Jak pokazać swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe poprzez wpisanie w CV samozatrudnienia?

Jak pokazać swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe poprzez wpisanie w CV samozatrudnienia?

Jest wiele korzyści z bycia jednoosobowym przedsiębiorcą. Jedną z tych zalet jest niezależność. Ponieważ osoba pracująca na własny rachunek może wybrać pracę i obowiązki, które będzie wykonywać w ramach swojej płatnej pracy, nazywa się to niezależnością. Czasami jednak prowadzenie własnej firmy nie wystarcza i trzeba znaleźć inną pracę. Jak w takim przypadku należy opisać w CV swoje dotychczasowe doświadczenie? Polecamy.

Świetne CV jest niezbędne przy ubieganiu się o pracę. Łatwo jest je stworzyć, jeśli ma się duże doświadczenie zawodowe. Ale jak opisać swój biznes w CV? Skorzystaj z kreatora CV Pracuj.pl, aby podkreślić swoje najlepsze umiejętności i przekonać potencjalnych pracodawców do zatrudnienia Ciebie.

Jak opisać samozatrudnienie w CV, aby było ono atrakcyjne dla rekruterów?

Przede wszystkim unikaj niejednoznaczności. Jeśli przez całą swoją karierę byłeś samozatrudniony, pamiętaj, aby opisać swoje doświadczenie. Oto kluczowe punkty do zapamiętania:

  • Twoje CV powinno zawierać nazwę Twojej firmy. W razie potrzeby pracodawca może sprawdzić opinie na rynku.
  • Wskaż dokładną datę założenia i zamknięcia firmy (jeśli dotyczy). To pokaże, ile czasu poświęciłeś na prowadzenie firmy.
  • Zamieść informacje o swoim wykształceniu i ukończonych kursach.
  • Podaj szczegółowy opis swoich obowiązków.
  • Nie zapomnij o swoich umiejętnościach miękkich. Samozatrudnienie nauczyło Cię jak negocjować z klientami.
  • Jeśli Twoja firma osiągnęła szczególne sukcesy, powinieneś je odnotować w CV.
  • Twoje CV powinno być dopasowane do ogłoszenia. Przeanalizuj swoją działalność na własny rachunek i podkreśl te, które czynią z ciebie najlepszego kandydata.
  • Jeśli nadal pracujesz na własny rachunek, podkreśl swoją dyspozycyjność. Te informacje powinny znaleźć się w Twoim CV.

Szkolenia, kursy i certyfikaty w CV – co i gdzie umieścić?

Jakiego dokumentu użyć, aby wykazać samozatrudnienie w CV?

Szukając pierwszej pracy, osoby, które chcą pracować pod innym kierownictwem, muszą zadbać o to, by ich CV było atrakcyjne. Do opisania samozatrudnienia w CV możesz użyć różnych typów dokumentów w zależności od branży, w której pracujesz.

Tradycyjne – Powinno zawierać informacje o twojej historii zawodowej w zwięzły sposób. Nie powinno ono przekraczać jednej strony formatu A4. Dlatego tak ważny jest przejrzysty układ graficzny. Należy stworzyć taki format graficzny, który pozwoli osiągnąć zamierzony efekt. Przyciągnij uwagę rekrutera do najważniejszych sekcji: wykształcenia i doświadczenia.

Wirtualny – Jest to typ, który nie jest przeznaczony do druku. Zawiera profesjonalne CV, portfolio, rekomendacje lub linki do profesjonalnych profili online. Pozwala to na opisanie swojej działalności zawodowej.

Storytelling – Ten typ CV może sprawić, że nawet krótki opis Twojej działalności będzie o wiele bardziej atrakcyjny. Jest to świetny sposób na pokazanie swojej kreatywności i wyjątkowości. Powinieneś stworzyć narrację, która odzwierciedli to kim jesteś i jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia. Unikaj schematów, a zamiast tego napisz dłuższy tekst.

Sprawdź także : Czym wyróżnia się rynek pracownika w Brzesku >>

Previous Krakowskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej
Next 41. rocznica Porozumień Sierpniowych

Może to Ci się spodoba

Na bankowych promocjach zarobił 15 tys. Złotych

Dysponujesz sporym wolnym kapitałem i jesteś prawdziwym łowcą okazji? Skorzystaj z oferty banków, które proponują swoje produkty finansowe na atrakcyjnych warunkach. W ten sposób możesz zyskać nawet 15 tys. złotych

Mieszkańcy Krakowa zgłosili 600 projektów do sfinansowania przez miasto w ramach budżetu obywatelskiego

Warszawa kończy dziś głosowanie nad budżetem partycypacyjnym, krakowianie będą mieli na to czas na przełomie września i października. Wiele z 600 propozycji złożonych w ramach budżetu obywatelskiego potwierdziło priorytety władz Krakowa. Zbieżność oczekiwań mieszkańców

Jak zastosować odstojnik popłuczyn na stacjach uzdatniania wody?

Na stacjach uzdatniania wody (SUW) odstojniki popłuczyn są szeroko stosowane do składowania i oczyszczania wód popłucznych z płukania filtrów. Odstojniki popłuczyn są wykonane z tworzywa sztucznego PE High Density UV

Jak dobrać odpowiedni kabel grzejny oporowy do swoich potrzeb?

Istnieje kilka rodzajów kabli grzejnych oporowych, które różnią się między sobą materiałem, z jakiego są wykonane oraz sposobem montażu. Oto kilka przykładów: – Kable grzejne oporowe z drutem miedzianym –

Praca w Małopolsce czeka – co piąta firma będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi ponad 6,5%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

Południe Polski z sukcesem walczy o inwestycje

Ponad jedna trzecia środków zainwestowanych w 2015 roku przez inwestorów zagranicznych trafiła do południowych województw Polski. Najwięcej przyciągnęły Opolszczyzna, Górny Śląsk i Dolny Śląsk. Największa liczba nowych miejsc pracy powstała dzięki tym inwestycjom

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź