Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”
4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Celem przedsięwzięcia było między innymi propagowanie form bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz zaprezentowanie pracy Policji.
Na terenie komendy zostały zorganizowane pokazy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz policjantów z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Podczas pokazów uczestnicy mogli usiąść za sterem motorówki policyjnej, przymierzyć kamizelki ratunkowe, obejrzeć kajdanki oraz pozostały sprzęt i wyposażenie policjanta, dzięki czemu mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi policjanci. Ponadto dzieci obejrzały pokaz tresury i wyszkolenia psów służbowych, a także mogły aktywnie uczestniczyć w zainscenizowanej interwencji policjantów OPP.
W trakcie wizyty przeprowadzono prelekcję nt. „Bezpiecznych wakacji” w ramach, której dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw, poruszania się po drodze, a także kontaktu z osoba obcą. Ponadto przypomniano o ważnych telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia.
Wszystkim biorącym udział w spotkaniu przekazano książeczki „Bezpieczna Woda”, a także broszury, foldery o bezpieczeństwie oraz plany lekcji. Na zakończenie wykonano pamiątkowe fotografie z hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
Może to Ci się spodoba
Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników
Dzisiaj (20 lipca br.) w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przybyli na nią m. in. pełniący obowiązku Komendanta Wojewódzkiego
Leczenie łysienia – Laser do stymulacji wzrostu włosów
Laserowe leczenie łysienia może być rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy cierpią z powodu nadmiernego wypadania włosów. Moc lasera frakcyjnego działa bezpośrednio na mieszki włosowe i stymuluje mikrokrążenie.
Jakie kosmetyki samochodowe powinienem trzymać w swoim garażu?
Jak dbać o nasz ukochany samochód. Podpowiemy, w jakie kosmetyki samochodowe warto zainwestować i na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Samochód w dobrym stanie to nie tylko świetny sposób
Czym jest car detailing?
Na ulicach często możemy spotkać wyjątkowo czyste samochody. Mówimy wtedy, że wyglądają jak z salonu. To nie do końca dobre spostrzeżenie. Samochody opuszczające sprzedawców są idealnie czyste, ale nie jest
Sofy w stylu Chesterfield do angielskiego salonu
Trend na pikowane skórzane sofy z charakterystycznymi podłokietnikami powraca i można je znaleźć we wnętrzach w wielu stylach. Nie jest to jednak nowy wynalazek, ponieważ ich historia liczy sobie ponad
Jak stosować miód gryczany w codziennej diecie? Praktyczne porady
Miód gryczany uchodzi za jeden z najbardziej charakterystycznych i wartościowych miodów dostępnych w Polsce. Jego intensywny smak, głęboki aromat i wysoka zawartość naturalnych składników czynnych sprawiają, że cieszy się szczególnym


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!