IV edycja akcji „sadziMY”

IV edycja akcji „sadziMY”

– Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu – akcentował prezydent Andrzej Duda podczas IV edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Wskazywał, że akcja jest elementem polityki ochrony klimatu.

W tym roku Andrzej Duda wraz z licznymi wolontariuszami sadzili las w Leśnictwie Lipnica Wielka (Nadleśnictwo Stary Sącz), by własnym przykładem zachęcić do tego wszystkich Polaków. Prezydentowi towarzyszył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Andrzej Duda podziękował Józefowi Kubicy, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych, za zorganizowanie po raz kolejny akcji rozdawania sadzonek we wszystkich nadleśnictwach w Polsce. Jak zaznaczył, do rozdania jest milion sadzonek.

– Zachęcam do tego, by przyłożyć rękę do akcji sadzenia lasów, drzew w Polsce – przekonywał prezydent.

– Chcę podziękować, że po raz kolejny możemy się spotkać z miejscu sadzenia lasu, ale przede wszystkim, że tą swoją obecnością możemy zademonstrować, a zarazem zachęcić do tego, by z jednej strony szanować las, przyrodę, zachowywać się w sposób ekologiczny, sprzyjający zachowaniu dóbr naturalnych, ale przede wszystkim, że możemy uczyć szacunku dla przyrody i dla lasu – mówił Andrzej Duda.

Udział w akcji prezydent rozpoczął od odwiedzin w Szkole Podstawowej im. gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej i wspólnego zasadzenia drzew razem z uczniami oraz nauczycielami placówki.

Akcja organizowana jest z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Od wczoraj leśnicy rozdają darmowe sadzonki w całym kraju. Organizatorzy akcji, Lasy Państwowe, na tegoroczną edycję przygotowały 1 000 000 sadzonek do rozdania w ciągu dwóch dni.

Akcja #sadzimyMY została zainicjowana przez Parę Prezydencką 26 kwietnia 2019 r. Inicjatywę podjęto w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100-lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych – nawałnice spustoszyły lasy w kilkudziesięciu nadleśnictwach, głównie na Pomorzu i Kujawach.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie

Previous Policjanci krakowskiej drogówki edukowali przedszkolaki z zakresu bezpieczeństwa
Next Inauguracja 659. roku akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Może to Ci się spodoba

Grzałka do grzejnika

Niewiele osób wie o istnieniu tego fantastycznego urządzenia. Grzałki elektryczne do grzejników to bardzo funkcjonalne i bardzo proste w użyciu urządzenie do dogrzewania pomieszczenia w okresie grzewczym. Jeśli mamy centralne

Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie

W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu

Kolejna inwestycja przeciwpowodziowa w Krakowie

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o pozwoleniu na realizację inwestycji przeciwpowodziowej w Krakowie. Prace dotyczą Dłubni – lewego dopływu Wisły. Przedmiotem inwestycji jest budowa nowego odcinka wału Dłubni, tj.

Zdrowe nawilżanie powietrza czyli nawilżacze powietrza i ich prozdrowotne właściwości

Chcemy czuć się jak w domu. Dobra jakość powietrza jest kluczem do osiągnięcia tego celu. Ważne jest nie tylko usuwanie zanieczyszczeń, ale także temperatura i wilgotność względna. Jest to szczególnie

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Ptasia grypa w Krakowie

24 maja 2023 r. Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii otrzymał z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach dodatni wynik badań laboratoryjnych potwierdzający wystąpienie ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź