Vouvhery na lot szybowcem i skok na bungee

Vouvhery na lot szybowcem i skok na bungee

Wielbiciele sportów ekstremalnych lubią krążącą w ich krwi adrenalinę, trudno porównać wszystkie towarzyszące odczucia z czymkolwiek innym. Wiedząc, że bliska osoba uwielbia taką rozrywkę, warto kupić voucher w ramach prezentu i zapewnić niezapomniane emocje. W tym celu można wybrać się na przykład do malowniczej Małopolski, gdzie istnieje możliwość zrealizowania kuponu.

Ekstremalny sport tylko dla odważnych

Jedną z ekstremalnych atrakcji, na które decyduje się coraz więcej osób jest skok na bungee, który oddaje się  wysokości około 90 metrów. Do tego celu wykorzystuje się żurawie wieżowe, a przed oddaniem skoku przekazywane są wszystkie zasady zachowania bezpieczeństwa. Aby utrwalić to wydarzenie można dokupić dodatkową opcję w postaci serii zdjęć lub filmiku nagranego kamerką GoPro. Przyczepia się ją do dłoni osoby skaczącej, a po tym fakcie skoczek otrzymuje certyfikat będący potwierdzeniem oddania skoku. Przed decyzją o skoku warto poznać kilka faktów, na przykład tych związanych z liną bungee. Składa się z setek elastycznych cienkich gumek, ma dodatkowe wzmocnienia w postaci taśm alpinistycznych. Instruktor jest odpowiedzialny za właściwe przymocowanie liny do kostek skoczka za pomocą dedykowanej uprzęży. W ramach asekuracji bardzo często stosuje się dodatkową uprząż asekuracyjną na biodra.

Przed skokiem wskazane jest pełne rozluźnienie, dopiero wówczas możliwe jest odczucie swobodnego spadania, które co prawda trwa tylko kilka sekund, ale to wyjątkowe przeżycie. Czasami przed skokiem, zwłaszcza pierwszym w życiu, pojawiają się obawy i strach, pomocna niech będzie myśl, że wytrzymałość liny to aż 3500 kilogramów. Zabezpieczenie w formie taśmy alpinistycznej sprawia, że niemożliwe staje się zerwanie lub rozciągnięcie liny. Pewne jest również to, że taki prezent dla bliskiej osoby będzie nietuzinkowy i wspominany latami.

Lot szybowcem Kraków

Wśród ekstremalnych rozrywek nie powinno zabraknąć lotu szybowcem, dostarcza on mnóstwa wrażeń. Przeżycie takiej przygody w chmurach zostaje w pamięci na bardzo długo i stanowi cudowne wspomnienie. Wybierając lot szybowcem Kraków zyskuje się poczucie lekkości i ma się wrażenie, że cały świat stoi przed nami otworem. W szybowcach nie ma silnika, dlatego lot rozpoczyna się za pomocą wyciągarki albo samolotu. Gdy zostanie osiągnięta właściwa wysokość linka holownicza odczepia szybowiec i pozostaje tylko delektować się błogimi chwilami w powietrzu. Lot szybowcem Kraków to także przejście szkolenia teoretycznego i poznanie zasad latania szybowcem. Istotne są ponadto wszystkie zasady bezpieczeństwa. Jeżeli są jeszcze osoby, które się wahają, czy warto kupić komuś w prezencie voucher na taki lot, to trzeba te obawy zostawić za sobą. Lot szybowcem Kraków to świetna przygoda i możliwość rzeczywistego bujania w obłokach, w dosłownym sensie tak to się odbywa. Zawsze warto nieco więcej poczytać o szczegółach lotu szybowcem, być może coś jeszcze jest nie do końca jasne. Na pytania zawsze z przyjemnością odpowiedzą również osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie lotu.

Previous Trening z hantlami w domu
Next Pyszne sushi na lunch. Dlaczego to świetny pomysł?

Może to Ci się spodoba

Utrudnienia w ruchu na terenie Krakowa w trakcie 78. Tour de Pologne

15 sierpnia br. uczestnicy ,,78 Tour de Pologne’’ przejadą przez Kraków, gdzie zakończy się tegoroczny wyścig. Z tego powodu kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu. Niektóre drogi i

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Święto skoczków: kompleks skoczni narciarskich Średnia Krokiew otwarty!

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem oficjalnie otworzył kompleks skoczni narciarskich Średnia Krokiew. Wydarzenie odbyło się tuż po zakończeniu konkursów Mistrzostw Polski w skokach. W uroczystej inauguracji

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź