Stop. Agresji Drogowej. Widzisz? Reaguj – każdy może pomóc w walce z piratami drogowymi
Od sierpnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach.
W skład Zespołu działającego wchodzą zarówno policjanci z wydziału ruchu drogowego jak również pionów: kryminalnego, wywiadu kryminalnego oraz cyberprzestępczości. Zespół zajmuje się pozyskiwaniem informacji o niebezpiecznych zachowaniach na drogach oraz ściganiem ich sprawców.
Oprócz informacji uzyskiwanych od policjantów kryminalnych, ruchu drogowego, prewencji i innych służb, bardzo ważne są informacje uzyskiwane od uczestników ruchu drogowego zaniepokojonych niebezpiecznymi sytuacjami. Na stronie internetowej KWP w Krakowie została utworzona skrzynka e – mail „Stop agresji drogowej”, gdzie każdy może przesłać informację o niebezpiecznym zachowaniu w ruchu drogowym. Zgłoszenie może mieć formę informacji pisemnej lub multimedialnej (zdjęcia, filmy).

W otrzymanych na e-maila materiałach udokumentowane są zachowania kierowców, którzy stwarzają realne zagrożenie w ruchu drogowym. Od momentu powstania skrzynki przesłano blisko 1500. filmów z naruszeniami prawa.
Po otrzymaniu takiej informacji, funkcjonariusze każdorazowo podejmują czynności prawne zmierzające do ukarania piratów drogowych.
Może to Ci się spodoba
95 lat Radia Kraków
Rozpoczęło emisję programów w lutym 1927 roku, jako druga rozgłośnia w Polsce, zaraz po Warszawie. Od tamtej pory każdego dnia towarzyszy Małopolanom w codziennym życiu. W tym roku Radio Kraków
Zdrowy sen zaczyna się od wizyty w M1 – poznaj salon FDM w Krakowie
Sen to nie tylko odpoczynek po ciężkim dniu – to podstawa zdrowia, regeneracji i dobrego samopoczucia. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że odpowiedni materac to nie luksus, lecz codzienna
Krakowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych
28 lutego i 1 marca br. policjanci Komisariatu Policji I w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami krakowskiej Straży Miejskiej prowadzili akcję pod kryptonimem „Rogatka”. Była ona prowadzona w rejonie Starego Miasta,
Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”
4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana
Małopolska Konferencja Publicznych Służb Zatrudnienia
W murach Opery Krakowskiej gościła dzisiaj Małopolska Konferencja Publicznych Służb Zatrudnienia. W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity w wydarzeniu uczestniczył II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. – Praca, jak napominał kiedyś św.
Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”
Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”. To tzw. „kurierzy” – grozi im 8 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich zostało zatrzymanych z


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!