Samochód wpadł do rowu. Za kółkiem pijany kierowca
Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej oraz kierowania bez uprawnień usłyszał 44-letni mężczyzna.
Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w Podchybiu. Dyżurny policji otrzymał informacje, że przy drodze wojewódzkiej nr 794 w kierunku Krakowa, w rowie znajduje się samochód osobowy marki Renault Megan. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Przy renault stali właściciele pojazdu: kobieta i mężczyzna oboje narodowości niemieckiej. Żadna z tych osób nie przyznawała się do kierowania pojazdem. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że para jest nietrzeźwa – mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie a kobieta około 1,3 promila. Para została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. Samochód z kolei trafił na policyjny parking.
Po wytrzeźwieniu 44-latek przyznał się do popełnianego przestępstwa i wykroczeń i usłyszał zarzuty tj. kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości (art. 178a§1 kk), spowodowania kolizji drogowej (art. 86§1 kw) i jazdy bez wymaganych uprawnień (art. 94§1kw).
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Nietrzeźwi kierowcy nie zdają sobie sprawy, że jazda w takim stanie stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Swoim zachowaniem zagrażają nie tylko sobie ale i osobom najbliższym.
Może to Ci się spodoba
Nietrzeźwy za kółkiem
Mając w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu prowadził samochód osobowy. Stracił prawo jazdy, 5 tysięcy złotych i uprawnienia do prowadzenia wszelkich pojazdów. W jednym ze sklepów w Bogoniowicach podczas
Zatrzymany za posiadanie środków odurzających
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. To kolejna
Odpowiedzą za nieudzielenie pomocy tonącemu
Pod koniec maja, w rejonie mostu Powstańców Śląskich 41-latek wskoczył do Wisły i zaczął tonąć. Dwóch jego kompanów, którzy byli w tym miejscu, uciekło, nie udzielając mu pomocy. Niestety, życia
Dziesięć zarzutów usłyszał młody mężczyzna, który pobił swoją partnerkę a następnie ukradł jej telefon komórkowy
Do zdarzenia doszło 21 lipca 2017 roku około godziny 15.40 na jednym z osiedli w Wieliczce. 28-latek pobił dotkliwie swoją partnerkę i ukradł jej telefon komórkowy, a następnie uciekł. Kobiecie
Wadowice. Obywatel uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie
55 – letni mieszkaniec Skawiny nie bacząc na konsekwencje karne, ani zagrożenie, które mógł stworzyć na drodze, wsiadł do samochodu mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna kierował samochodem
Napadał na sklepy z nożem lub śrubokrętem
Krakowscy policjanci ustali i zatrzymali sprawcę 6 napadów na sklepy sieci delikatesów. Od końca stycznia br. krakowskie komisariaty otrzymywały zgłoszenia o napadach na sklepy spożywcze należące do jednej z popularnych

