Przewoził narkotyki. Proponował policjantom łapówkę
Policjanci z KPP w Krakowie zatrzymali kierującego, który miał cofnięte prawo jazdy i był pod wpływem narkotyków.
W samochodzie znajdowało się 1.5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 60 000 zł. Mężczyzna próbował wręczyć policjantom łapówkę. Został aresztowany.
12 kwietnia br. funkcjonariusze KPP w Krakowie, podczas patrolowania rejonu służbowego – zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który niepewnie prowadził swój pojazd i mylnie sygnalizował zmiany kierunku jazdy. Podczas legitymowania, mundurowi zwrócili uwagę na unoszący się wewnątrz auta, intensywny zapach charakterystyczny dla marihuany. Na pytania funkcjonariuszy, kierujący stanowczo stwierdził, że nie posiada żadnych narkotyków. Następnie, 31- letni mieszkaniec Krakowa, usiłował „dogadać się” ze stróżami prawa, wręczając im łapówkę w kwocie 4000 zł. Mężczyzna z nadzieją w głosie dodał, iż jeśli trzeba, to da więcej, aby tylko uniknąć ukarania. Policjanci zareagowali na wręczenie korzyści majątkowej zatrzymując młodego człowieka. Następnie podczas przeszukania samochodu, na tylnej kanapie, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli pakunek, w którym znajdowało się kilka worków z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego – marihuany o łącznej wadze ok. 1,5 kg. Wartość czarnorynkową znalezionych narkotyków szacuje się na kwotę niemal 60 000 zł.
Jak się okazało, próba przekupstwa oraz posiadanie środków odurzających to nie jedyne przewinienia popełnione przez zatrzymanego. 31 – latek kierował bowiem samochodem będąc pod wpływem środków odurzających w postaci kokainy i marihuany, a ponadto zostały mu cofnięte uprawnienia.
Podejrzany usłyszał 3 zarzuty, do popełnienia których się przyznał. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj na wniosek Policji oraz Prokuratury, Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Może to Ci się spodoba
Napadał na sklepy z nożem lub śrubokrętem
Krakowscy policjanci ustali i zatrzymali sprawcę 6 napadów na sklepy sieci delikatesów. Od końca stycznia br. krakowskie komisariaty otrzymywały zgłoszenia o napadach na sklepy spożywcze należące do jednej z popularnych
W odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe uszkodzili trzy samochody – policjanci ustalili sprawców wandalizmu
Praca operacyjna brzeskich kryminalnych zaowocowała zatrzymaniem i rozliczeniem dwóch młodych mężczyzn, którzy uszkodzili trzy samochody. Sprawcy w odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe porysowali kamieniem karoserie pojazdów. Straty sięgają ponad 5,5
Kolejny kierowca kierował po zażyciu narkotyku
Policjanci Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali 23- letniego mężczyznę, który kierował samochodem po zażyciu narkotyków. Badanie testerem wykazało obecność w organizmie krakowianina marihuany i amfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do
Kolejny raz zaoferowano policjantom kupno narkotyków
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pełniący służbę w patrolu nieumundurowanym zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zaoferowali im do sprzedaży środki odurzające. Narkotykowi dilerzy usłyszą zarzuty posiadania i sprzedaży
Policjanci krakowskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój
W nocy z niedzieli na poniedziałek 38-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego w oczekiwaniu na odjazd pociągu spędzał czas w okolicy galerii handlowej. Mężczyzna zauważył, ze jest obserwowany przez trzech mężczyzn, którzy
Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 31 – letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny

