Luksusowe apartamenty w centrum Krakowa

Luksusowe apartamenty w centrum Krakowa

Kraków to bez wątpienia magiczne miasto, która jak magnes przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Planując wypad do stolicy Małopolski, warto pomyśleć o komfortowym noclegu w samym sercu Starego Miasta. Podpowiadamy, gdzie spać i co zwiedzić podczas weekendowego wypadu do Krakowa.

Luksusowe apartamenty w centrum Krakowa

Nawet jeśli wyjeżdżamy zaledwie na kilka dni, powinniśmy zadbać o to, aby czuć się komfortowo tam, gdzie się zatrzymujemy. Apartamenty Fragola w Krakowie to doskonałe miejsce, które sprawdzi się zarówno na weekend, jak też na dłuższy pobyt.

Doskonała lokalizacja wszystkich apartamentów (w Centrum oraz blisko legendarnego krakowskiego Kazimierza, a także nieopodal od Plant Krakowskich i Barbakanu) stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania największych atrakcji Krakowa. Luksusowy apartament w zabytkowej kamienicy pozwala poczuć niepowtarzalny klimat Krakowa. Są to apartamenty o wysokim standardzie, wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty. Ekskluzywne wnętrza zaspokoją gust najbardziej wymagających gości.

Niektóre apartamenty posiadają tarasy. Ponadto dostępne są apartamenty z jacuzzi i bezpośrednim widokiem na Rynek. Z powodzeniem możesz wybrać taki apartament, który zaspokoi wszystkie twoje potrzeby.

Co zwiedzać, zatrzymując się w samym sercu Starego Miasta?

Wynajem krótkoterminowy luksusowego apartamentu w odrestaurowanej kamienicy daje dużo możliwości. W kilka chwil można znaleźć się na Starym Rynku, dotrzeć na Wawel, czy odetchnąć na Plantach. Tak naprawdę położenie blisko Centrum pozwala na bezproblemowe korzystanie z największych i najważniejszych atrakcji Krakowa.

Bez wątpienia należą do nich:

  • Kościół Mariacki – warto obejrzeć Bazylikę nie tylko z zewnątrz, ale również zajrzeć do jej wnętrza. Na uwagę bezsprzecznie zasługuje imponujący ołtarz autorstwa samego Wita Stwosza, wykonany przez artystę w XV wieku.
  • Sukiennice – jest to symbol Krakowa. Niegdyś sprzedawano tu różne wyroby. Obecnie można kupić pamiątki. Ponadto na piętrze Sukiennic mieści się oddział Muzeum Narodowego, a mianowicie Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.
  • Wawel – to miejsce, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Zamek na Wawelu był siedzibą władców Polski. Warto zwiedzić jego imponujące wnętrza.
  • Kazimierz – przed wieloma laty Kazimierz był odrębnym miastem. Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic Krakowa. W obrębie Kazimierza (dzielnicy żydowskiej) natknąć się można na liczne świątynie (kościoły i bożnice).
  • Ulica Floriańska – ulica ta nosi swoją nazwę od 700 lat, a ponadto jako jedyna pozostała w takim samym kształcie przez stulecia.
  • Smok Wawelski – zwiedzanie Krakowa nie może się obyć bez Smoka Wawelskiego. Stojąca przed wejściem do jamy rzeźba (ziejąca ogniem co kilka minut) została wykonana przez Bronisława Chromego, a stanęła w tym miejscu w 1972 roku.
Previous Podajniki pustych palet kluczowe dla lepszej wydajności procesów paletyzacji w linii produkcyjnej
Next Atrakcje na urodziny dziecka

Może to Ci się spodoba

Arcybiskup Piero Marini z tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Był jednym z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II. Jako Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych towarzyszył Ojcowi Świętemu w 50 podróżach do Włoch oraz 80 podróżach apostolskich poza Włochy, odwiedzając ponad

Psychologia – królowa nauk społecznych

Studia psychologiczne to od wielu lat wybór imponującej liczby maturzystów. Co roku studia na tym kierunku fascynują kolejne rzesze studentów w całym kraju. Wielu z nich spełnia się w zawodzie,

Nauka pływania dla dzieci w Krakowie – od jakiego wieku najlepiej zacząć?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy mogą wybrać się, że swoim maluchem po raz pierwszy na basen. Odpowiedź na to pytanie może być dość zaskakująca. Na basen możemy pójść nawet 3

Jakie rolety okienne wybrać? Propozycje najlepszych rolet w Krakowie!

Rolety okienne są dziś spotykane w większości domów i mieszkań. Wynika to z tego, że są one po prostu bardzo praktyczne. Skutecznie chronią przed słońcem, zapewniają prywatność, a do tego

Czy meble od producenta są lepsze niż ze sklepu meblowego

Aranżacja mieszkania to niełatwe zadanie. Szczególnie na etapie wyboru mebli. Oferta sklepów Internetowych i stacjonarnych jest tak ogromna, że nietrudno o prawdziwy zawrót głowy. Niektórzy decydują się na wybór mebli

Ambasador Japonii z wizytą u Wojewody Małopolskiego

I Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak gościł dzisiaj Jego Ekscelencję Ambasadora Japonii w Polsce Akio Miyajima. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny. I Wicewojewoda Małopolski oraz Ambasador Japonii w Polsce rozmawiali o Igrzyskach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź