedzkiego konfliktu zostali zaatakowani przez mężczyznę, wobec którego podjęli interwencję. Jeden z policjantów został kilkanaście razy ugodzony nożem w brzuch i okolice klatki piersiowej

Krakowscy policjanci zatrzymali mieszkaniowego włamywacza

Policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie zatrzymali 52-latka, który w sierpniu br. włamał się i okradł jedno z mieszkań na terenie Grzegórzek. Łupem złodzieja padł wówczas laptop oraz dwa

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili narkotyki. Jeden z nich posiadał również znaczne ilości środków odurzających w miejscu zamieszkania

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Patrol wywiadowców zauważył zaparkowany w osiedlu samochód. W środku siedziało kilku mężczyzn. Jeden z nich kilka razy wychodził z pojazdu udając się do pobliskiego

Odprawa roczna w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

12 stycznia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w regionie, omówiono efekty pracy małopolskich policjantów w minionym roku, przedstawiono

Obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę

Dzięki czujności i odważnej postawie mieszkańca gminy Biecz udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Mężczyzna ujął mieszkańca gminy Lipinki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie