Szkodliwe nawyki dotyczące włosów: Co szkodzi naszym włosom?

Szkodliwe nawyki dotyczące włosów: Co szkodzi naszym włosom?

Każda z nas marzy o pięknych włosach. Nasze włosy muszą być lśniące i zdrowe. Używamy wielu produktów, aby nasze włosy były lśniące i zdrowe. Odżywki, pianki, balsamy i odżywki to wszystko możliwości. Jest to dużo pracy, ale czy warto?

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Każda kobieta i każdy mężczyzna marzy o tym, by mieć piękne włosy. Utrzymanie zdrowych i lśniących włosów wymaga wiele pracy. Która z nas nie skusiła się na pianki do włosów, balsamy i odżywki do stylizacji, jedwab, keratynę? Nasze włosy poddawane są wielu zabiegom. Ale czy naprawdę warto? Włosy są delikatne i muszą znieść wiele rzeczy w ciągu swojego życia. Włosy mogą być zniszczone przez nadmierne farbowanie, ocieranie się o ubrania, złą dietę, częstą stylizację. Wszystkie te produkty do stylizacji i kosmetyki mogą również powodować łamliwość włosów. Efektem tego jest słaba fryzura, z której nie można być dumnym. Co zatem szkodzi włosom?

Czytaj również: Myjnia fryzjerska i inne elementy wyposażenia salonu

Gorąca woda

Gorące prysznice i kąpiele mogą mieć taki sam wpływ na włosy, jak na skórę. Powoduje to, że włosy stają się suche i odwodnione. Włosy stają się bardziej kruche, podatne na łamanie i wypadanie. Gorące kąpiele usuwają ochronną warstwę lipidową, która natłuszcza włosy i zapobiega ich uszkodzeniom. O wiele korzystniejsze jest mycie włosów letnią wodą.

Częsta stylizacja

Wysoka temperatura może mieć wpływ nie tylko na wodę, ale także na narzędzia do stylizacji, takie jak suszarki, prostownice i lokówki. Temperatury te powodują uszkodzenia keratyny, białka, które stanowi 85% i tworzy ochronną powłokę włosa. Włosy są bardziej podatne na łamanie, jeśli równowaga wilgotności jest zaburzona. Najlepiej jest ograniczyć stosowanie narzędzi do stylizacji na ciepło, a także przedłużanie włosów i inne inwazyjne zabiegi na włosach. Możesz również zmienić powietrze w suszarce z gorącego na chłodne.

Nieodpowiednia dieta

Bądź ostrożna podczas stosowania diety. Diety cud lub diety głodówkowe szybko wpłyną na kondycję Twoich włosów. Twoje ciało zużywa energię do utrzymania najbardziej podstawowych funkcji życiowych. Dieta z niskim bilansem energetycznym może prowadzić do utraty włosów i osłabienia w dłuższej perspektywie.

Warto spożywać zróżnicowaną, pełnowartościową dietę bogatą w witaminy A, C i E, a także cynk, miedź i niezbędne kwasy tłuszczowe.

Plecione fryzury

Ciasno zaplecione fryzury są nie tylko piękne w wyglądzie, ale i praktyczne. Są one narażone na działanie sił mechanicznych, które powodują nadmierne napięcie mieszków włosowych, co może powodować uszkodzenia i wypadanie włosów. Na co dzień unikaj ciasnych kucyków, koków i warkoczy. Takie fryzury mogą prowadzić do łysienia trakcyjnego (spowodowanego długotrwałym uciskiem). Ten rodzaj łysienia może charakteryzować się bolesnością skóry głowy, możliwym łuszczeniem się i pojawieniem się czerwonych, ropnych guzków. Miejscowe kremy sterydowe i zastrzyki są stosowane w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Łysienie trwałe może być również spowodowane mikrourazami lub uszkodzeniami mechanicznymi. W tym przypadku włosy mogą nie odrosnąć.

Aby wzmocnić przeciążone włosy można zastosować laseroterapię skóry głowy lub mezoterapię. Wiązki laserowe stymulują wzrost włosów poprzez zwiększenie metabolizmu komórek i przepływu krwi. Laseroterapia jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zagęścić lub wzmocnić włosy oraz zniwelować skutki złych nawyków.

Czasami zmiana nawyków nie wystarcza

Twoje włosy skorzystają na delikatnym obchodzeniu się z nimi, płukaniu chłodną wodą i unikaniu stylizacji na gorąco. Zbilansowana dieta i rezygnacja z wyszukanych fryzur również przyniosą korzyści. Wypadanie włosów i pogorszenie ich kondycji często może być spowodowane zmianami hormonalnymi, szczególnie tymi o podłożu seksualnym. Najlepiej skonsultować się z dermatologiem, który ustali przyczynę problemu i wykona niezbędne badania diagnostyczne. Wówczas lekarz będzie mógł zalecić kurację, która wyreguluje hormony i przywróci włosom ich naturalne piękno.

Previous Policjanci z wizytą u przedszkolaków
Next Co to jest woda lodowa i jakie ma zastosowanie?

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”. To tzw. „kurierzy” – grozi im 8 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich zostało zatrzymanych z

Benefit w postaci owoców dla pracowników – poznaj jego zalety!

Istnieje wiele sposobów na zmotywowanie lub wynagrodzenie pracowników. Do niedawna najpopularniejszą metodą była premia lub podwyżka, jednak obecnie pracodawcy szukają nieraz bardziej kreatywnych i nieoczywistych sposobów. Jednym z nich może

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

Jakie są właściwości zimowego płynu do spryskiwaczy?

Posiadanie czystej przedniej szyby pozwala osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa. Trudno utrzymać ją w czystości, zwłaszcza zimą. Zabrudza ją błoto pośniegowe pryskające spod innych pojazdów, smugi z padającego śniegu i poranny

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź