Monitorowanie drogowego przewozu towarów
14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie.
Tematem spotkania były prace związane z opracowaniem Porozumienia o współdziałaniu Izby Administracji Skarbowej w Krakowie z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie. Ma ono na celu zapewnienie sprawnego i skutecznego współdziałania pomiędzy tymi instytucjami przy realizacji zadań określonych Ustawą z dnia 9 marca 2017 roku o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, która wejdzie w życie 18 kwietnia 2017 roku.
W ramach współdziałania zaplanowano szkolenia obu służb w tym zakresie, w tym również wspólne kontrole na małopolskich drogach.
Centralne szkolenie odbędzie się 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, podczas którego omówione zostaną praktyczne aspekty policyjnej kontroli w oparciu o wyżej wymienioną Ustawę.
Może to Ci się spodoba
Stop. Agresji Drogowej. Widzisz? Reaguj – każdy może pomóc w walce z piratami drogowymi
Od sierpnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach. W skład Zespołu działającego wchodzą zarówno policjanci z wydziału ruchu drogowego
Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli
31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju
Kolory w salonie – bezpieczne, ciepłe, a może nowoczesne?
Czy najlepsze kolory do salonu są bezpieczne i neutralne? Niekoniecznie! Pokażemy Ci, jak wybrać odpowiednie kolory do salonu. Podpowiadamy również, jak dobrać kolor ścian i podłóg w salonie. Jak wybrać
Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?
Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.
IV edycja akcji „sadziMY”
– Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu – akcentował prezydent Andrzej Duda podczas IV edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Wskazywał, że akcja jest elementem polityki ochrony klimatu. W tym roku Andrzej
Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles
Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

