Małopolskie służby gotowe do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

Małopolskie służby gotowe do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

29 dyscyplin sportowych, obiekty w 25 lokalizacjach, 7000 sportowców z 48 krajów, 8500 wolontariuszy… Za kilkanaście dni oczy kibiców i sympatyków sportu zwrócone będą na Kraków i Małopolskę. Od 21 czerwca do 2 lipca potrwają wyczekiwane Igrzyska Europejskie.

Aby wszystko przebiegało sprawnie, małopolskie służby już od dłuższego czasu przygotowywały plan zabezpieczenia tego wydarzenia. Działania podsumowane zostały na dzisiejszym posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Jak podkreślali przedstawiciele Wojewódzkiej Inspekcji Nadzoru Budowlanego i Wydziału Infrastruktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, finalizowane są procedury administracyjne związane z przygotowaniem obiektów, gdzie odbywać się będą zawody.

Zarówno Straż Pożarna, jak i Policja oraz pozostałe służby powołały swoje struktury sztabowe, które 24 godziny na dobę będą monitorowały sytuację. Nad bezpiecznym przebiegiem wydarzeń czuwać będzie ponad 1000 policjantów z Małopolski oraz 200 z innych województw. Rozpoznanie, logistyka, ruch drogowy – to główne obszary, na których koncentrują się policjanci. Wspólne patrole z Policją planuje podejmować Straż Graniczna.

W gotowości do działań będzie ok. 2500 ratowników Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Działania tej formacji obejmują z jednej strony prewencję i kontrolę, z drugiej zaś operacyjne zabezpieczenie wydarzeń. Z punktu widzenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego sprawdzane są nie tylko miejsca rozgrywek, ale także baza noclegowa dla zawodników.

Również od strony medycznej przygotowane zostały stosowne siły i środki. Każde wydarzenie ma pełne zabezpieczenie odpowiadające imprezie masowej. Sytuacja monitorowana będzie cały czas także w zakresie sanitarno-epidemicznym.

Szczególnym wyzwaniem dla organizatorów jest zorganizowanie transportu dla zawodników i kadry trenerskiej. Zarządcy infrastruktury drogowej i kolejowej oraz Inspekcja Transportu Drogowego deklarują pełne wsparcie, aby komunikacja przebiegała bezpiecznie i sprawnie. Do wzmożonego ruchu przygotowany jest Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice.

– Niebawem postawimy kropkę nad „i” i będziemy mogli uczestniczyć w tym wielkim dla Małopolski wydarzeniu sportowym. Oczekuję dołożenia najwyższej staranności, jeśli chodzi o dopełnienie wszelkich kwestii formalnych i sfinalizowanie przygotowań. Proszę o ścisłą współpracę, wymianę informacji, wzmożoną czujność oraz szybkie reakcje w razie ewentualnych zagrożeń. Dziękuję za dotychczasowe działania i przygotowane plany zabezpieczeń. Możemy śmiało powiedzieć, że małopolskie służby są gotowe do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 – podsumowuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie

Previous Seryjny włamywacz do samochodów w rękach krakowskiej policji
Next Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Może to Ci się spodoba

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Rosja i Białoruś nie zagra w Wimbledonie – jak zmienia się stawka faworytów?

Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju w Londynie podjęli decyzję o niedopuszczeniu do rozgrywek zawodników i zawodniczek z Rosji oraz Białorusi. W większości decyzja ta spotkała się z pozytywnym przyjęciem, ale nie w

Vouvhery na lot szybowcem i skok na bungee

Wielbiciele sportów ekstremalnych lubią krążącą w ich krwi adrenalinę, trudno porównać wszystkie towarzyszące odczucia z czymkolwiek innym. Wiedząc, że bliska osoba uwielbia taką rozrywkę, warto kupić voucher w ramach prezentu

Trening z hantlami w domu

Hantle są świetnym wyborem dla początkujących.Ten niedrogi sprzęt treningowy może pomóc Ci osiągnąć wiele celów fitness. Hantle mogą być również wykorzystywane do wielu innych ćwiczeń. Niektóre z najlepszych z nich

Sportowe emocje w gminie Laskowa

W miejscowości Żmiąca w gminie Laskowa odbyło się poświęcenie nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki. W uroczystości uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. – Panie Wójcie, Pani Dyrektor,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź