Detoks alkoholowy – korzyści, efekty i konsekwencje

Detoks alkoholowy – korzyści, efekty i konsekwencje

Około 800 tysięcy Polaków przyznaje się do nadużywania alkoholu i używania go w sposób niebezpieczny. Wino można pić w celach zdrowotnych, a jeden kieliszek jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodził. Nie ma bezpiecznej ilości wina, która powodowałaby szkody dla organizmu i psychiki. Nie zawsze jest to oczywiste. Badania pokazują, że abstynencja jest lepsza dla zdrowia. Czy miesiąc abstynencji może mieć pozytywny wpływ na organizm? Dowiedz się, jak wyglądają efekty i objawy trzeźwości.

Jak organizm reaguje na odstawienie alkoholu?

Etanol może szybko uzależnić i nie jest dobry dla naszego organizmu. Warto pamiętać, że gwałtownemu odstawieniu alkoholu może towarzyszyć zaburzenie abstynencyjne. Stan ten może być niebezpieczny dla osób uzależnionych. Objawy odstawienia mogą trwać nawet do sześciu godzin. Nasilenie objawów odstawienia zależy od indywidualnej reakcji organizmu i stanu zdrowia osoby uzależnionej. Mimo że odstawienie alkoholu może powodować nieprzyjemne objawy, istnieje wiele korzyści dla tych, którzy nie są w stanie ograniczyć spożycia alkoholu.

Pierwsze dni zespołu odstawienia to objawy odstawienia alkoholu dla alkoholika.

 • podwyższone ciśnienie krwi
 • szybkie bicie serca,
 • ból głowy,
 • zawroty głowy,
 • napady drgawek (znane również jako padaczka alkoholowa) lub drżenie rąk.
 • nudności i bóle brzucha
 • nudności i wymioty
 • kłopoty z zasypianiem?
 • utrata pamięci, trudności z koncentracją
 • urojenia, halucynacje i halucynacje alkoholowe
 • pobudzenie psychoruchowe,
 • delirium – delirium alkoholowe.

Spożycie alkoholu jest głównym czynnikiem wywołującym objawy odstawienia alkoholu. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę długość trwania uzależnienia.

Po 2 tygodniach następstwami odstawienia alkoholu są:

 • słabszy metabolizm
 • mniej energii
 • stany depresyjne i apatia
 • bezsenność,
 • agresywne zachowania.

Czasami osoby uzależnione stwierdzają, że objawy odstawienia są tak silne, że przestają próbować rzucić picie. Nagłe odstawienie etanolu nie jest zalecane u osób uzależnionych od alkoholu. Zespół abstynencyjny może być poważny. Profesjonalny detoks alkoholowy jest lepszą opcją dla alkoholika, który chce odzyskać trzeźwość. Profesjonalny detoks alkoholowy to proces, który oczyszcza organizm ze szkodliwych toksyn, a jednocześnie pomaga w leczeniu alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Ważne jest, aby pamiętać, że abstynencja dla ludzi, którzy zmagają się z uzależnieniem jest inna niż wtedy, gdy przestają pić.

Dowiedz się więcej na temat detoksu alkoholowego na stronie https://alkoholizmkety.pl/

Korzyści z odstawienia alkoholu – korzyści dla umysłu i wyglądu

Nawet niewielkie ilości alkoholu nie są zdrowe. Najlepiej jest powstrzymać się od spożywania alkoholu. Po kilku dniach zmiany są widoczne.

 1. Poprawia się jakość snu. Osoba, która przestanie pić alkohol, będzie częściej czuła się zmęczona. Badania wykazały, że odstawienie alkoholu może poprawić jakość Twojego snu, czyniąc go bardziej efektywnym i regenerującym. To da Ci więcej energii na cały dzień.
 2. Lepsza kondycja skóry – Alkohol powoduje, że skóra jest bardziej sucha, mniej promienna i bardziej podatna na niedoskonałości. Na twarzy mogą pojawić się również zaczerwienienia i przebarwienia. Po zaprzestaniu picia skóra staje się bardziej promienna, sprężysta i nawilżona.
 3. Utrata wagi – Alkohol spożywany w czystej postaci lub w postaci drinków jest kaloryczny. Możesz wyeliminować puste kalorie, usuwając alkohol z codziennej diety. To może pomóc Ci stracić nawet 3-4 kilogramy.
 4. Zwiększona koncentracja, pamięć i kreatywność – Picie może powodować rozproszenie uwagi. Picie dużych ilości alkoholu może prowadzić do zaniku pamięci, znanego również jako blackout. Można sobie z tym skutecznie poradzić dzięki abstynencji. Abstynencja może pomóc Ci pracować wydajniej, być bardziej produktywnym i mieć więcej pomysłów, które są warte Twojego czasu.
 5. Ogólna poprawa nastroju – Reakcja każdej osoby na spożycie alkoholu może być różna. Nadmierne spożywanie alkoholu może prowadzić do gniewu i agresji. Może również zwiększać depresję. Ryzyko zmian i pogorszenia nastroju zmniejsza się poprzez odstawienie alkoholu lub rezygnację z jego spożywania.

Skutki odstawienia alkoholu – korzyści zdrowotne wynikające z abstynencji

Najczęściej wymieniane są negatywne skutki nadmiernego spożywania alkoholu i uzależnienia. Nawet 30-dniowe zaprzestanie picia może wiele zmienić. Zmniejsza również szansę na rozwój problemów sercowo-naczyniowych. Badania wykazały, że odstawienie alkoholu jest dobre dla wątroby, a także dla funkcjonowania mózgu i innych narządów. Mimo, że zespół odstawienia może być trudny do opanowania, zwłaszcza dla zaawansowanych alkoholików, będzie to korzystne dla walki z alkoholem, jak również dla ogólnego zdrowia organizmu.

Leczenie alkoholizmu – Co się stanie z Twoim zdrowiem, jeśli przestaniesz pić?

 • poprawi się Twój metabolizm
 • wątroba funkcjonuje lepiej i jest mniej podatna na marskość lub stłuszczenie.
 • spada ciśnienie krwi i poziom złego cholesterolu.
 • obniża się poziom glukozy we krwi,
 • poprawia się trawienie,
 • osoba jest bardziej odporna.

Należy pamiętać, że trzeźwość to nie tylko inwestycja w swoje zdrowie psychiczne, ale także ogromna oszczędność, jeśli chodzi o codzienne wydatki. Rzucenie picia jest zdecydowanie korzystne. Osoby uzależnione przed rezygnacją z picia powinny skonsultować się z lekarzem. Pokonując alkoholowy zespół abstynencyjny można wrócić do normalnego funkcjonowania.

Previous Wysokie mandaty za szybką jazdę po krakowskich ulicach
Next Dento Centrum – kompleksowa opieka stomatologiczna w Krakowie

Może to Ci się spodoba

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu „Policjanci w służbie

Jak wybrać odpowiednie kolumny podłogowe?

Głośniki półkowe mogą być używane w różnych przestrzeniach. Mogą one stać na półkach z książkami, regałach lub szafkach i tworzyć wysokiej jakości system dźwiękowy. Mogą być również stosowane w mniejszych

Krakowscy policjanci zabezpieczają Lotto Eurovolley Poland 2017

To już druga w tym roku tak duża impreza sportowa, której jednym z miast gospodarzy jest Kraków. Tym razem gościmy uczestników mistrzostw Europy w piłce siatkowej.  Turniej rozgrywany jest od

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź