Małopolskie służby gotowe do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

Małopolskie służby gotowe do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

29 dyscyplin sportowych, obiekty w 25 lokalizacjach, 7000 sportowców z 48 krajów, 8500 wolontariuszy… Za kilkanaście dni oczy kibiców i sympatyków sportu zwrócone będą na Kraków i Małopolskę. Od 21 czerwca do 2 lipca potrwają wyczekiwane Igrzyska Europejskie.

Aby wszystko przebiegało sprawnie, małopolskie służby już od dłuższego czasu przygotowywały plan zabezpieczenia tego wydarzenia. Działania podsumowane zostały na dzisiejszym posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Jak podkreślali przedstawiciele Wojewódzkiej Inspekcji Nadzoru Budowlanego i Wydziału Infrastruktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, finalizowane są procedury administracyjne związane z przygotowaniem obiektów, gdzie odbywać się będą zawody.

Zarówno Straż Pożarna, jak i Policja oraz pozostałe służby powołały swoje struktury sztabowe, które 24 godziny na dobę będą monitorowały sytuację. Nad bezpiecznym przebiegiem wydarzeń czuwać będzie ponad 1000 policjantów z Małopolski oraz 200 z innych województw. Rozpoznanie, logistyka, ruch drogowy – to główne obszary, na których koncentrują się policjanci. Wspólne patrole z Policją planuje podejmować Straż Graniczna.

W gotowości do działań będzie ok. 2500 ratowników Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Działania tej formacji obejmują z jednej strony prewencję i kontrolę, z drugiej zaś operacyjne zabezpieczenie wydarzeń. Z punktu widzenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego sprawdzane są nie tylko miejsca rozgrywek, ale także baza noclegowa dla zawodników.

Również od strony medycznej przygotowane zostały stosowne siły i środki. Każde wydarzenie ma pełne zabezpieczenie odpowiadające imprezie masowej. Sytuacja monitorowana będzie cały czas także w zakresie sanitarno-epidemicznym.

Szczególnym wyzwaniem dla organizatorów jest zorganizowanie transportu dla zawodników i kadry trenerskiej. Zarządcy infrastruktury drogowej i kolejowej oraz Inspekcja Transportu Drogowego deklarują pełne wsparcie, aby komunikacja przebiegała bezpiecznie i sprawnie. Do wzmożonego ruchu przygotowany jest Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice.

– Niebawem postawimy kropkę nad „i” i będziemy mogli uczestniczyć w tym wielkim dla Małopolski wydarzeniu sportowym. Oczekuję dołożenia najwyższej staranności, jeśli chodzi o dopełnienie wszelkich kwestii formalnych i sfinalizowanie przygotowań. Proszę o ścisłą współpracę, wymianę informacji, wzmożoną czujność oraz szybkie reakcje w razie ewentualnych zagrożeń. Dziękuję za dotychczasowe działania i przygotowane plany zabezpieczeń. Możemy śmiało powiedzieć, że małopolskie służby są gotowe do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 – podsumowuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie

Previous Seryjny włamywacz do samochodów w rękach krakowskiej policji
Next Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Może to Ci się spodoba

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

„Sportowa wizytówka” Gminy Bochnia

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita przeciął symboliczną wstęgę podczas uroczystego otwarcia hali sportowej w Łapczycy, w gminie Bochnia. W wydarzeniu uczestniczyli także: posłowie Wiesław Krajewski, Piotr Sak i wójt Gminy Marek

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Utrudnienia w ruchu na terenie Krakowa w trakcie 78. Tour de Pologne

15 sierpnia br. uczestnicy ,,78 Tour de Pologne’’ przejadą przez Kraków, gdzie zakończy się tegoroczny wyścig. Z tego powodu kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu. Niektóre drogi i

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Rosja i Białoruś nie zagra w Wimbledonie – jak zmienia się stawka faworytów?

Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju w Londynie podjęli decyzję o niedopuszczeniu do rozgrywek zawodników i zawodniczek z Rosji oraz Białorusi. W większości decyzja ta spotkała się z pozytywnym przyjęciem, ale nie w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź