Policjanci z wizytą u przedszkolaków
Krakowscy policjanci odwiedzili przedszkolaki i uczyli ich bezpiecznych zachowań na drodze oraz podczas zabawy w domu i na podwórku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.
W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie poprowadzili zajęcia dla dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 175 przy ul. Siewnej. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w domu, na podwórku i na drodze.
Mundurowi wyjaśniali dzieciom jakie zabawy nie są bezpieczne i jakie mogą być ich konsekwencje, podając przykłady różnych sytuacji. Jednocześnie funkcjonariusze wskazywali jak należy zachować się w trakcie przechodzenia przez jezdnię i dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Przedszkolaki dowiedziały się również, że nie należy ufać osobom nieznajomym i nie wolno bez zgody rodziców przyjmować od takich osób prezentów ani słodyczy.
Mundurowi nauczyli dzieci numeru alarmowego 112 i wyjaśnili w jakich sytuacjach należy z niego skorzystać.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i odpowiadając na pytania policjantów i wykazując się zdobytą podczas spotkania wiedzą.
Może to Ci się spodoba
Pościg za złodziejem ulicami Krakowa i nurtem Wisły
Policjanci z II Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego sprawcę wymuszenia rozbójniczego Kilka dni temu w godzinach wieczornych funkcjonariusze Ogniwa Wywiadowczo Patrolowego Komisariatu Policji II w Krakowie pełniąc służbę patrolową
Krakowscy policjanci zatrzymali mieszkaniowego włamywacza
Policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie zatrzymali 52-latka, który w sierpniu br. włamał się i okradł jedno z mieszkań na terenie Grzegórzek. Łupem złodzieja padł wówczas laptop oraz dwa
26-latek zatrzymany przez krakowskich policjantów usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.
Policjanci kryminalni z III Komisariatu Policji w Krakowie ustalili, że w jednym z mieszkań na krakowskim Białym Prądniku mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania (3 lutego), br. w
Zatrzymani pseudograficiarze
Krakowscy policjanci zatrzymali młodych mężczyzn, którzy zniszczyli elewację bloku w Podgórzu. Straty wyceniono na 1000 złotych. Ponadto w mieszkaniu jednego ze sprawców znaleziono marihuanę.. Do zdarzenia doszło kilka dni temu
Obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę
Dzięki czujności i odważnej postawie mieszkańca gminy Biecz udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Mężczyzna ujął mieszkańca gminy Lipinki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie
Złodziejska szajka
Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali trzech sprawców, którzy od maja do października br. z placu budowy dokonali kradzieży kabli elektrycznych na łączną wartość blisko 200 tysięcy złotych.

