Profesjonalna pomoc drogowa, czyli to, czego potrzebuje każdy kierowca

Profesjonalna pomoc drogowa, czyli to, czego potrzebuje każdy kierowca

Czy każdemu kierowcy potrzebna jest pomoc drogowa? Tak – nawet ci, którzy uchodzą za wytrawnych kierowców, nie będą w stanie zapobiec awarii na drodze. A w takiej sytuacji pomoc drogowa jest niezbędna.

Pomoc drogowa, czyli jak zachować się podczas awarii na drodze?

Czym jest pomoc drogowa? Pojęcie to oznacza czynności świadczone przez profesjonalne firmy. Zadania te są wykonywane po to, by z jednej strony naprawić unieruchomione auto i pozwolić jego kierowcy na kontynuowanie przerwanej trasy, z drugiej zaś – by usunąć potencjalnie niebezpieczną sytuację na drodze (unieruchomione auto zdecydowanie nie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa oraz płynności ruchu np. na autostradzie czy ruchliwej drodze). Dzięki sprawnie zorganizowanej pomocy drogowej (tego typu usługi świadczy między innymi Euro Hol Pomoc Drogowa), która obejmuje na przykład takie działania, jak:

 • dowóz paliwa,
 • dostarczenie auta zastępczego,
 • mechaniczne i elektroniczne usługi serwisowe,

możliwe jest szybkie przywrócenie pojazdu do takiego stanu, by kierowca był w stanie ruszyć w dalszą podróż.

Pomoc drogowa to niezbędnik każdego, nawet najbardziej doświadczonego kierowcy na drodze.

Obecnie, firmy świadczące pomoc drogową starają się rozbudowywać swoją ofertę, by zdobyć jak najwięcej klientów. Pomimo tego, wciąż wśród wielu kierowców panuje przeświadczenie, że pomoc drogowa jest tożsama z holowaniem pojazdu. Tymczasem, holowanie to ostateczność podejmowana wówczas, gdy inne środki okażą się nieskuteczne.

Awaria auta na drodze – konieczna jest nie tylko pomoc drogowa!

Część usterek kierowca może usunąć we własnym zakresie (np. wymiana przebitej opony), część jednak wymaga profesjonalnej pomocy. Warto jednak pamiętać o tym, że samo wezwanie pomocy drogowej to jeszcze nie wszystko, co powinien uczynić kierowca, drodze – co więcej, nie jest to nawet jego najważniejsze zadanie to wykonania w tej trudnej sytuacji na drodze. Zgodnie z kodeksem drogowym, kierowca – w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze oraz płynności ruchu pozostałych uczestników drogi – powinien podjąć takie działania, jak:

 • włączenie świateł awaryjnych/pozycyjnych,
 • umieszczenie trójkąta odblaskowego w miejscu określonym przez obowiązujące przepisy (w przypadku dróg ekspresowych oraz autostrad jest to odległość około 100 metrów za danym samochodem, w przypadku pozostałych dróg znajdujących się poza obszarem zabudowanym jest to odległość między 30 a 50 metrów. Dla dróg w obszarze zabudowanym jest to z kolei odległość około 1 metra, czyli najbliższe otoczenie auta).

Zgodnie z polskimi przepisami dotyczącymi ruchu drogowego, podczas awarii pojazdu należy zadbać – oprócz kontaktu z pomocą drogową – także o odpowiednie zasygnalizowanie unieruchomionego pojazdu

Działania te są konieczne w celu poinformowania pozostałych kierowców o tym, że konieczne jest zwiększenie z ich strony ostrożności podczas poruszania się danym odcinkiem drogi. Co więcej, za nieprzestrzeganie tych obowiązków można otrzymać karę (mandat w wysokości 150 złotych bądź odholowanie pojazdu na komisariat policji).

Euro Hol Pomoc Drogowa, czyli profesjonaliści w zakresie pomocy na drodze

Obecnie, na rynku usług dla kierowców istnieje wiele przedsiębiorstw, które zajmują się świadczeniem usług określanych jako pomoc drogowa. Obszerny wybór usługodawców w tym zakresie nie oznacza jednak, że decyzja o skorzystaniu z usług jednego z nich powinna być podjęta ad hoc, bez namysłu. Dlaczego? Ponieważ to od jakości usług oferowanych przez firmę zajmującą się pomocą na drodze zależy to, czy kierowca otrzyma profesjonalne wsparcie ze strony specjalistów. Jest to tym ważniejsze, że awaria auta – zwłaszcza, gdy ma to miejsce na ruchliwej drodze ekspresowej czy autostradzie – zdecydowanie należy do niezwykle stresujących sytuacji. To właśnie tak bardzo istotne jest, by kierowca uszkodzonego pojazdu uzyskał wsparcie ze strony pracowników, którzy mieli już do czynienia z setkami podobnych sytuacji.

Dlatego też wybór firmy świadczącej usługi polegające na pomocy drogowej powinien być poprzedzony np. rzetelną analizą opinii użytkowników (dotychczasowych klientów danej firmy) umieszczanych na specjalistycznych forach. W ofercie firmy Euro Hol Pomoc Drogowa znajdują się między innymi takie usługi skierowane do kierowców, jak:

 • wsparcie podczas czynności powypadkowych,
 • holowanie uszkodzonych pojazdów,
 • wyciąganie uszkodzonych pojazdów z rowów.

Co ważne, to nie jedyny rodzaj usług, jakie Euro Hol Pomoc Drogowa oferuje w ramach prowadzonej prze siebie działalności gospodarczej. Dzięki wsparciu pracowników tej firmy możliwe jest również np. przetransportowanie maszyn budowlanych oraz rolniczych. Atutem przedsiębiorstwa jest m.in. wieloletnie doświadczenie (firma działa już od 1994 roku), które sprawiło, że jego pracownicy mieli już do czynienia właściwie z każdą sytuacją na drodze.

W jaki sposób można skontaktować się z przedsiębiorstwem Euro Hol Pomoc Drogowa w celu omówienia szczegółowych warunków współpracy w zakresie pomocy drogowej? Możliwe są różne sposoby kontaktu, w tym:

 • kontakt telefoniczny (zarówno za pośrednictwem numeru stacjonarnego: +48 12 421 21 35, jak i komórkowego: +48 501-323-031,
 • kontakt mailowy (adres e-mail: biuro@pomocdrogowa.pl),
 • kontakt poprzez wypełnienie formularza umieszczonego na stronie internetowej firmy,
 • wizyta w siedzibie firmy, która znajduje się w przystępnej lokalizacji przy ulicy Księcia Józefa 11/7 w Krakowie.

Holowanie auta przez profesjonalną firmę to często jedyne rozwiązanie w sytuacji, gdy awaria samochodu jest zbyt poważna, by naprawy można było dokonać na miejscu

Podsumowanie

Dlaczego pomoc drogowa świadczone przez profesjonalną firmę jest najlepszym możliwym rozwiązaniem dla kierowców? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: podczas awarii auta na drodze to właśnie wsparcie ze strony doświadczonych profesjonalistów gwarantuje, że problem zostanie szybko rozwiązany. Nawet wówczas, gdy nie będzie możliwa szybka naprawa auta, można skorzystać z opcji dostarczenia np. auta zastępczego. To właśnie dlatego profesjonalna pomoc drogowa jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż np. wsparcie przyjaciół – w tym drugim przypadku należy pamiętać, że znajomi mogą być pochłonięci pracą. Poza tym, nie wolno zapominać także o tym, że, wbrew pozorom, holowanie auta nie jest niczym prostym i wymaga od kierującego nie lada umiejętności w zakresie prowadzenia pojazdu.

Jak więc zminimalizować ryzyko utrudnień wynikających z awarii pojazdu na drodze? Wsparcie specjalistów, które oferuje na przykład: Euro Hol Pomoc Drogowa, jest w takim wypadku dobrym wyborem.

Previous Krakowscy policjanci ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod funkcjonariuszy policji
Next Działania przeciwpowodziowe na terenie Kraków - Bieżanów

Może to Ci się spodoba

Co możemy zrobić dla osoby uzależnionej od alkoholu?

Wyobraź sobie, że ktoś z Twoich bliskich jest uzależniony od alkoholu. Najtrudniejszą rzeczą w przypadku osoby uzależnionej od alkoholu jest nakłonienie jej do podjęcia leczenia. Nie jest łatwo przekonać kogoś

Jak pomóc rodzicowi-alkoholikowi?

Bez względu na to, ile masz lat, radzenie sobie z rodzicem alkoholikiem jest niezwykle bolesne i trudne. Na szczęście istnieje wiele sposobów, że można pomóc uzyskać je na drodze do

Małopolska Konferencja Publicznych Służb Zatrudnienia

W murach Opery Krakowskiej gościła dzisiaj Małopolska Konferencja Publicznych Służb Zatrudnienia. W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity w wydarzeniu uczestniczył II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. – Praca, jak napominał kiedyś św.

Jakie kosmetyki samochodowe powinienem trzymać w swoim garażu?

Jak dbać o nasz ukochany samochód. Podpowiemy, w jakie kosmetyki samochodowe warto zainwestować i na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Samochód w dobrym stanie to nie tylko świetny sposób

Szkodliwe nawyki dotyczące włosów: Co szkodzi naszym włosom?

Każda z nas marzy o pięknych włosach. Nasze włosy muszą być lśniące i zdrowe. Używamy wielu produktów, aby nasze włosy były lśniące i zdrowe. Odżywki, pianki, balsamy i odżywki to

Prawidłowe tłumaczenie kart charakterystyki może być wyzwaniem

Ze względu na złożoność tematyki, tłumaczenia kart charakterystyki mogą być trudnym zadaniem. Ważne jest, aby porozumiewać się w języku obcym, jeśli chce się to zrobić poprawnie. Każdy producent i dystrybutor

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź