Nauka pływania dla dzieci w Krakowie – od jakiego wieku najlepiej zacząć?
Wielu rodziców zastanawia się, kiedy mogą wybrać się, że swoim maluchem po raz pierwszy na basen. Odpowiedź na to pytanie może być dość zaskakująca. Na basen możemy pójść nawet 3 – 4-miesięcznym niemowlakiem. Warunek jest jeden, dziecko musi stabilne trzymać główkę. Oczywiście w tym wieku nie ma mowy o żadnej nauce pływania. Jednak pierwsze miesiące życia, to świetny czas, żeby oswoić dziecko z wodą.
Mama, tata i trener
Pomiędzy 2 a 4 rokiem życia możemy zapisać dziecko na pierwsze lekcje pływania pod okiem doświadczonego instruktora z krakowskiej firmy AgamaSport. Pamiętajmy, jednak że rodzice powinni w nich aktywnie uczestniczyć. Nic nie działa tak motywująco, jak dobry przykład. Dlatego mama i tata powinni pilnie wykonywać polecenia instruktora. Dodatkowo w towarzystwie rodziców dziecko czuje się po prostu bezpiecznie, jest odprężone. A to zdecydowanie pozytywnie wpływa na jakość treningu.
Po ukończeniu 4 roku życia dziecko może rozpocząć samodzielne lekcje pływania. Możemy zdecydować się na zajęcia indywidualne bądź grupowe. Jeśli zaś chodzi o instruktora, to postawmy na osobę, która ma doświadczenie w pracy z dziećmi. Dziecko powinno ufać swojemu trenerowi. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy taka współpraca będzie udana to możemy zdecydować się na lekcję próbną. Takie zajęcia pomogą nam sprawdzić, czy dziecko nadaje na tych samych falach z instruktorem. No i przede wszystkim zastanówmy się, czy my jako rodzice jesteśmy w stanie w pełni jej zaufać.
W wieku czterech lat dziecko jest już w stanie świadomie uczestniczyć w lekcjach pływania, rozwój psychofizyczny jest bardzo intensywny. Dlatego już po kilku lekcjach będziemy w stanie zaobserwować postępy, jakie robi nasze dziecko. Warto pamiętać, że każde dziecko jest inne rozwija się różnym tempie. Dlatego nigdy nie porównujmy naszej pociechy z innymi uczestnikami kursu. Za to zawsze zauważajmy nawet najdrobniejsze postępy. Każda pochwała będzie działała motywująco na małego sportowca.
Jak zachęcić dziecko do nauki pływania?
Po pierwsze podejdźmy do sprawy na spokojnie. Dziecko może bać się pierwszej wizyty na basenie. I nie ma w tym niczego dziwnego. Każdy z nas boi się tego czego nie zna. Dlatego na początek warto poskromić tego smoka. Warto pokazać dziecku jak wygląda basen, pierwsza wizyta może być nawet bez wchodzenia do wody. Po drugie cierpliwie odpowiadamy na wszystkie pytania dziecka. Nawet te, które wydają nam się całkiem niedorzeczne. W wieku kilku lat mały drobiazg często urasta do rangi ogromnego problemu, a my jako rodzice możemy ten kłopot łatwo rozwiązać.
Kolejnym sposobem na zachęcenie dziecka do nauki pływania są zakupy. Pozwólmy maluchowi wybrać dla siebie ekwipunek na basen. Kolorowy czepek czy kostium kąpielowy z ulubionymi bohaterami bajek mogą zachęcić do treningów.
A co należy zrobić jeśli mimo to dziecko nie chce pływać? Najlepiej nie naciskać. Przymus odniesie odwrotny skutek od naszych oczekiwań. Może się zdarzyć, że nasz maluch po prostu nie jest jeszcze gotowy na taką aktywność. Dlatego odpuśćmy na jakiś czas lekcje pływania. Do tematu możemy wrócić na spokojnie za jakiś czas.
Może to Ci się spodoba
Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce
Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań
Kradł w firmie, w której był szefem
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.
Psychologia – królowa nauk społecznych
Studia psychologiczne to od wielu lat wybór imponującej liczby maturzystów. Co roku studia na tym kierunku fascynują kolejne rzesze studentów w całym kraju. Wielu z nich spełnia się w zawodzie,
Jak pomóc rodzicowi-alkoholikowi?
Bez względu na to, ile masz lat, radzenie sobie z rodzicem alkoholikiem jest niezwykle bolesne i trudne. Na szczęście istnieje wiele sposobów, że można pomóc uzyskać je na drodze do
Czy meble od producenta są lepsze niż ze sklepu meblowego
Aranżacja mieszkania to niełatwe zadanie. Szczególnie na etapie wyboru mebli. Oferta sklepów Internetowych i stacjonarnych jest tak ogromna, że nietrudno o prawdziwy zawrót głowy. Niektórzy decydują się na wybór mebli
Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz
W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!