Szkodliwe nawyki dotyczące włosów: Co szkodzi naszym włosom?

Szkodliwe nawyki dotyczące włosów: Co szkodzi naszym włosom?

Każda z nas marzy o pięknych włosach. Nasze włosy muszą być lśniące i zdrowe. Używamy wielu produktów, aby nasze włosy były lśniące i zdrowe. Odżywki, pianki, balsamy i odżywki to wszystko możliwości. Jest to dużo pracy, ale czy warto?

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Każda kobieta i każdy mężczyzna marzy o tym, by mieć piękne włosy. Utrzymanie zdrowych i lśniących włosów wymaga wiele pracy. Która z nas nie skusiła się na pianki do włosów, balsamy i odżywki do stylizacji, jedwab, keratynę? Nasze włosy poddawane są wielu zabiegom. Ale czy naprawdę warto? Włosy są delikatne i muszą znieść wiele rzeczy w ciągu swojego życia. Włosy mogą być zniszczone przez nadmierne farbowanie, ocieranie się o ubrania, złą dietę, częstą stylizację. Wszystkie te produkty do stylizacji i kosmetyki mogą również powodować łamliwość włosów. Efektem tego jest słaba fryzura, z której nie można być dumnym. Co zatem szkodzi włosom?

Czytaj również: Myjnia fryzjerska i inne elementy wyposażenia salonu

Gorąca woda

Gorące prysznice i kąpiele mogą mieć taki sam wpływ na włosy, jak na skórę. Powoduje to, że włosy stają się suche i odwodnione. Włosy stają się bardziej kruche, podatne na łamanie i wypadanie. Gorące kąpiele usuwają ochronną warstwę lipidową, która natłuszcza włosy i zapobiega ich uszkodzeniom. O wiele korzystniejsze jest mycie włosów letnią wodą.

Częsta stylizacja

Wysoka temperatura może mieć wpływ nie tylko na wodę, ale także na narzędzia do stylizacji, takie jak suszarki, prostownice i lokówki. Temperatury te powodują uszkodzenia keratyny, białka, które stanowi 85% i tworzy ochronną powłokę włosa. Włosy są bardziej podatne na łamanie, jeśli równowaga wilgotności jest zaburzona. Najlepiej jest ograniczyć stosowanie narzędzi do stylizacji na ciepło, a także przedłużanie włosów i inne inwazyjne zabiegi na włosach. Możesz również zmienić powietrze w suszarce z gorącego na chłodne.

Nieodpowiednia dieta

Bądź ostrożna podczas stosowania diety. Diety cud lub diety głodówkowe szybko wpłyną na kondycję Twoich włosów. Twoje ciało zużywa energię do utrzymania najbardziej podstawowych funkcji życiowych. Dieta z niskim bilansem energetycznym może prowadzić do utraty włosów i osłabienia w dłuższej perspektywie.

Warto spożywać zróżnicowaną, pełnowartościową dietę bogatą w witaminy A, C i E, a także cynk, miedź i niezbędne kwasy tłuszczowe.

Plecione fryzury

Ciasno zaplecione fryzury są nie tylko piękne w wyglądzie, ale i praktyczne. Są one narażone na działanie sił mechanicznych, które powodują nadmierne napięcie mieszków włosowych, co może powodować uszkodzenia i wypadanie włosów. Na co dzień unikaj ciasnych kucyków, koków i warkoczy. Takie fryzury mogą prowadzić do łysienia trakcyjnego (spowodowanego długotrwałym uciskiem). Ten rodzaj łysienia może charakteryzować się bolesnością skóry głowy, możliwym łuszczeniem się i pojawieniem się czerwonych, ropnych guzków. Miejscowe kremy sterydowe i zastrzyki są stosowane w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Łysienie trwałe może być również spowodowane mikrourazami lub uszkodzeniami mechanicznymi. W tym przypadku włosy mogą nie odrosnąć.

Aby wzmocnić przeciążone włosy można zastosować laseroterapię skóry głowy lub mezoterapię. Wiązki laserowe stymulują wzrost włosów poprzez zwiększenie metabolizmu komórek i przepływu krwi. Laseroterapia jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zagęścić lub wzmocnić włosy oraz zniwelować skutki złych nawyków.

Czasami zmiana nawyków nie wystarcza

Twoje włosy skorzystają na delikatnym obchodzeniu się z nimi, płukaniu chłodną wodą i unikaniu stylizacji na gorąco. Zbilansowana dieta i rezygnacja z wyszukanych fryzur również przyniosą korzyści. Wypadanie włosów i pogorszenie ich kondycji często może być spowodowane zmianami hormonalnymi, szczególnie tymi o podłożu seksualnym. Najlepiej skonsultować się z dermatologiem, który ustali przyczynę problemu i wykona niezbędne badania diagnostyczne. Wówczas lekarz będzie mógł zalecić kurację, która wyreguluje hormony i przywróci włosom ich naturalne piękno.

Previous Policjanci z wizytą u przedszkolaków
Next Co to jest woda lodowa i jakie ma zastosowanie?

Może to Ci się spodoba

Olkusz. Handel nielegalną odzieżą

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i  zabezpieczyli pod koniec stycznia 2017r. Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Jak zorganizować pogrzeb w Krakowie?

Osoby, które chcą zorganizować pogrzeb w Krakowie, powinny wybierać zaufane firmy. Na rynku jest ich wiele, ale którą wybrać? Firma pogrzebowa – jaka? Wybór firmy pogrzebowej nie jest łatwym zadaniem.

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź