Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie ustalili i zatrzymali seryjnego włamywacza

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie ustalili i zatrzymali seryjnego włamywacza

4 sierpnia br. w godzinach rannych, policjanci z VI KP w Krakowie zatrzymali na terenie Wieliczki 42-letniego meżczyznę, którego podejrzewali o kilkanaście  kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów oraz innych obiektów na terenie Podgórza. 42-latek bez stałego miejsca zamieszkania, ukrywał się przed organami ścigania  w wielickich  pustostanach.

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie analizując poszczególne zgłoszenia o kradzieżach czy kradzieżach z włamaniem szczegónie do pojazdów mieli pewność że stoi za nimi jeden i ten sam człowiek. Sprawca zwykle włamywał się do samochodów zaparkowanych na chodnikach czy parkingach osiedlowych. Na początku sprawdzał, czy aby  właściciel nie zapomniał zamknąć samochodu  (zdarzały się i takie przypadki ) a następnie rozbijał szybę albo wyłamywał zamek w drzwiach. Z pojazdu kradł wszystko co właściciel w nim zostawił. W jednym przypadku była to nawigacja, w innym radio CB, czasami łupem padało tylko piwo, czy płyn do spryskiwaczy.

Na swoim koncie mężczyzna ma również kradzież dwóch telefonów komórkowych ze jednej ze szkół podstawowych w Bieżanowie. Jak ustalili policjanci, telefony pozostawili na ławkach  w klasie uczniowie,  a sprawca wszedł do wnętrza przez otwarte okno  i je ukradł.

Zatrzymany  jest dobrze znany Policji z przestępstw przeciwko mieniu. Kilkanaście lat spędził w zakładzie karnym właśnie za tego typu czyny. Sprawcy przedstawiono 13 zarzutów kradzieży ( art.278 KK )  i kradzieży z włamaniem ( art.279 KK ) w multirecydywie ( art.64 par. 2 KK). Podczas czynnosci  procesowych podejrzany przyznał się do kolejnych kradziezy i kradzieży z włamaniem, które nie zostały zgłoszone.. Policjanci ustalają teraz osoby pokrzywdzone. W stosunku do podejrzanego Sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Previous Małopolscy policjanci zabezpieczali „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR”
Next 20-latek zatrzymany z narkotykami

Może to Ci się spodoba

Usiłował sprzedać narkotyki osobom bawiącym się w pubie

Policjanci z I Komisariatu Policji w  Krakowie zatrzymali 25-letniego dilera, którzy będąc w jednym z krakowskich pubów proponował klientom tego lokalu sprzedaż środków odurzających.  Zdemaskowany mężczyzna uciekł z klubu –

Policjanci krakowskiej drogówki otrzymali dwa nowe motocykle marki BMW

Zakup motocykli marki BMW R1250RT został zrealizowany ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Nowe pojazdy posiadają

Krzewy konopi indyjskich w polanowickim lesie

W minioną środę (5 lipca br.) w polanowickim lesie policjanci zlikwidowali hodowlę krzewów konopi indyjskich. Na nielegalną uprawę roślin natknął się podczas obchodu, jeden z opiekunów kniei. Podleśniczy z Nadleśnictwa w Miechowie o swoim odkryciu powiadomił stróżów prawa. Mundurowi z

Kontrola drogowa „uderzyła” w narkotykowy biznes. 5 osób usłyszało zarzuty

We wtorek 11 kwietnia 2017 roku, w godzinach wieczornych policjanci z wydziału kryminalnego wielickiej komendy realizując materiały operacyjne zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi A3. Okazało się,  że pojazdem

Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali  31 – letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich.  Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny

Krakowscy policjanci zatrzymali mieszkaniowego włamywacza

Policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie zatrzymali 52-latka, który w sierpniu br. włamał się i okradł jedno z mieszkań na terenie Grzegórzek. Łupem złodzieja padł wówczas laptop oraz dwa