Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników
Dzisiaj (20 lipca br.) w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przybyli na nią m. in. pełniący obowiązku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki, Prokurator Okręgowy w Krakowie Rafał Babiński,Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, reprezentujący Prezydenta Miasta Krakowa sekretarz miasta Paweł Stańczyk, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Bogdan Klimek, Przewodnicząca Komisji Praworządności Rady Miasta Krakowa Agata Tatara i duszpasterz małopolskiej policji, ks. kanonik Krzysztof Bogdał. Wśród zgromadzonych nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych i instytucji współpracujących na co dzień z Komendą Miejską Policji w Krakowie, a także byłych Komendantów Miejskich Policji w Krakowie- Andrzeja Czopa, Andrzeja Skowrońskiego i Wadima Dyby.
Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Było wśród nich dwóch oficerów starszych. Młodszymi inspektorami zostali Grzegorz Kęs, Komendant Komisariatu Policji VI oraz Gerard Kuś, Komendant KP VII. Komendant Miejski Policji w Krakowie wręczył także wyróżniającym się pracownikom policji pamiątkowe statuetki. Wśród dzięsięciu pań aż osiem reprezentowało krakowskie komisariaty.
Insp. Rafał Leśniak szczególne podziękowania przekazał instytucjom współpracującym z Komendą Miejską Policji w Krakowie, od lat wspierającym krakowską policję.
– Dzięki Waszemu wsparciu, także finansowemu, łatwiej nam pracować- powiedział insp. Rafał Leśniak.
Życzenia i podziękowania ze strony miejskiego samorządu Krakowa i samych krakowian złożył przewodniczący Bogusław Kośmider, który podkreślił dobrą ocenę działań krakowskiej policji.
Na koniec głos zabrał pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki. Złożył gratulacje awansowanym policjantkom i policjantom, dziękując za profesjonalną służbę. Zwrócił uwagę również na wsparcie pracowników, dzięki którym cele nałożone na policję realizowane są prawidłowo.
Kilku krakowskich policjantów odebrało awanse i odznaczenia wcześniej, podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się dwa dni wcześniej w Oświęciumiu.
Może to Ci się spodoba
Usuwanie AdBlue w mieście Kraków rozwiąże Twój problem z awarią AdBlue!
Usuwanie AdBlue Kraków zachęca Cię do rezerwacji mobilnego serwisu AdBlue na terenie Krakowa. Jeśli posiadasz pojazd, który dotknęła awaria adblue, to programowe wyłączenie systemu SCR z poziomu sterownika rozwiąże Twój
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
Wczoraj przypadała 226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często
Policjanci szkolą żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie
W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok
Przybędzie nowych dróg w województwie małopolskim w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych 2030
W naszym regionie będziemy mogli zrealizować więcej inwestycji drogowych! Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych 2030, który przewiduje dokończenie sieci autostrad i dróg ekspresowych w Polsce. –
Krakowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych
28 lutego i 1 marca br. policjanci Komisariatu Policji I w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami krakowskiej Straży Miejskiej prowadzili akcję pod kryptonimem „Rogatka”. Była ona prowadzona w rejonie Starego Miasta,
Sofy w stylu Chesterfield do angielskiego salonu
Trend na pikowane skórzane sofy z charakterystycznymi podłokietnikami powraca i można je znaleźć we wnętrzach w wielu stylach. Nie jest to jednak nowy wynalazek, ponieważ ich historia liczy sobie ponad

