Sukces chrzanowskich policjantów w walce z przestępczością narkotykową

Sukces chrzanowskich policjantów w walce z przestępczością narkotykową

03 marca b.r. policjanci z Rewiru Dzielnicowych KPP Chrzanów odnieśli kolejny sukces w walce z przestępczością narkotykową. Wyeliminowali z obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości ok. 15500zł. Tego dnia zatrzymali do kontroli dwójkę młodych mieszkańców powiatu chrzanowskiego  20 letnią kobietę i jej o rok starszego partnera. Okazało się, że mieli oni przy sobie marihuanę w ilości 2,98 grama i amfetaminę w ilości 11,24 grama. Para trafiła do policyjnego aresztu  a  dalsze czynności policyjne doprowadziły do ujawnienia w mieszkaniu mężczyzny 697 gram amfetaminy i 9 gram marihuany.

W ubiegły  piątek dzielnicowi z KPP Chrzanów patrolując okolice ul. Kol. Stella zwrócili uwagę na młodego mężczyznę spożywającego piwo. Policjanci podjęli interwencję wobec  mężczyzny i jego towarzyszki, oboje byli mieszkańcami naszego powiatu. W  związku z nerwowym zachowaniem się 21 latka dzielnicowi dokonali jego kontroli, okazało się, że mężczyzna posiadał w odzieży biały proszek i susz roślinny a 20 letnia kobieta proszek ukryła  w torebce. Po zbadaniu  zabezpieczonych  substancji policyjnym narkotestem okazało się, że biały  proszek to amfetamina w ilości 11,18 g a susz to marihuana w ilości 2,98 g, natomiast substancja z torebki to także amfetamina o wadze 0,06g. Para została zatrzymana w policyjnym areszcie. Podczas przeszukania mieszkania 21 latka policjanci znaleźli znacznie większą ilość amfetaminy, bo aż 697,3 g  i 9 gram marihuany. Obojgu zatrzymanym przedstawiono w sumie cztery  zarzuty posiadania narkotyków, w przypadku mężczyzny  również znacznych ilości. Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec podejrzanego  tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje sąd. Za posiadanie narkotyków wbrew przepisom ustawy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za posiadanie znacznych ilości do lat 10.

Previous Rozliczenie PIT 2016 przez Internet - to takie proste!
Next Pod wpływem narkotyków krzyczał, że w jego mieszkaniu znajdują się trzy martwe osoby

Może to Ci się spodoba

Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem

W połowie marca br. do Komisariatu Policji II w Krakowie zaczęła napływać większa ilości zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic oraz komórek lokatorskich położonych na nowopowstałych osiedlach mieszkaniowych krakowskiej dzielnicy Grzgórzki.

„Przedświąteczne porady Policji – działania prewencyjno-profilaktyczne”

W dniu 17 grudnia 2016 roku policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przeprowadzili działania prewencyjne dotyczące bezpiecznych zakupów przedświątecznych w krakowskich galeriach handlowych. Mundurowi przypominali o zasadach bezpiecznego kupowania i

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju na 59-letnim mężczyźnie

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na krakowskim Prokocimiu. Do stojącego na przystanku autobusowym 59-latka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich zażądał od niego wydania wszystkich cennych przedmiotów

Handlarz papierosami bez akcyzy zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 31-letniego mężczyznę – pracownika jednej z firm transportowych, który zajmował się sprzedażą wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

43-letni mężczyzna odpowie za zabójstwo

W miniony czwartek krakowscy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w jednym z mieszkań w rejonie Prokocimia, podczas libacji alkoholowej, ugodził śmiertelnie swojego znajomego. Zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu kara

Zatrzymany 24-letni mieszkaniec Krakowa, który posiadał narkotyki

Policjanci z 6 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 24-letniego mieszkańca Krakowa, który w mieszkaniu posiadał znaczne ilości środków odurzających.. Do zdarzenia doszło  kilka dni temu. Policjanci kryminalni zajmujący się zwalczaniem