Podsumowanie czerwcowego weekendu na Małopolskich drogach
Ze wstępnych danych statystycznych wynika, że tegoroczny wydłużony weekend czerwcowy był bezpieczniejszy od ubiegłorocznego. Odnotowano bowiem spadek wypadków o połowę a liczba osób rannych zmniejszyła się o prawie 60%. W zdarzeniach drogowych jedna osoba poniosła śmierć, podczas gdy w roku ubiegłym w tym czasie zginęły 3 osoby.
Tegoroczny długi weekend czerwcowy dobiegł końca. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwała małopolska Policja. Głównym celem prowadzonych działań była pomoc kierującym w bezpiecznym podróżowaniu poprzez nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych województwa. Podczas tego wydłużonego weekendu nad bezpieczeństwem podróżnych każdego dnia czuwało średnio około 330 małopolskich policjantów ruchu drogowego. W celu utrzymania płynności ruchu, w miejscach tworzenia się zatorów drogowych policjanci podejmowali ręczną regulację ruchem, zwłaszcza na trasie Kraków – Zakopane. W dzień powrotów, już od rana, w miejscach newralgicznych funkcjonowały tam stałe posterunki, gdzie policjanci na bieżąco monitorowali ruch na drodze. Ponadto funkcjonariusze reagowali na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim na nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem, przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami. W trosce o bezpieczeństwo kierujących motocyklami w niedzielę 19 czerwca na terenie Małopolski prowadzone były wojewódzkie działania „Bezpieczny Motocyklista”.
Wstępny bilans zdarzeń drogowych pokazuje, że w okresie od 7 do 11 czerwca 2023 roku na terenie województwa małopolskiego doszło do 22 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 20 zostało rannych. Ponadto ujawniono 115 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. Do śmiertelnego wypadku doszło 8 czerwca w Boże Ciało, około godziny 18:45 w miejscowości Siercza w powiecie wielickim. Jak wstępnie ustalono 39 – letni kierujący motocyklem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. W wyniku doznanych obrażeń ciała motocyklista poniósł śmierć na miejscu.
W ubiegłym roku podczas weekendu czerwcowego, w analogicznym okresie, tj. od 15 do 19 czerwca 2022 roku na małopolskich drogach doszło do 43 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 49 zostało rannych. Ujawniono wówczas ponad 160 kierujących prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.
Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Uwaga na drogach
Od początku roku na małopolskich drogach doszło do 281 wypadków, w których zginęło 27 osób, a 336 zostało rannych. Porównując do analogicznego okresu roku ubiegłego, liczba wypadków i rannych uległa
Dwaj mężczyźni podejrzewani o przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości seksualnej w rękach olkuskich policjantów
Policjanci Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości seksualnej. Jeden z nich, 66–letni mieszkaniec gminy Klucze, przez Internet umawiał się na spotkanie z
Krakowski dzielnicowy pilotował samochód z kobietą, u której rozpoczęła się akcja porodowa
Dzielnicowy z Komisariatu VI Policji w Krakowie sierż. szt. Michał Wójcik w trakcie pełnionej służby udzielił pomocy rodzącej kobiecie. Dzięki szybkiej reakcji i doświadczeniu funkcjonariusza przyszła mama trafiła na czas
Kontrola drogowa „uderzyła” w narkotykowy biznes. 5 osób usłyszało zarzuty
We wtorek 11 kwietnia 2017 roku, w godzinach wieczornych policjanci z wydziału kryminalnego wielickiej komendy realizując materiały operacyjne zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi A3. Okazało się, że pojazdem
Złodziejska szajka
Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali trzech sprawców, którzy od maja do października br. z placu budowy dokonali kradzieży kabli elektrycznych na łączną wartość blisko 200 tysięcy złotych.
W ostatni weekend ferii zimowych 70 kierujących straciło prawo jazdy za jazdę po alkoholu
W ostatni weekend ferii zimowych, tj. od 24 do 26 lutego 2017 roku na terenie województwa małopolskiego policjanci ujawnili blisko 70 nietrzeźwych kierujących. Niestety policyjne statystyki pokazują, że 70% z

