Seryjny włamywacz do samochodów w rękach krakowskiej policji

Seryjny włamywacz do samochodów w rękach krakowskiej policji

Policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który od kilku tygodni na ternie Nowej Huty włamywał się do firmowych samochodów budowlanych kradnąc pozostawione w nich elektronarzędzia i inne cenne przedmioty – warte w sumie prawie  80 tysięcy złotych.

Włamywacz działał od kilku miesięcy na terenie Nowej Huty. Jego łupem stały się samochody dostawcze służące do przewożenia materiałów budowlanych. Pod osłoną nocy pojawiał się na osiedlowych parkingach. To tam wybierał swój cel kradzieży. Najczęściej za pomocą kamienia wybijał szybę w pojeździe, wchodził do środka i kradł wszystko, co wpadło w jego ręce. Głównym celem złodzieja były maszyny budowlane i elektronarzędzia, ale nie gardził również wyposażeniem samochodu.
Gdy tylko dotarły do policjantów informacje o włamaniach rozpoczęły się poszukiwania sprawcy. Wszelkie ustalenia kryminalnych zaprowadziły policjantów do 47-letniego mieszkańca Nowej Huty. Mężczyzna został zatrzymany w ubiegły czwartek tj.1 czerwca. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży. To drogi sprzęt budowlany, elektronarzędzia, radia samochodowe, telefony komórkowe i inne. Ponadto kryminalni ustalili, że mężczyzna kilkakrotnie posłużył się skradzioną kartą bankomatową dokonując nieautoryzowanych transakcji.
Do tej pory sprawca usłyszał zarzuty  dokonania 28 kradzieży z włamaniem. Wartość skradzionych przedmiotów to  blisko 80 tys. złotych Decyzją prokuratury 47-latek został objęty dozorem policyjnym. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Nie jest wykluczone, że w toku dochodzenia policjanci ustalą kolejne przypadki dokonanych przez niego włamań.

Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie

Previous Mistrzowie Europy w biegach po schodach z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie
Next Małopolskie służby gotowe do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

Może to Ci się spodoba

Przez kilka tygodni nękał swoją dziewczynę

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który nękał byłą partnerkę. Stalker nękał kobietę SMS-ami, telefonami, a także nachodził ją w miejscu zamieszkania i w pracy.  Decyzją

Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali  31 – letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich.  Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny

Policjanci zatrzymali zuchwałego złodzieja papierosów

W poniedziałek (tj. 3 lipca 2017 r.), w godzinach wczesnoporannych, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 50 – letniego złodzieja wyrobów tytoniowych. Mężczyzna kradł kartony z paczkami papierosów z

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców uszkodzenia kilku samochodów

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców uszkodzenia pięciu samochodów osobowych na terenie Bieżanowa. Łączne straty jakie spowodowali mężczyźni wyniosły ponad 3 tysiące złotych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 9

17-letni Belg na wycieczce szkolnej zdemolował zaparkowany przy Rynku Głównym samochód osobowy

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego obywatela Belgi – przebywającego w Krakowie na wycieczce szkolnej. Chłopak wracając z nocnej imprezy zniszczył samochód zaparkowany na jednej z ulic

Policjanci zlikwidowali kolejną, dużą nielegalną uprawę konopi indyjskich, zatrzymali plantatorów i zabezpieczyli narkotyki o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną dużą plantację marihuany, którą prowadzili dwaj mieszkańcy jednej z podoświęcimskich miejscowości. Likwidując ich uprawę funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich,