IV edycja akcji „sadziMY”

IV edycja akcji „sadziMY”

– Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu – akcentował prezydent Andrzej Duda podczas IV edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Wskazywał, że akcja jest elementem polityki ochrony klimatu.

W tym roku Andrzej Duda wraz z licznymi wolontariuszami sadzili las w Leśnictwie Lipnica Wielka (Nadleśnictwo Stary Sącz), by własnym przykładem zachęcić do tego wszystkich Polaków. Prezydentowi towarzyszył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Andrzej Duda podziękował Józefowi Kubicy, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych, za zorganizowanie po raz kolejny akcji rozdawania sadzonek we wszystkich nadleśnictwach w Polsce. Jak zaznaczył, do rozdania jest milion sadzonek.

– Zachęcam do tego, by przyłożyć rękę do akcji sadzenia lasów, drzew w Polsce – przekonywał prezydent.

– Chcę podziękować, że po raz kolejny możemy się spotkać z miejscu sadzenia lasu, ale przede wszystkim, że tą swoją obecnością możemy zademonstrować, a zarazem zachęcić do tego, by z jednej strony szanować las, przyrodę, zachowywać się w sposób ekologiczny, sprzyjający zachowaniu dóbr naturalnych, ale przede wszystkim, że możemy uczyć szacunku dla przyrody i dla lasu – mówił Andrzej Duda.

Udział w akcji prezydent rozpoczął od odwiedzin w Szkole Podstawowej im. gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej i wspólnego zasadzenia drzew razem z uczniami oraz nauczycielami placówki.

Akcja organizowana jest z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Od wczoraj leśnicy rozdają darmowe sadzonki w całym kraju. Organizatorzy akcji, Lasy Państwowe, na tegoroczną edycję przygotowały 1 000 000 sadzonek do rozdania w ciągu dwóch dni.

Akcja #sadzimyMY została zainicjowana przez Parę Prezydencką 26 kwietnia 2019 r. Inicjatywę podjęto w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100-lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych – nawałnice spustoszyły lasy w kilkudziesięciu nadleśnictwach, głównie na Pomorzu i Kujawach.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie

Previous Policjanci krakowskiej drogówki edukowali przedszkolaki z zakresu bezpieczeństwa
Next Inauguracja 659. roku akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Może to Ci się spodoba

Czym jest car detailing?

Na ulicach często możemy spotkać wyjątkowo czyste samochody. Mówimy wtedy, że wyglądają jak z salonu. To nie do końca dobre spostrzeżenie. Samochody opuszczające sprzedawców są idealnie czyste, ale nie jest

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Leczenie łysienia – Laser do stymulacji wzrostu włosów

Laserowe leczenie łysienia może być rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy cierpią z powodu nadmiernego wypadania włosów. Moc lasera frakcyjnego działa bezpośrednio na mieszki włosowe i stymuluje mikrokrążenie.

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży

W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce

Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

Luksusowe apartamenty w centrum Krakowa

Kraków to bez wątpienia magiczne miasto, która jak magnes przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Planując wypad do stolicy Małopolski, warto pomyśleć o komfortowym noclegu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź