Podajniki pustych palet kluczowe dla lepszej wydajności procesów paletyzacji w linii produkcyjnej

Podajniki pustych palet kluczowe dla lepszej wydajności procesów paletyzacji w linii produkcyjnej

Magazynki czy też podajniki pustych palet stanowią podstawowe wyposażenie wykorzystywane w logistyce magazynowej jako kluczowy element systemów transportu paletowego, szczególnie w przypadku zrobotyzowanej paletyzacji. Tego typu rozwiązania odpowiadają za przechowywanie i wydawanie palet w zależności od taktu linii. Podajniki pustych palet to technologia stworzona z myślą o firmach mających problemy ze składowaniem luźnych palet. Dzięki nim możliwa jest szybka oraz zautomatyzowana segregacja i układanie palet w jednym miejscu.

Maksymalne ograniczenie czynnika ludzkiego

Magazyn pustych palet to zautomatyzowane urządzenie zintegrowane z resztą instalacji, przeznaczone do wydawania i/lub spiętrzania nieużytkowanych platform, w zależności od efektywności działania linii produkcyjnej. Jego zastosowanie wpływa w znaczącym stopniu na lepszą wydajność procesów paletyzacji. Pojemność podajnika jest ustalana w zależności od potrzeb dystrybucyjnych oraz możliwości wytwórczych linii produkcyjnej. Urządzenie może zostać przystosowane zarówno do jednego, jak i kilku wymiarów palet.

Podajniki pustych palet w znacznym stopniu minimalizują konieczność udziału w ich obsłudze czynnika ludzkiego, skracając jednocześnie czas wykonywanych operacji technologicznych. Rola operatora zostaje ograniczona wyłącznie do załadunku stosu palet do urządzania. Następnie system przejmuje pełną kontrolę nad całym mechanizmem i automatycznie podaje palety na linię w zależności od potrzeb danego cyklu.

W przypadku depaletyzacji, system działa w sposób odwrotny, przejmując jednostki ładunkowe z linii, po czym gotowy stos palet pobiera obsługa.

Budowa i sposób działania

Konstrukcja nośna magazynka palet wykonywana jest zazwyczaj ze stali cynkowanej galwanicznie lub ogniowo, z czarnej węglowej stali St3S pokrytej powłoką ochronną, a także ze stali kwasoodpornej i nierdzewnej (w zależności od zastosowania i pełnionych przez przenośnik funkcji).

Podajnik pustych palet jest najczęściej wkomponowany w linię produkcyjną. Jest zbudowany z szyny oraz stosu podkładek kartonowych. Paleta jest pobierana od góry i transportowana do momentu załadowania. System podnoszenia i osłony zabezpieczające chronią palety przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Regał do przechowywania pozwala na automatyczne spiętrzanie pustych palet i ich wydawanie pojedynczo w zależności od potrzeb. Załadunek i rozładunek palet odbywa się z wykorzystaniem wózków paletowych, widłowych oraz automatycznie z linii produkcyjnej.

Zalety zautomatyzowanych podajników pustych palet

Po pierwsze, bezpieczeństwo. Podajnik pustych palet minimalizuje praktycznie do zera udział człowieka w ręcznym przenoszeniu ciężkich platform, eliminując tym samym zagrożenie związane np. z kontuzjami pleców, rąk czy nóg. Automatyzacja tej sfery produkcyjnej przyczynia się więc do stworzenia bezpiecznego środowiska pracy.

Po drugie, efektywność. Wykorzystanie podajników podnosi jakość i szybkość procesów produkcyjnych. Dzięki systemowi zakład oszczędza miejsce, które może spożytkować w inny sposób, a także zasoby ludzkie, które mogą zostać przesunięte na inne etapy produkcyjne. Podajniki pustych palet to również ograniczenie ilość przejazdów wózków widłowych, co z kolei przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne tych pojazdów.

Po trzecie, oszczędności. Najsłabszym ogniwem jest zawsze czynnik ludzki. Mniej pracy ręcznej to mniejsze ryzyko uszkodzenia palet. Podajnik pustych palet wpływa również na ograniczanie kosztów związanych ze zniszczonym towarem.

Previous Studia menadżerskie – czy warto je rozpocząć?
Next Luksusowe apartamenty w centrum Krakowa

Może to Ci się spodoba

Jakie usługi oferuje sklep meblowy Lobby Meble?

Sklep meblowy Lobby Meble oferuje szeroką gamę usług, dzięki którym można wyposażyć recepcję firmową w niezbędne meble. Firma Lobby Meble oferuje szeroki wybór mebli recepcyjnych, które można dopasować do Państwa

Na bankowych promocjach zarobił 15 tys. Złotych

Dysponujesz sporym wolnym kapitałem i jesteś prawdziwym łowcą okazji? Skorzystaj z oferty banków, które proponują swoje produkty finansowe na atrakcyjnych warunkach. W ten sposób możesz zyskać nawet 15 tys. złotych

Jak pokazać swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe poprzez wpisanie w CV samozatrudnienia?

Jest wiele korzyści z bycia jednoosobowym przedsiębiorcą. Jedną z tych zalet jest niezależność. Ponieważ osoba pracująca na własny rachunek może wybrać pracę i obowiązki, które będzie wykonywać w ramach swojej

Zarządzanie nieruchomościami – w Krakowie pozwala na oszczędność i efektywną opiekę

Dla firm stawiających na zarządzanie nieruchomościami Kraków to miejsce bezustannych działań. Prace remontowe i konserwacyjne, kontakt z dostawcami i wspólnotą mieszkaniową… To tylko część z szerokiego zakresu obowiązków zarządcy. Dlaczego

Praca w Małopolsce czeka – co piąta firma będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi ponad 6,5%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

Praca w Krakowie – jakie są zarobki? Sprawdź, ile możesz zarobić!

Kraków to jedno z największych polskich miast. Od lat konkuruje z Warszawą pod względem zarobków. W marcu tego roku po raz pierwszy w historii pracownicy zatrudnieni w Małopolsce mogli liczyć

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź