34-latek biegał z nożem po ulicy. Został tymczasowo aresztowany

34-latek biegał z nożem po ulicy. Został tymczasowo aresztowany

W zeszłym tygodniu, krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na ul. Dobrego Pasterza uszkodził dwa pojazdy, a do kierującej jednym z nich kierował groźby pozbawienia życia. Ponadto, na przystanku autobusowym uderzył w brzuch kobietę. 34-latek usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu 5 lat odsiadki. Z powodu filmów opublikowanych w Internecie przez świadków zdarzenia sprawa była bardzo medialna.

28 kwietnia br. około godziny 14:30, policjanci z Komisariatu Policji III w Krakowie oraz Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się w rejon ul. Dobrego Pasterza, gdzie według zgłoszenia miał znajdować się mężczyzna, który wcześniej uszkodził dwa samochody, kierował groźby wobec kierowcy oraz uderzył kobietę znajdującą się na przystanku. Policjanci po przybyciu na miejsce od razu zauważyli mężczyznę spacerującego po ulicy z nożem. Funkcjonariusze natychmiast go obezwładnili i zabezpieczyli nóż, który mężczyzna miał przy sobie. Mundurowi ustalili, że chwilę wcześniej, 34-latek zatrzymał na drodze dwa samochody , w których za pomocą noża uszkodził boczne szyby. W jednym z pojazdów siedziała kobieta z małym dzieckiem, wobec której sprawca kierował groźby pozbawienia życia i zdrowia. Na szczęście żadna z podróżujących osób nie została poszkodowana. Ponadto, na jednym z przystanków komunikacji miejskiej mężczyzna uderzył  w brzuch oczekującą na autobus kobietę. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które w stanie niezagrażającym życiu zabrało poszkodowaną do szpitala.

Następnego dnia mężczyzna został przesłuchany. Swoje zachowanie tłumaczył  zbyt dużą ilością wypitego alkoholu. 34-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, naruszenia nietykalności cielesnej oraz kierowania gróźb pozbawienia życia i zdrowia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

29 kwietnia br. sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Wschód zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie

Previous Roland Garros 2022 – typujemy głównych faworytów do zwycięstwa
Next Restauracja Esterante - obowiązkowy punkt na gastronomicznej mapie Krakowa

Może to Ci się spodoba

Przyszła zapłacić kaucję za zatrzymanego chłopaka – zapomniała, że sama jest poszukiwana !

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 38 letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary więzienia bądź

Złodziejska szajka

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali trzech sprawców, którzy od maja do października br. z placu budowy dokonali kradzieży kabli  elektrycznych na łączną wartość blisko 200 tysięcy złotych.

Uwaga na drogach

Od początku roku na małopolskich drogach doszło do 281 wypadków, w których zginęło 27 osób, a 336 zostało rannych. Porównując do analogicznego okresu roku ubiegłego, liczba wypadków i rannych uległa

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie ujawnili niemal 2,5 kg suszu marihuany

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 26-letniego mieszkańca krakowskiego powiatu, który pod balkonem, w swoim miejscu zamieszkania przechowywał prawie 2,5 kg  suszu marihuany, pozwalających na uzyskanie ponad 5 tys.

35-latek zatrzymany przez policjantów III Komisariatu Policji w Krakowie trzymał w zamrażalniku narkotyki ukryte w pudełku po margarynie

Od pewnego czasu, policjanci Zespołu Operacyjno Rozpoznawczego III Komisariatu Policji w Krakowie mieli podejrzenia, że w jednym z mieszkań  w krakowskiej dzielnicy Krowodrza, młody mężczyzna może posiadać większą ilość narkotyków.

Kontrola drogowa „uderzyła” w narkotykowy biznes. 5 osób usłyszało zarzuty

We wtorek 11 kwietnia 2017 roku, w godzinach wieczornych policjanci z wydziału kryminalnego wielickiej komendy realizując materiały operacyjne zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi A3. Okazało się,  że pojazdem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź