Szkodliwe nawyki dotyczące włosów: Co szkodzi naszym włosom?

Szkodliwe nawyki dotyczące włosów: Co szkodzi naszym włosom?

Każda z nas marzy o pięknych włosach. Nasze włosy muszą być lśniące i zdrowe. Używamy wielu produktów, aby nasze włosy były lśniące i zdrowe. Odżywki, pianki, balsamy i odżywki to wszystko możliwości. Jest to dużo pracy, ale czy warto?

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Każda kobieta i każdy mężczyzna marzy o tym, by mieć piękne włosy. Utrzymanie zdrowych i lśniących włosów wymaga wiele pracy. Która z nas nie skusiła się na pianki do włosów, balsamy i odżywki do stylizacji, jedwab, keratynę? Nasze włosy poddawane są wielu zabiegom. Ale czy naprawdę warto? Włosy są delikatne i muszą znieść wiele rzeczy w ciągu swojego życia. Włosy mogą być zniszczone przez nadmierne farbowanie, ocieranie się o ubrania, złą dietę, częstą stylizację. Wszystkie te produkty do stylizacji i kosmetyki mogą również powodować łamliwość włosów. Efektem tego jest słaba fryzura, z której nie można być dumnym. Co zatem szkodzi włosom?

Czytaj również: Myjnia fryzjerska i inne elementy wyposażenia salonu

Gorąca woda

Gorące prysznice i kąpiele mogą mieć taki sam wpływ na włosy, jak na skórę. Powoduje to, że włosy stają się suche i odwodnione. Włosy stają się bardziej kruche, podatne na łamanie i wypadanie. Gorące kąpiele usuwają ochronną warstwę lipidową, która natłuszcza włosy i zapobiega ich uszkodzeniom. O wiele korzystniejsze jest mycie włosów letnią wodą.

Częsta stylizacja

Wysoka temperatura może mieć wpływ nie tylko na wodę, ale także na narzędzia do stylizacji, takie jak suszarki, prostownice i lokówki. Temperatury te powodują uszkodzenia keratyny, białka, które stanowi 85% i tworzy ochronną powłokę włosa. Włosy są bardziej podatne na łamanie, jeśli równowaga wilgotności jest zaburzona. Najlepiej jest ograniczyć stosowanie narzędzi do stylizacji na ciepło, a także przedłużanie włosów i inne inwazyjne zabiegi na włosach. Możesz również zmienić powietrze w suszarce z gorącego na chłodne.

Nieodpowiednia dieta

Bądź ostrożna podczas stosowania diety. Diety cud lub diety głodówkowe szybko wpłyną na kondycję Twoich włosów. Twoje ciało zużywa energię do utrzymania najbardziej podstawowych funkcji życiowych. Dieta z niskim bilansem energetycznym może prowadzić do utraty włosów i osłabienia w dłuższej perspektywie.

Warto spożywać zróżnicowaną, pełnowartościową dietę bogatą w witaminy A, C i E, a także cynk, miedź i niezbędne kwasy tłuszczowe.

Plecione fryzury

Ciasno zaplecione fryzury są nie tylko piękne w wyglądzie, ale i praktyczne. Są one narażone na działanie sił mechanicznych, które powodują nadmierne napięcie mieszków włosowych, co może powodować uszkodzenia i wypadanie włosów. Na co dzień unikaj ciasnych kucyków, koków i warkoczy. Takie fryzury mogą prowadzić do łysienia trakcyjnego (spowodowanego długotrwałym uciskiem). Ten rodzaj łysienia może charakteryzować się bolesnością skóry głowy, możliwym łuszczeniem się i pojawieniem się czerwonych, ropnych guzków. Miejscowe kremy sterydowe i zastrzyki są stosowane w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Łysienie trwałe może być również spowodowane mikrourazami lub uszkodzeniami mechanicznymi. W tym przypadku włosy mogą nie odrosnąć.

Aby wzmocnić przeciążone włosy można zastosować laseroterapię skóry głowy lub mezoterapię. Wiązki laserowe stymulują wzrost włosów poprzez zwiększenie metabolizmu komórek i przepływu krwi. Laseroterapia jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zagęścić lub wzmocnić włosy oraz zniwelować skutki złych nawyków.

Czasami zmiana nawyków nie wystarcza

Twoje włosy skorzystają na delikatnym obchodzeniu się z nimi, płukaniu chłodną wodą i unikaniu stylizacji na gorąco. Zbilansowana dieta i rezygnacja z wyszukanych fryzur również przyniosą korzyści. Wypadanie włosów i pogorszenie ich kondycji często może być spowodowane zmianami hormonalnymi, szczególnie tymi o podłożu seksualnym. Najlepiej skonsultować się z dermatologiem, który ustali przyczynę problemu i wykona niezbędne badania diagnostyczne. Wówczas lekarz będzie mógł zalecić kurację, która wyreguluje hormony i przywróci włosom ich naturalne piękno.

Previous Policjanci z wizytą u przedszkolaków
Next Co to jest woda lodowa i jakie ma zastosowanie?

Może to Ci się spodoba

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na

Ponad 8,4 mln zł z budżetu państwa dla uzdrowisk w Małopolsce

8 gmin województwa małopolskiego otrzymało dotację z budżetu państwa na realizację zadań związanych z utrzymaniem funkcji leczniczych uzdrowisk. Rządowe środki w łącznej kwocie 8 409 000 zł trafią do uzdrowiska

Sofy w stylu Chesterfield do angielskiego salonu

Trend na pikowane skórzane sofy z charakterystycznymi podłokietnikami powraca i można je znaleźć we wnętrzach w wielu stylach. Nie jest to jednak nowy wynalazek, ponieważ ich historia liczy sobie ponad

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź