IV edycja akcji „sadziMY”
– Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu – akcentował prezydent Andrzej Duda podczas IV edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Wskazywał, że akcja jest elementem polityki ochrony klimatu.
W tym roku Andrzej Duda wraz z licznymi wolontariuszami sadzili las w Leśnictwie Lipnica Wielka (Nadleśnictwo Stary Sącz), by własnym przykładem zachęcić do tego wszystkich Polaków. Prezydentowi towarzyszył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
Andrzej Duda podziękował Józefowi Kubicy, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych, za zorganizowanie po raz kolejny akcji rozdawania sadzonek we wszystkich nadleśnictwach w Polsce. Jak zaznaczył, do rozdania jest milion sadzonek.
– Zachęcam do tego, by przyłożyć rękę do akcji sadzenia lasów, drzew w Polsce – przekonywał prezydent.
– Chcę podziękować, że po raz kolejny możemy się spotkać z miejscu sadzenia lasu, ale przede wszystkim, że tą swoją obecnością możemy zademonstrować, a zarazem zachęcić do tego, by z jednej strony szanować las, przyrodę, zachowywać się w sposób ekologiczny, sprzyjający zachowaniu dóbr naturalnych, ale przede wszystkim, że możemy uczyć szacunku dla przyrody i dla lasu – mówił Andrzej Duda.
Udział w akcji prezydent rozpoczął od odwiedzin w Szkole Podstawowej im. gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej i wspólnego zasadzenia drzew razem z uczniami oraz nauczycielami placówki.
Akcja organizowana jest z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Od wczoraj leśnicy rozdają darmowe sadzonki w całym kraju. Organizatorzy akcji, Lasy Państwowe, na tegoroczną edycję przygotowały 1 000 000 sadzonek do rozdania w ciągu dwóch dni.
Akcja #sadzimyMY została zainicjowana przez Parę Prezydencką 26 kwietnia 2019 r. Inicjatywę podjęto w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100-lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych – nawałnice spustoszyły lasy w kilkudziesięciu nadleśnictwach, głównie na Pomorzu i Kujawach.
Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Zdrowe nawilżanie powietrza czyli nawilżacze powietrza i ich prozdrowotne właściwości
Chcemy czuć się jak w domu. Dobra jakość powietrza jest kluczem do osiągnięcia tego celu. Ważne jest nie tylko usuwanie zanieczyszczeń, ale także temperatura i wilgotność względna. Jest to szczególnie
Detoks alkoholowy – korzyści, efekty i konsekwencje
Około 800 tysięcy Polaków przyznaje się do nadużywania alkoholu i używania go w sposób niebezpieczny. Wino można pić w celach zdrowotnych, a jeden kieliszek jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodził. Nie
Opakowania dla sklepów internetowych
Opakowania dla sklepów internetowych są bardzo ważne z tego względu, iż przez cały czas ma w tym przypadku miejsce wysyłka towaru. To wpływa na to, iż dobór odpowiednich opakowań dla
Wizyta ambasadora Ukrainy
Z wizytą w Krakowie przebywa ambasador Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Wasyl Zwarycz. Odebrał on przyznany przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej tytuł Człowiek Roku 2022 przyznany narodowi
Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał
Benefit w postaci owoców dla pracowników – poznaj jego zalety!
Istnieje wiele sposobów na zmotywowanie lub wynagrodzenie pracowników. Do niedawna najpopularniejszą metodą była premia lub podwyżka, jednak obecnie pracodawcy szukają nieraz bardziej kreatywnych i nieoczywistych sposobów. Jednym z nich może


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!