Przewoził narkotyki. Proponował policjantom łapówkę

Przewoził narkotyki. Proponował policjantom łapówkę

Policjanci  z KPP w Krakowie zatrzymali kierującego, który miał cofnięte prawo jazdy i był pod wpływem narkotyków.
W samochodzie znajdowało się 1.5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 60 000 zł. Mężczyzna próbował wręczyć policjantom łapówkę. Został aresztowany.

12 kwietnia br. funkcjonariusze KPP w Krakowie, podczas patrolowania rejonu służbowego – zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który niepewnie prowadził swój pojazd i mylnie sygnalizował zmiany kierunku jazdy.  Podczas legitymowania, mundurowi zwrócili uwagę na unoszący się wewnątrz auta, intensywny zapach charakterystyczny dla marihuany. Na pytania funkcjonariuszy, kierujący stanowczo stwierdził, że nie posiada żadnych narkotyków. Następnie, 31- letni mieszkaniec Krakowa, usiłował „dogadać się” ze stróżami prawa, wręczając im łapówkę w kwocie 4000 zł. Mężczyzna z nadzieją w głosie dodał, iż jeśli trzeba, to da więcej, aby tylko uniknąć ukarania. Policjanci zareagowali na wręczenie korzyści majątkowej zatrzymując młodego człowieka. Następnie podczas przeszukania samochodu, na tylnej kanapie, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli pakunek, w którym znajdowało się kilka worków z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego – marihuany o łącznej wadze ok. 1,5 kg. Wartość czarnorynkową znalezionych narkotyków szacuje się na kwotę niemal 60 000 zł.

Jak się okazało, próba przekupstwa oraz posiadanie środków odurzających to nie jedyne przewinienia popełnione przez zatrzymanego. 31 – latek kierował bowiem samochodem będąc pod wpływem środków odurzających w postaci kokainy i marihuany, a ponadto zostały mu cofnięte uprawnienia.

Podejrzany usłyszał 3 zarzuty, do popełnienia których się przyznał. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj na wniosek Policji oraz Prokuratury, Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Previous W wyniku wspólnych działań małopolskich policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymanych zostało 15 członków grupy przestępczej, która wprowadziła do obrotu około 2 mln sztuk papierosów bez akcyzy
Next Monitorowanie drogowego przewozu towarów

Może to Ci się spodoba

Uwaga na drogach

Od początku roku na małopolskich drogach doszło do 281 wypadków, w których zginęło 27 osób, a 336 zostało rannych. Porównując do analogicznego okresu roku ubiegłego, liczba wypadków i rannych uległa

Krzewy konopi indyjskich w polanowickim lesie

W minioną środę (5 lipca br.) w polanowickim lesie policjanci zlikwidowali hodowlę krzewów konopi indyjskich. Na nielegalną uprawę roślin natknął się podczas obchodu, jeden z opiekunów kniei. Podleśniczy z Nadleśnictwa w Miechowie o swoim odkryciu powiadomił stróżów prawa. Mundurowi z

Niepołomice. Mężczyzna zamówił narkotyki przez internet

Niepołomice – 9 lutego 2017 roku pracownik firmy kurierskiej podczas przepakowywania towaru na stanowisku weryfikacyjnym ujawnił uszkodzony pakunek, w którym znajdował się susz roślinny koloru brunatno-zielonego. Na miejsce został skierowany

Wadowice. Kolejne uderzenie w nielegalny biznes tytoniowy

Wadowiccy policjanci przechwycili ponad 24 kg krajanki tytoniowej. Podczas czynności policjanci zatrzymali 55-latka , który próbował wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń.  Wadowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie

Zatrzymany włamywacz do krakowskich apartamentów

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 38-letniego mieszkańca Krakowa, który przez kilka miesięcy trudnił się kradzieżami  z włamaniem do apartamentów przeznaczonych do wynajmu. Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów kradzieży

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali 22-latka, u którego znaleziono broń i amunicję

16 marca br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji  w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali 22-letniego mieszkańca Radgoszczy , u którego w domu w trakcie przeszukania znaleziono 1 sztukę broni palnej tj.